Skocz do zawartości

Porsche 911 GT3 type 996 (1999) na szybko


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki masz pomysł na zrobienie tak cieniutkich linii

 

Na tę chwilę nie myślałem o tym... Pewnie popytam w świecie jak to ewentualnie ugryźć... Na dziś fotele to ruina i nie zawracam sobie nimi głowy... Może jutro pomyślę...

 

WP_20150726_0011_zpsq96lpobs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 267
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Masz na myśli jakiś konkretny sposób

 

Nie mam na myśli konkretnego sposobu, przynajmniej na dziś... Ale widziałem na Zachodnich forach szyte fotele w 1/24... To tylko wypadkowa umiejętności i dostępu do technologii...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele rewelacyjnie prezentowałyby się gdybyś pokrył je powłoką lakieru Soft Touch lub Velvet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele rewelacyjnie prezentowałyby się gdybyś pokrył je powłoką lakieru Soft Touch lub Velvet.

 

Czołem!

 

Możesz napisać coś więcej? Chętnie sprawdzę... Jakieś bezpośrednie wskazania na lakier lub producenta? Scodix S Digital Press czy też Scodix Rainbow nie posiadam ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier Soft Touch lub Velvet to lakier specyficzne w dotyku przypominają aksamit lub bardzo delikatny materiał myślę że wśród produktów modelarskich nie dostępne.

 

Musisz szukać wśród lakierów stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym lub w szeroko pojętym przemyśle.

Wiele firm produkuje powłoki tego rodzaju Mankiewicz, Glasurit, BASF, PPG,Du Pont, Akzo i można by tu wymienić jeszcze kilka.

 

Mogę ci sprezentować jakąś nie wielką ilość na próbę - pamiętaj tylko że jest to produkt 2K i jest dość trudny w aplikacji.

Jak będziesz zainteresowany aj mi info na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8-)

 

Zacząłem wstępną zabawę z kolorami wnętrza... Wymyśliłem sobie coś w tej stylistyce, ale bez wiernego trzymania się oryginału. I tak praktycznie każdy element wnętrza można w tym samochodzie zindywidualizować...

 

Wntrze%20008_zpselvzxugv.jpg

 

WP_20150726_0181_zps619cdcyn.jpg

 

WP_20150726_0141_zpsxehbimk9.jpg

 

WP_20150726_0111_zpss5vmcd5r.jpg

 

Po niezwykle głębokim namyśle trwającym jakieś 2-3 minuty boczki poszły do dot-a. Przesada z kolorem żółtym okazała się być nieakceptowalna przez Drugą Połowę Stwierdziła, że wygląda odpustowo... Nastąpiła więc miała zmiana i żółty trafił jedynie na panele z tyłu, które kryją głośniki, do których Tamka zrobiła kalki... Więc wszystko od początku... Chyba lepiej. Mnie się przynajmniej bardziej podoba... Teraz ten układ będzie można cyzelować, coby było ładnie ....

 

WP_20150727_0021_zps2nabgzeu.jpg

 

WP_20150727_0011_zpsblxuygc8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczuje się jak Dorotka :

Przydałoby się usunąć szwy na dźwigniach przy kierownicy Żołte wnętrze fajne ale na zdjęciach wyszedł ten kolor zimny , w rzeczywistości jest cieplejszy?

 

 

PS

Czy maty do wnętrza zamiast floka to je to http://www.car-model-kit.com/121-material-for-building-models/22955-adhesive-cloth-for-seat-black-model-factory-hiro/ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się usunąć szwy na dźwigniach przy kierownicy

 

No pewnie... Tym bardziej, że pod spodem jest czarny plastik i po szlifie powinno nawet fajnie wyglądać bez malowania.

 

w rzeczywistości jest cieplejszy?

 

Zdecydowanie. Taki sam jak na karoserii.

 

Czy maty do wnętrza

 

Tak.

 

Poczuje się jak Dorotka :

 

Nie ma takiej opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8-)

 

Główne kolory "środka" położone i w miarę dopieszczone... Z podłogi zdjąłem jakieś wypukłości, żeby móc położyć wykładzinę.

 

P1010066_zpsgwt9g5pz.jpg

 

Wpadłem na pomysł, żeby "ramki" zegarów były srebrne, ale znów mi się nie podobał ten zestaw kolorystyczny.

 

WP_20150728_0191_zpspfxcyecb.jpg

 

Ostatecznie stanęło na żółtym środkowym i czarnych bocznych... Albo jakoś tak.... Ale to już nie dziś...

 

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się usunąć szwy na dźwigniach przy kierownicy

 

No pewnie... Tym bardziej, że pod spodem jest czarny plastik i po szlifie powinno nawet fajnie wyglądać bez malowania.

 

w rzeczywistości jest cieplejszy?

 

Zdecydowanie. Taki sam jak na karoserii.

 

Czy maty do wnętrza

 

Tak.

 

Poczuje się jak Dorotka :

 

Nie ma takiej opcji

No to bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszku za grube te srebrne ramki...

 

Wiem, wiem Dzięki za czujność Ostatecznie będzie tylko jedna, centralna żółta i osłona tablicy (to co na górze) w żółtym ... Chyba Muszę najpierw wkleić zegary i zobaczyć jak to będzie wyglądać - zestawowe zegary mają białe tarcze niestety...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.