Skocz do zawartości

Porsche 911 GT3 type 996 (1999) na szybko


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 267
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak z ciekawości zapytam one takie wychodziły, czy to twoja koncepcja?

 

Są takie z żółtym środkiem kierownicy. Mam gdzieś fotkę ale szukać nie będę (chyba, że mi wpadnie w ręce to wrzucę). To modelik bez zadęcia robiony bezstresowo i relaksacyjnie z małą dbałością o szczegóły, tak jak napisałem w pierwszym poście...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne

 

No prawie.

Jacku, napisz proszę do czego w tej metodzie był potrzebny marker ???

 

Marker w tej metodzie zawsze służy do uzyskania tego koloru "wyświetlacza," który sobie chcesz mieć...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem: co się stało z tymi kalkami ?

 

Ano jedna dobrze siadła polana solem, a druga polana solem zdezintegrowała się i w tej formie wżarła się w lakier, co spowodowało konieczność jego usunięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem: co się stało z tymi kalkami ?

 

Ano jedna dobrze siadła polana solem, a druga polana solem zdezintegrowała się i w tej formie wżarła się w lakier, co spowodowało konieczność jego usunięcia

Masz zapasową kalkę czy inaczej rozwiążesz problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kalki w tym modelu to czyste "ZŁO". To co było nie do końca jasne przy bocznych głośnikach, przy zegarach przerodziło się w horror... Po pierwsze kalki wymiarowo pasują średnio i próba ich upchnięcia w ramki to porażka. Po drugie - nie wiem dalej o co chodzi - na czystego sola reagują alergicznie i ... rozpuszczają się.... Dopiero po rozcieńczeniu z wodą 1 do 1 jakoś udało się to zmiękczyć i upchać... Szkła jeszcze na nich nie kładłem i aż się boję, że tu też będą jakieś niespodzianki... Ale zawsze trochę do przodu.

 

 

P1010020_zpscby7yfdw.jpg

 

P1010017_zpshajaa7zg.jpg

 

P1010015_zpsd7j4f0zh.jpg

 

P1010011_zpstf8tseb6.jpg

 

P1010029_zps6zaphg4w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem się za tapicerowanie tyłu... Abstra:bip:ąc do tego jak to ma być "podzielone", ułożone, etc..., to zacząłem się zastanawiać nad kolorem tej wykładziny... Jaka jest zestawowa to widać na fotkach. Początkowo chciałem ją podmienić na czarną ale teraz wydaje mi się, że powinna być jednak jakaś "kontrastowa"... Czarna zwyczajnie zniknie w środku... Ni cholery nie wiem jakie to ma być... Może nawet zostawię to co dała Tamka? Sami popatrzcie:

 

Wntrze%20005_zpsx19lukvd.jpg

 

P1010031_zpsy21kwrh4.jpg

 

P1010041_zpsgyfsfy8j.jpg

 

P1010038_zpsehgggapl.jpg

 

P1010042_zpslaw9qbp0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool:

 

Kalki w tym modelu to czyste "ZŁO". To co było nie do końca jasne przy bocznych głośnikach, przy zegarach przerodziło się w horror... Po pierwsze kalki wymiarowo pasują średnio i próba ich upchnięcia w ramki to porażka. Po drugie - nie wiem dalej o co chodzi - na czystego sola reagują alergicznie i ... rozpuszczają się.... Dopiero po rozcieńczeniu z wodą 1 do 1 jakoś udało się to zmiękczyć i upchać...

Nie wiem, czy dobrze Cię zrozumiałem, ale piszesz, że podlewasz SOL-em i upychasz kalki, a te się rozlatują. Jeśli tak, to przecież zachowują się jak najbardziej prawidłowo. Do upychania kalek jest SET. Co prawda w moim Lambo... są takie kalki, że podlewam je SOL-em, upycham i nie chcą siadać, a rozpuszczeniu nie ma mowy, ale to są właśnie kalki do d..y.

 

Ja bym dał jasną wykładzinę. Ale może dlatego, że strasznie nie lubię czarnych wnętrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze Cię zrozumiałem, ale piszesz, że podlewasz SOL-em i upychasz kalki, a te się rozlatują.

 

Hm, raczej źle... Ja nigdy i nigdzie nie napisałem, że podlewam kalki solem...

 

Ja bym dał jasną wykładzinę. Ale może dlatego, że strasznie nie lubię czarnych wnętrz.

 

Powoli składam się do opcji kontrastowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...

 

Chyba nie jest tragicznie? Oczywiście jeszcze nie skończone, nie chciałbym jednak tego męczyć jeżeli się okaże, że sprawa jest nieakceptowalna, tym bardziej, że zabawa jest z tym taka, że daj Boże....

 

Wntrze%20005_zpsx19lukvd.jpg

 

WP_20150804_0041_zps2zhryllt.jpg

 

WP_20150804_0091_zpsj1diasvw.jpg

 

WP_20150804_0111_zpsnbpyd8b4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kształty tych osłon w modelu to dalekie widmo tego co na zdjęciach oryginału. Cokolwiek zrobisz będzie ciężko uzyskać efekt zachodzących na siebie osłon. Okładanie tego niby-wykładziną pogłębia problem i przypomina koc (ale za to z merynosów) rzucony na tył. Ja bym spróbował farb strukturalnych jakich koledzy z forum używają do odtwarzania paneli antypoślizgowych. Będziesz miał fakturę, bez dodawania objętości do elementu. Może drobnoziarnisty RustOleum TerraCotta by tu się sprawdził? W razie czego możesz dać parę warstw by baranek był wyraźniejszy. Potem psiknąć kolorem docelowym - ten beż jest fajny, plus jakieś pigmenty delikatnie użyte by pogłębić optycznie fakturę. Zawsze możesz poćwiczyć na boku.

 

Przemyślę Dzięki jak zawsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zamiecione.... Zdjąłem i kombinuję inaczej .... Ale jak się wk.... to robię jak w pudle tylko czarną "matę"... Przy okazji jak ktoś będzie to MFH odrywał to klej się daje łatwo debonderem usunąć... Ech... Miałem tak ładnie i kicha... I jeszcze sam się w to wkręciłem...

 

 

WP_20150804_0181_zpsljefrx22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Postanowiłem nieco odpocząć od skomplikowanego zagadnienia narzuty na tylnych siedzeniach i zająć się czymś miłym, łatwym i przyjemnym... W ten sposób doszło do zmalowania ramek

 

P1010002_zpsjnxzjpjl.jpg

 

I mały test przeźroczystości... Się jakiś skandaliczny paproch przypałętał

 

P1010014_zpsi4a4geko.jpg

 

WP_20150806_0051_zpsxk6tas3d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.