Skocz do zawartości

Porsche 911 GT3 type 996 (1999) na szybko


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 267
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

 

Czy galerii to nie wiem, bo niby czym się chwalić skoro to proste jak drut i z pudła?

 

W sumie po to jest to forum ,żeby się pochwalić . Równie dobrze po co uruchamiać warsztat

Chodziło mi bardziej o to ,że masz/miałeś rozgrzebane kilka modeli a żadnego nie skończyłeś lub skończyłeś a nie pokazałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie po to jest to forum ,żeby się pochwalić . Równie dobrze po co uruchamiać warsztat

 

A tak sobie... Dla zwyczajnej przyjemności obcowania z osobami, o tych samych zainteresowaniach, dla nauczenia się czegoś, dla zawarcia fajnych nowych znajomości, dla ... można wymienić jeszcze wiele innych powodów, które z chwaleniem się nic wspólnego nie mają....

 

Chodziło mi bardziej o to ,że masz/miałeś rozgrzebane kilka modeli a żadnego nie skończyłeś lub skończyłeś a nie pokazałeś

 

Daj m szansę... To jest moje hobby, na które mogę poświęcić tyle czasu ile mi zostanie po załatwieniu spraw, które uważam za nieco bardziej poważne i warte uwagi... W świecie, w którym ja żyję, to tylko zabawa i miła forma spędzania części wolnego czasu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie po to jest to forum ,żeby się pochwalić . Równie dobrze po co uruchamiać warsztat

 

A tak sobie... Dla zwyczajnej przyjemności obcowania z osobami, o tych samych zainteresowaniach, dla nauczenia się czegoś, dla zawarcia fajnych nowych znajomości, dla ... można wymienić jeszcze wiele innych powodów, które z chwaleniem się nic wspólnego nie mają....

 

Chodziło mi bardziej o to ,że masz/miałeś rozgrzebane kilka modeli a żadnego nie skończyłeś lub skończyłeś a nie pokazałeś

 

Daj m szansę... To jest moje hobby, na które mogę poświęcić tyle czasu ile mi zostanie po załatwieniu spraw, które uważam za nieco bardziej poważne i warte uwagi... W świecie, w którym ja żyję, to tylko zabawa i miła forma spędzania części wolnego czasu...

 

Spokojnie, rozumiem jak jest w życiu , sam dopiero po miesiącu startuję z następnym autem kibicuję i życze powodzenia w budowie

A mnie Dorotka przekonał: właśnie zamówiłem taki zestaw.

Nosiłem się z zamiarem już wcześniej, ale jakoś brakowało motywacji....

 

Wosk zamawiałeś osobno ? Na stronie w zestawie są trzy pasty bez wosku.

Daj znać jak działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po ptakach... Trzecia pasta o dziwnym, niebieskim kolorze, także nie okazała się zbyt wymagająca. Całość zabawy około godziny wszystkimi trzema. Więcej na tym etapie na docieram, na koniec pewnie jeszcze miejscami trochę pomacham szmatką tu i tam no i położę WAX. Zdjęcie na dole przed/po.

 

Karo_zpsuudvb09l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no .... chyba warto było wydać te trzydzieści parę euro

 

Mnie z konta zdjęto za całą transakcję (brałem dodatkowo farbę i WAX) 138,47 zł. Czy to dużo? Podnoszono to "w sieci", aż w końcu ktoś zwrócił uwagę, że żeby wypowiadać się na ten temat trzeba uwzględnić wydajność tych past i czas poświęcony na polerowanie. Do polerki tego Porsche z każdego opakowania poszło jedno nałożenie na szmatkę każdej pasty. Myślę, że ten komplet spokojnie wystarczy na min. 15-20 modeli 1/24. O czasie nie wspomnę.

Z plusów bardzo łatwo dają się usunąć z zagłębień i załamań, praktycznie tam nie zostają. Trywialne w użyciu - ruchy po okręgu i to wszystko, naprawdę nie za bardzo się starałem, choć jest faktem, że lakier (GX100) położyłem całkiem ok. Z minusów, słoiczki mają dość małe otwory i trudno się dobrać do zawartości (przynajmniej moim paluchem). Teraz pozostaje przetestować ich farby i lakier 2k.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mnie zaskoczyłeś tymi cyferkami

Mój rachunek za trzy pasty (16.49 EUR), wax (4.09 EUR), VAT (6.21 EUR) i przesyłkę (9 EUR) wyniósł 35.79 EUR.

Płaciłem przez PayPal.

Bank zdjął mi z konta 157.64 zł.

Coś zdrożało, czy powinienem zmienić bank

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mnie zaskoczyłeś tymi cyferkami

Mój rachunek za trzy pasty (16.49 EUR), wax (4.09 EUR), VAT (6.21 EUR) i przesyłkę (9 EUR) wyniósł 35.79 EUR.

Płaciłem przez PayPal.

Bank zdjął mi z konta 157.64 zł.

Coś zdrożało, czy powinienem zmienić bank

 

Nie wiem... Ja płaciłem też przez PayPal z konta w banku Millenium. Chyba jakaś różnica kursów, bo ja mam na totalu 40,74 Euro (ceny za wszystko co kupiłeś takie same), a w złotówkach mniej niż Ty W sumie ciekawa sytuacja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za off top, ale mimo, że różnica niewielka to jest irytująca.

Jak by nie liczył będzie ze 20% różnicy (Twój rachunek był wyższy o ok. 5 EUR).

Muszę to sprawdzić

 

Dopisane:

Coś tu nie gra. Dla mojego rachunku kurs EUR wychodzi 4.41 zł i jest to skandalicznie dużo.

W Twoim przypadku jednak wychodzi 3.40 zł, co z kolei jest śmiesznie tanio.

O so chodzi ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za off top, ale mimo, że różnica niewielka to jest irytująca.

Jak by nie liczył będzie ze 20% różnicy (Twój rachunek był wyższy o ok. 5 EUR).

Muszę to sprawdzić

 

Dopisane:

Coś tu nie gra. Dla mojego rachunku kurs EUR wychodzi 4.41 zł i jest to skandalicznie dużo.

W Twoim przypadku jednak wychodzi 3.40 zł, co z kolei jest śmiesznie tanio.

O so chodzi ?????

 

Ja też to przed chwilą liczyłem... Wychodzi, że mnie policzyli po 3,39 a Tobie po 4,40. Czyli ktoś Cię walnął na 1 zł na 1 euro. Gdzie masz konto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek!

 

Wszystko jasne... To ja namieszałem, bo okazuje się, że miałem 40 zł na koncie w paypalu. Patrz poniżej:

 

Przechwytywanie_zps71npmird.jpg

 

Dorotka podawales kiedys w jakims temacie przepis na malowanie kasty czy moge prosic o link jak malowales. To chyba dotyczylo Ferrari. Chcialbym sprobowac zrobic "po twojemu"

 

Ale Porsche było malowane dużo prościej... To który chcesz, bo tamtego muszę poszukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosze to prostsze a tamto mozliwe ze mam gdzies zapisane na kompie .

 

Bardzo proszę...

 

1. Kasta z pogłębionym (niewiele) liniami podziału zmatowiona papierem 2 tys. i umyta wodą z detergentem.

2. Warstwa podkładu Gunze 1500 (1 do 4 rozpuszczalnik Gunze), po wyschnięciu przetarta papierem 2 tys. i umyta wodą z detergentem.

3. Warstwa srebrnego podkładu Gaia (1 do 4 rozpuszczalnik Gunze), po wyschnięciu przetarta papierem 6 i 8 tys. i umyta wodą z detergentem.

4. Wszystkie pasowania, przymiarki, itd. robione na takiej kaście.

5. Warstwa bazy Zero-Paints, po wyschnięciu przetarta papierem 6 tys. i umyta wodą z detergentem.

5. Warstwa bazy Zero-Paints, po wyschnięciu przetarta papierem 8 i 12 tys. i umyta wodą z detergentem.

6. Trzy warstwy GX100 (1 do 4 rozpuszczalnik), pierwsze dwie w odstępach 10 min, trzecia po 30 min. Całość przetarta po wyschnięciu (min. 6 godz. w suszarce, papierem wodnym 6 tys.).

7. Trzy warstwy GX100 (1 do 4 rozpuszczalnik), pierwsze dwie w odstępach 10 min, trzecia po 30 min. Całość przetarta po wyschnięciu (min. 6 godz. w suszarce, papierem wodnym 8 tys.).

8. Trzy warstwy GX100 (1 do 4 rozpuszczalnik), pierwsze dwie w odstępach 10 min, trzecia po 30 min. Całość przetarta po wyschnięciu (min. 6 godz. w suszarce, papierem wodnym 12 tys.).

9 Trzy warstwy GX100 (1 do 6 rozpuszczalnik), pierwsze dwie w odstępach 10 min, trzecia po 30 min. Całość przetarta po wyschnięciu (min. 6 godz. w suszarce, papierem wodnym 12 tys.).

10. Dwie warstwy GX100 (1 do 8 rozpuszczalnik) w odstępach 10 min.

11. Dwa tygodnie „leżakowania”.

12. Pasty Gravity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dziekuje bardzo za rozpisanie. Wydrukuje sobie.Jedno pytanie te proporcje na GX100 nieszkodliwe na kalki?

 

Za kalki to ja sobie głowy uciąć nie dam, bo tu chyba dużo różnych czynników wchodzi w grę (rodzaj kalek, ilość wylanej warstwy, sam wiesz...). Ja zawsze robiłem tak, że na kalki dawałem najpierw "mgłę". Po pomalowaniu "mgłą" natychmiast wkładałem element do pracującej wcześniej na drugim biegu suszarki (może nie mam racji ale wydaje mi się, że tym sposobem rozpuszczalnik błyskawicznie odparowywał). Później lałem już normalnie. Nic mi się nigdy nie uszkodziło, ale patrz pierwsze zdanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.