Skocz do zawartości

Porsche 911 GT3 type 996 (1999) na szybko


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 267
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Polerujesz "szkło" ? Jeśli tak to jak i czym ?

 

Poleruje i trochę (jak się da) cieniuje ... To przecież zwykły plastik jest (no może ciut twardszy niż nieprzeźroczysty), więc i narzędzia zwykłe: papier ścierny, pasty polerskie i tyle...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota stanęła na kilka dni... Sorry, taki mamy klimat. Dopiero dziś się zmobilizowałem i przetarłem bazę... Wygląda na to, że po jednej minimalnej poprawce można kłaść bezbarwny... Tylko kiedy się upał skończy

 

 

WP_20150813_004_zpsbihr3ixe.jpg

 

WP_20150813_006_zpsh24pfjh9.jpg

 

WP_20150813_007_zpszkoo0loq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Padło poprzednio o szyby, a dziś sobie przypomniałem, że kiedyś obfotografowałem ten proces, to mówię wrzucę... Tym bardziej, że temat, co jakiś czas wraca... Wyjściowa szyba (tylna, Revell, California) została pomalowana, następnie wrzucona do DOT3 i porysowana. Wyglądała tak:

 

P1010044_zpsc3ne8z84.jpg

 

Później było szlifowanie papierami wodnymi Gunze od 400 do 2000.

 

P1010050_zpszbjm1rrv.jpg

 

P1010053_zpslc36ovb0.jpg

 

P1010055_zpsbrn7boky.jpg

 

WP_20150815_0011_zpsudc1gzzd.jpg

 

WP_20150815_003_zpsorcnuvgh.jpg

 

WP_20150815_007_zpsuxbs7bma.jpg

 

Tu przeszedłem na papier MicroMesh, także wodny.

 

WP_20150815_008_zpsgqzjeujd.jpg

 

WP_20150815_011_zpsr6qmy5ui.jpg

 

WP_20150815_013_zpsu11ezh5d.jpg

 

WP_20150815_016_zpsagmujkyb.jpg

 

Później to:

 

WP_20150815_017_zpszufwfses.jpg

 

I koniec....

 

AEKS_zpsc8hzgq6z.jpg

 

Całość bez fotografowania jakieś 30 min... Dla szyb nie "ratowanych" i nie cieniowanych wszystko od gradacji 2 tys. Tak było w przypadku Porsche...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasty Tamki mam i sobie chwalę ....

Myślałem o próbie czegoś nowego, lepszego

 

Jakoś nie wydaje mi się żeby ktoś w ostatnim czasie wymyślił coś rewolucyjnego w zakresie modelarskich past polerskich. Gunze to też raczej "staruszki". Nie jestem fachowcem (KRL by się tu przydał) ale mam wrażenie, że to co jest chyba spełnia oczekiwania użytkowników.... Jak chcesz testować nowości, to zawsze możesz sprawdzić to, co poniżej. Nie tylko w zakresie past ale i całej linii produktów. Na świecie zbiera oceny bardzo dobre, choć i wywołuje polemiki z racji ceny... O innych nowych wynalazkach nie słyszałem...

 

gravity_bottle_polishing_set_zpsqy3ioegn.jpg

 

Efekt: model Fabrice Maréchal

 

Przechwytywanie_zpswclhufq5.jpg

 

Tylko czy różnica w zakresie połysku jest jakaś "szokująca" (tu GX100)? Jakoś mi się nie wydaje....

 

California002_zps47dec86d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Minęły (ponoć chwilowo) upały i zmobilizowałem się do położenia pierwszej warstwy połysku. Wylało się dość standardowo. Przetrę to papierkiem 6 i 8 tys. i wyleję jeszcze jedną warstwę. Mam nadzieję, że wystarczy. Wyjeżdżam na dwa tygodnie to się akurat utwardzi do polerowania...

 

 

P1010022_zpshqjorwt3.jpg

 

P1010016_zpspxua3ol4.jpg

 

P1010018_zpshrxclmv7.jpg

 

P1010012_zpsesv3yvog.jpg

 

DOPISANE

 

Obejrzałem go sobie dokładniej po wyschnięciu i przed przecieraniem dałem jeszcze jedną warstwę...

 

Malowanie%20003_zpszt226wri.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szybkie pytanie. Ile warstw i jakiego lakieru bezbarwnego i jaka polerka do uzyskania takiego efektu? Wygląda rewelacyjnie.

 

Wszystko robione chemią Gravity. Zarówno lakier (bazowa + 2 warstwy) jak i pasty (masz na zdjęciu).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ok, przetarty papierem wodnym 3600 i lakier (1:5) wylany w dwóch warstwach (po 2 ml), przy ciśnieniu 1,5. Wieczorem (jak mi to wyschnie w "przyspieszaczu prac") machnę jeszcze warstwę 1:6 i jadę na urlop. Przez dwa tygodnie powinien się utwardzić. Reszta pastami...

 

Zdjęcia typowo warsztatowe.

 

WP_20150821_004_zpsq5trhtfa.jpg

 

WP_20150821_006_zpsg5vdycwa.jpg

 

WP_20150821_005_zpsmjcijrlm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zestaw testowy dotarł... Teraz trzeba dotrzeć lakier. Muszę przyznać, że zaskoczyło mnie tempo dostawy... Zamówienie złożone w czwartek wczesnym popołudniem, kurier w sobotę około południa. Dodatkowo zamówiłem farbę Daimler Silver. Konsystencja bardzo rzadka przypomina Alclada....

 

WP_20150905_0111_zpsk7r7uurz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Jak ktoś chce używać innych past to proszę bardzo, ale ja już niczego więcej do ręki nie biorę. Zwyczajnie nie widzę takiej potrzeby.

 

Coarse Grade GC-308a to pierwsza pasta (a w sumie są 4!) opisana przez producenta jako ta, którą należy stosować po papierze 1.5 tys. Konsystencja lekko zmrożonego masła, pod szmatką wyczuwalny delikatny opór. Nie wiem co to jest i z czego zrobione (i zupełnie mnie to nie interesuje) ale po jakiś 15 minutach skórka znika całkowicie i zupełnie bezproblemowo.

 

Dziś więcej nie robię, bo mam za sobą 400 km przejechanych i nie chcę czegoś sper...., ale pierwsze wrażenia kapitalne, a opinie w necie całkiem zasłużone....

 

P1010104_zpsozp0tevj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Jak ktoś chce używać innych past to proszę bardzo, ale ja już niczego więcej do ręki nie biorę. Zwyczajnie nie widzę takiej potrzeby.

 

Coarse Grade GC-308a to pierwsza pasta (a w sumie są 4!) opisana przez producenta jako ta, którą należy stosować po papierze 1.5 tys. Konsystencja lekko zmrożonego masła, pod szmatką wyczuwalny delikatny opór. Nie wiem co to jest i z czego zrobione (i zupełnie mnie to nie interesuje) ale po jakiś 15 minutach skórka znika całkowicie i zupełnie bezproblemowo.

 

Dziś więcej nie robię, bo mam za sobą 400 km przejechanych i nie chcę czegoś sper...., ale pierwsze wrażenia kapitalne, a opinie w necie całkiem zasłużone....

 

P1010104_zpsozp0tevj.jpg

Ładnie , ładnie ale pasty do polerowania są 3 a to czwarte to wosk nabłyszczający , który obowiązkowy nie jest raczej. Takie same efekty da się uzyskać pastami tamiya , które są tańsze Przy porszaku doczekamy się końca i galerii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw testowy dotarł... Teraz trzeba dotrzeć lakier. Muszę przyznać, że zaskoczyło mnie tempo dostawy... Zamówienie złożone w czwartek wczesnym popołudniem, kurier w sobotę około południa. Dodatkowo zamówiłem farbę Daimler Silver. Konsystencja bardzo rzadka przypomina Alclada....

 

WP_20150905_0111_zpsk7r7uurz.jpg

 

rozumiem że one są do aero ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.