Skocz do zawartości

Porsche 911 GT3 type 996 (1999) na szybko


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 267
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisz proszę coś więcej, bo pismo obrazkowe mało do mnie przemawia

Ostatnia fotka sugeruje procedurę: czarny połysk jako baza, chrom Gravity i Top Coat Gunze na wierzch.

To na pewno się nie zetrze, tylko co z efektem Czy chrom nie traci na jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę coś więcej, bo pismo obrazkowe mało do mnie przemawia

Ostatnia fotka sugeruje procedurę: czarny połysk jako baza, chrom Gravity i Top Coat Gunze na wierzch.

To na pewno się nie zetrze, tylko co z efektem Czy chrom nie traci na jakości

 

Nie, to są tylko eksperymenty i odpowiedź na twoje pytanie o kolor... W zestawie jest podkład i chrom. Tylko tym malujesz i nie schodzi... Do mnie jak pisałem dotrze to cudo pewnie w tym tygodniu więc poczekaj chwilę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu pod klamką nie widać skórki? Czepiam się bo zachwalacie te pasty a ja dopiero co kupiłem zestaw Finisher's....

 

Więcej na tym etapie na docieram, na koniec pewnie jeszcze miejscami trochę pomacham szmatką tu i tam no i położę WAX.

 

Normalka... Zawsze znajdzie się ktoś, kto nie doczyta i się przyczepi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwna procedura, przetrzeć już najdrobniejszą pastą jak potem chcesz dociąć skórkę, ale rozumiem, że chciałes szybko przetestować pasty. ;)

No i faktycznie nie doczytałem...

 

Nie wiem czy "dziwna", pewnie inna... Każdy robi po swojemu. Ja robię to najpierw z grubsza po całości. Czasami później wychodzi, że trzeba położyć jeszcze gdzieś lakier. Później dopasowuje wszystko co zostanie (ramki, szkło i inne pierdoły) a następnie dociągam poszczególne panele. I tyle...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy "dziwna", pewnie inna... Każdy robi po swojemu. Ja robię to najpierw z grubsza po całości. Czasami później wychodzi, że trzeba położyć jeszcze gdzieś lakier. Później dopasowuje wszystko co zostanie (ramki, szkło i inne pierdoły) a następnie dociągam poszczególne panele. I tyle...

 

Tylko, czy nie obawiasz sie, ze podczas docierania zacznie schodzic czarna farba z ramek? Wiem z autopsji, bo zdarzalo sie to juz u mnie, wszystko cacy, pomalowane, gzies trzeba dopolerowac i ...... klniemy, bo zeszlo.

 

Z tym Gravity to czekam na opinie, ja stosuje Mr. Super Metalics i choc cena jest z kosmosu to dla mnie jest wart swej ceny.

 

Ogolnie (i to nie tylko mnie) warsztat sie podoba, ale czekam na finisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... Tylko, czy nie obawiasz sie, ze podczas docierania zacznie schodzic czarna farba z ramek? Wiem z autopsji, bo zdarzalo sie to juz u mnie, wszystko cacy, pomalowane, gzies trzeba dopolerowac i ...... klniemy, bo zeszlo.

 

Raczej nie. Przy samych ramkach docieram "patyczkami" Albion Alloys, a one są dość cienkie... Zresztą jak gdzieś zejdzie z ramek można podmalować.

 

Z tym Gravity to czekam na opinie, ja stosuje Mr. Super Metalics i choc cena jest z kosmosu to dla mnie jest wart swej ceny.

 

Ja też czekam, aż do mnie dojdzie... Generalnie to nie wiem o co tyle szumu. Ja jedynie usłyszałem, że takie coś jest (pasty), pokazałem jak działa i tyle. Przecież ja nikogo do zakupów nie namawiam i każdy "robi jak chce"...

 

Ogolnie (i to nie tylko mnie) warsztat sie podoba, ale czekam na finisz.

 

Nie wiem kogo jeszcze masz na myśli, ale na finisz to i ja czekam. Niestety czasu mam mało i mogę "temu sportowi" poświęcać się jedynie z doskoku.

 

Dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra... Odłożyłem na moment malowanie ramek w Porsche i wiedziony ciekawością wziąłem na pierwszy ogień chrom. Do testów poszła maska od Corvetty z AMT. Głównie dlatego, że biała... Przejechałem to papierem Gravity od 600 do 2500 dochodząc do wniosku, że papier jak papier i raczej kupować nie warto. Po owych zabiegach maska wyglądała tak:

 

P1010010_zpsn4vonjsp.jpg

 

Zgodnie z zaleceniami producenta wylałem warstwę podkładu. Zalecają 1 atm i trochę dziwnie mi się to lało. Początkowo wydawało mi się, że krycie będzie słaba, ale później poszło ok. To co mnie zaskoczyło to bardzo duży połysk (spokojnie można się w tym przejrzeć). Według mnie większy niż w przypadku ALC305 i GX ileś tam. Po 15 minutach w suszarce wygląda to tak:

 

P1010019_zpst2kwn8h3.jpg

 

Od razu zastrzegam, że nie czyściłem stanowiska i nie stosowałem nawilżacza powietrza, więc paprochów się poprzyklejało. Nie ruszałem, bo głównie mi chodzi o to, czy chrom faktycznie nie schodzi...

 

Dziś rano popatrzyłem sobie na pomalowaną wczoraj część. Nie straciła nic z połysku, straciła natomiast taką charakterystyczną wcześniejszą kleistość. Tzn. warstwa podkładu przypominała normalną farbę czarną połysk. Wymieszałem chrom i psiknąłem. Efekt nieco mnie zaskoczył....

 

P1010023_zpsi4xhq7dp.jpg

 

Czyli, jak na razie skucha... Coś zrobiłem chyba źle, z tym że nie wiem co.... Maska idzie do Dot-a, ja idę poczytać

 

PODKŁAD GC-303

 

Cóż... Sam nie wiem.... Podkład jak podkład... Dotychczas malowałem Gunze 1500 i Gaia. Malowało mi się lepiej. Tu mam wrażenie dość słabego krycia i dużego rozcieńczenia. Możliwość powstania zacieków dużo większa. Ja nie wchodzę i zostaję przy poprzednikach. Zobaczymy, co będzie kiedy psiknę na to kolor....

 

P1010026_zpskhblijfv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ten złom zacząć zbierać do kupy... Udało mi się spasować wnętrze. Całkiem ładnie siedzi w bryle, więc boczne szyby będą cięte i uchylone. Fotele niestety wyprodukują dopiero po 25 września. Została jeszcze cała masa różnych pierdół, ale widać światełko w tunelu...

 

P1010018_zpskwwkibaw.jpg

 

P1010035_zpswsfurtl5.jpg

 

P1010034_zpsm15m3rqf.jpg

 

P1010006_zpsqhmdsv37.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.