Skocz do zawartości

Spitfire Mk IXc / Eduard 1:48


Krzysiek B

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Chciałbym pochwalić się kilkoma zdjęciami mojego najnowszego modelu

Doskonałego modelu Eduarda chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Bezproblemowa i przyjemna budowa dostarczyła mi nie lada frajdy

 

Spitfire Mk IXc w barwach 401 Sqn RAF:

11794407_962292623812948_614357303651667624_o_zpsfyl4xzca.jpg~original

11069516_962292847146259_847346628182081932_o_zps9gis8vtu.jpg~original

11807133_962292693812941_1190355020008223686_o_zpshpgzgryf.jpg~original

11823111_962292943812916_3020646207430305057_o_zpsap3q0g9x.jpg~original

 

Niestety można dopatrzeć się tutaj kilku niedociągnięć, które są wynikiem tylko i wyłącznie moich braków warsztatowych np. niezbyt udane okopcenia w okolicach wydechów.

W trakcie budowy miałem też mały incydent ze zniszczoną kalkomanią ale na szczęście z pomocą przyszedł kolega Jacek Bzunek (JBZ) i podesłał brakujące oznaczenia za co mu serdecznie dziękuję

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż można rzec...

 

Model wykonałeś bardzo czysto i przyjemnie dla oka. Ja zapewne wybrałbym inne oznaczenia, ale to już kwestia gustu. Podobają mi się delikatne przebarwienia górnych powierzchni, choć pokusiłbym się o nieco wyrazistsze ślady eksploatacji (szczególnie obicia lakieru i wycieki na spodzie).

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post na forum i od razu galeria! Debiut idealny. Gratulacje!

Sam modelik ma sporo błędów, jeśli zechcesz to je wyszczególnię, ale jeśli nie ciekawi Cię dyskusja o jego niedoskonałościach, to się wstrzymam by nie psuć Ci humoru przy samym debiucie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny modelk pięknego samolotu.

Dziękuję

 

Ja zapewne wybrałbym inne oznaczenia, ale to już kwestia gustu. Podobają mi się delikatne przebarwienia górnych powierzchni, choć pokusiłbym się o nieco wyrazistsze ślady eksploatacji (szczególnie obicia lakieru i wycieki na spodzie).

Zapewne masz na myśli "WX D"? Jest w trakcie budowy już od jakiegoś czasu jednak na razie nie mam weny na dokończenie... ;)

Co do śladów eksploatacji to tak jak napisałem wcześniej- robiłem go na miarę swoich możliwości i na razie skupiłem się na w miarę schludnym "chlapnięciu" farbą. Kolejne modele będę starał się "eksploatować" bardziej odważnie.

 

Całkiem sympatyczny Spitfajer Ci wyszedł.

Jedynie podwozie coś nie teges...

 

Dzięki

A co z podwoziem nie tak? Może da się jeszcze poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z podwoziem nie tak? Może da się jeszcze poprawić

Rozchyliłeś mocno golenie i Spitfajer nabrał takiego trochę pokracznego wyglądu.

 

Spit%2525209.JPG

 

detail_spitfire_ix_01.jpg

 

Ajabym się tam już nie bawił w poprawianie tym bardziej, że to nie ostatnia złośnica.

Poza tym bardzo fajna rzecz i misię autentycznie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja zapewne wybrałbym inne oznaczenia, ale to już kwestia gustu. Podobają mi się delikatne przebarwienia górnych powierzchni, choć pokusiłbym się o nieco wyrazistsze ślady eksploatacji (szczególnie obicia lakieru i wycieki na spodzie).

Zapewne masz na myśli "WX D"? Jest w trakcie budowy już od jakiegoś czasu jednak na razie nie mam weny na dokończenie... ;)

Co do śladów eksploatacji to tak jak napisałem wcześniej- robiłem go na miarę swoich możliwości i na razie skupiłem się na w miarę schludnym "chlapnięciu" farbą. Kolejne modele będę starał się "eksploatować" bardziej odważnie.

 

Tak wybrałbym i zapewne wybiorę WXoD. Mam cztery sztuki Mk.IX więc kilka polskich malowań się ukręci

 

To co napisałem o śladach eksploatacji to tylko taka uwaga na przyszłość. Jak na początek modelarskiej drogi jest naprawdę nieźle i widać zadatki na porządnego modelarza. Niedoskonałości są, ale jestem pewien, że w kolejnych projektach będziesz je niwelował.

 

Życzę Ci powodzenia!

 

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.