Skocz do zawartości

Kenworth K100 + Tank Trailer - Revell 1:25


Serek

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteś pewien, że on wraca volvo, a nie czołgiem ? Hehe, tak to jest jak się nie myje pojazdu, a mój Kenio jest zadbany. Zresztą spójrz na foty wyżej to też pojazdy oryginalne, i też jeżdżą w trasy, a spójrz jakie czyściutkie nawet ramy. Jak już pisałem dbanie o pojazd to już całkiem co innego, każdy maluje jak mu się podoba, ja preferuje czyste trucki.

 

P.S

Widziałeś kiedyś tak zrobiony model ciężaróki tzn. że tak super umorusany jak ty mówisz ? Chętnie bym zobaczył takie cudo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wracając do koloru siodła, to każdy może mieć jakie chce, podobnie jest z konfiguracją osiową ciężarówki, jeżeli firma ci nie zrobi to są setki firm, które to chętnie wykonają.

 

P.S To małe zdjęcie dowodowe to model, więc nie ma co się na nim wzorować, bo mógł być zrobiony bez dokumentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest model, skąd wiesz ? Byłen pewien że to oryginał, i nawet gdzieś widziałem w relacji, że koleś przedstawiał tą fotkę jako oryginał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to to jest model czy prawdziwa ciezarowka bo sie pogobilem mi to wyglada na model ,ale wczesniej jak pierwszy raz zobaczylem to wygladal na ciezarowke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka Kenio wyglada na oryginał, jednak możliwe jest, że ktoś zrobił fotkę modelu w plenerze Jak by nie było mój Jaguar i cytrynka na tle szkoły też wygladaja jak prawdziwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej fotce na pewno pokazany jest model. Moje argumenty to brak cieni na blachach, specyficzne odbicie światła na niklowanych elementach, widoczne łączenie na środku zbiornika paliwa, nierówne kalki, szczególnie przy drzwiach kierowcy oraz zbyt grube przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Kenio wszystko ok, ale mam troszke problemów rodzinnych, w następnym tygodniu jak wróce z olsztyna to napewno rusze z pracami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No i jestem po dłuższej przerwie, no więc tak bez zbędnego owijania w bawełne, przez ten tydzień ostro przysiadłem do modelu no i pomalowałem i złożyłem już prawie całe wnętrze

 

9107be24b3c0abe9.jpg

 

971f1a4b56e1e267.jpg

 

Te elementy, z fakturką niby skórzanego obicia pomalowałem lakierem bezbarwnym MM Semigloss, aby uzyskać taki efekt jak najbardzej zbliżony do prawdziwej skóry, a pozostałe powierzchni są satynowe i wyglądają troszkę w realu jak zamsz , najlepiej widać to na poddaszu.

 

2ccb8790b73eac88.jpg

 

5694d33dc9ba4d07.jpg

 

1b5eecd28548c09a.jpg

 

11be596ac146088f.jpg

 

4cd39a84c6764dd8.jpg

 

Drzwi, ewidentnie do poprawy te od strony kierowcy, nie mówiącym o tym, że zupełnie zapomniałem zeszlifować nadlewki na ramach okiennych, a więc jeszcze jutro się z tym pobawie .

 

5f4e803bd046749f.jpg

 

11f8d8586ade2ccd.jpg

 

No i znowu te fotele, próbowałem okleić je jakąś takaniną przy pomocy kropelki, no ale niestety nie wyszło mi, i co najgorsza nie mogłem później zedrzeć tej tkaniny z foteli, częśc leżały ok 3 tygodni w DOT'cie aż samo wszystko ładnie zeszło razem z klejem. Nie dawno na allegro "wychaczyłem" tanio flock, i to było to , po dwukrotnym oblepieniu fotela flockiem prezentuje się on tak:

 

b9dfa7c7e7346e3f.jpg

 

Jutro zrobię dokładniejszą fotkę, bo narazie sobie schnie, ale muszę wam powiedzieć, że efekt jest super, zarówno wizualny jak i w dotyku .

 

Zanabyłem już także piękny lakierek na kabine ( sorka za fotke, ale robiłem chyba z 15, no i ta najlepiej oddaje prawie oryginalne odbicie ), narazie czeka na swoją kolej, narazie tyle. .

 

4e4f986b04352f0d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie flock wygląda - aż chce się dotknąć. Sypałeś "od tak" czy przez jakieś sitko? Lepiłeś na wikol?

A wspomniany efekt zamszu na podsufitce i wnętrzu - dałem się nabrać, że to też flock przed przeczytaniem tekstu - świetna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, flock sypałem przez małe metalowe sitko, fotel wcześniej był posmarowany cały klejem microscale " Micro Metal Foil Adhesive" smarujesz fotel tym klejem i przez sitko sypiesz flocj obracając powoli część, aż specyfik cały pokryje daną powierzchnie, później tylko czekaż aż wyschnie klej i zdmu:bip:esz nadmiar. ja tą czynnoć powtarzałem 2 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No więc przez ostatnie 2 tygodnie ruszyłem z robotą . Kabina została wyszpachlowana, dotarta papierami i pomalowana podkładem.

 

20f65917da5f18cc.jpg

 

A następnie pomalowałem ją bazą i lakierem bezbarwnym, po czym lakier został pozbawiony małej skórki pomarańczy i dokładnie wyrównany papierkiem 2000-3000.

 

b9382f46926b5765.jpg

 

33e06ed66789217c.jpg

 

5fb495447fa45779.jpg

 

I na koniec polerka i woskowanie

 

ade915157feb83fa.jpg

 

4ace10581c2546e4.jpg

 

34bc55c0bbd49107.jpg

 

8ae4fb39ef381a7c.jpg

 

Postanowiłem też nakleić na opony kalki z napisami firmy oponek ( KFS ), co by nie były takie nudno-czarne . Jeszcze mokre.

 

53ea1a9d0ae7904b.jpg

 

5a3c8a4f151798f1.jpg

 

e77e0e8d7e350a14.jpg

 

Oraz wywalić te kije czyt. wycieraczki z zestawu na bardziej realistycznie wyglądające ( KFS ).

 

>>> Kije>>>

 

13bf90cf479a2315.jpg

 

>>> KFS >>>

 

c3ffcfab7b145b07.jpg

 

Zeszło mi ok 30 minut na wygięcie jedenj wycieraczki ( masakra ) cały się tym pokółem i sporo nakląłem .

 

3e03b0e8db2b914f.jpg

 

e4e293542bcc397f.jpg

 

bd0359a6794037ef.jpg

 

Ponaklejałem też już różne pierdółki ( światła, świtełka, szyby, wycieraczki, rączki, grill ) i okleiłem klamki BMF.

 

cfb1f4c362126abf.jpg

 

21f8555e0b590876.jpg

 

68cfda2d06b7c1fc.jpg

 

e5b407cdbef3b9ea.jpg

 

01fb360bd87907f4.jpg

 

fa8021c83bf5cb40.jpg

 

Myślę, że jutro skończe całą kabine z kalkami, a może i cały model Kenia , model po tym obklejaniu elementami już się tak idelanie nie świeci, bo oczywiście całego go wymacałem , ale jak już wszystko ładnie poprzyklejam, to jeszcze raz dokładnie i delikatnie nawoskuje model.

 

P.S

Znacie może jakieś proste domowe sposoby na wyginanie małych cienkich blaszek ? , bo nie mam żadnej maszynki ani palców do tego

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to KFS to firma czy sklep jakiś Niektórzy początkujący jak ja mogą mieć problemy z rozszyfrowaniem tego kodu Co do Kenia to najbardziej mnie siedzenia rozwalają :P

 

Edit: DObra, dobra już poszperałem i wiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.