Skocz do zawartości

Drapieżnik z Alaski


duju69

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ja pisał mikele wymieszałem czarny z szarym w stosunku 3:1. Może rzeczywiście słabo widać, ale w rzeczywistości jest spora różnica

dodam potem zdjęcie kokpitu z osłoną ekranów ( nie wie jak się to dokładnie nazywa ) które jest tylko pogniecione lekko suchym pędzlem

i wtedy widać sporą różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jest naprawdę fajnie.

Co do tych wnęk to daj czarnego washa, wtedy będzie ładnie, nie ma sensu przemalowywać.

 

Zgodnie z twoja radą dałem sporo czarnego washa. I tu po raz kolejny musisz uwierzyć na słowo w rzeczywistości widać różnicę. Nie wiem czego te zdjęcia nie wychodzą bardziej ostre ale cały czas uczę się obsługi aparatu - lustrzanki.

Dopiero od niedawana takowy posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam dodatkowe zdjęcia kokpitu razem z osłoną ekranów. Tutaj widać różnice bo ta osłona jest pomalowana tylko kolorem

XF-1 oraz troszkę "posmyrana" suchym pędzlem, natomiast kokpit był cieniowany czarnym z odrobiną szarego.

 

 

71321143131264347979.jpg

 

 

65403571815667390672.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Udało się w końcu zamknąć całość. Wcześniej wykonałem jeszcze silniki, pomalowałem całość białym kolorem, potem domalowałem osmolenia kolorem Mr Hobby H343 a na koniec przybrudziłem to pudrami tamki.

 

09629655206554391894.jpg

 

Sklejanie całości poszło całkiem całkiem. Ale największy problem był z wlotami które zawadzały o górną część i musiałem je spiłować dość sporo aby całość się ładnie połączyła, oraz usunąć wszystkie bolce ustalające miejsca łączenia bo były krzywo odlane w porównaniu z otworami którymi miały się połączyć.

 

24409505440852071227.jpg

 

 

80049843456444635489.jpg

 

 

55159415028300356431.jpg

 

 

Podsumowując spasowanie obu polówek jest na 3 plus. Są miejsca gdzie wszystko jest idealnie zgrane (okolice silników)

i miejsca gdzie spasowanie woła o pomstę do nieba. Generalnie im im dalej od silników tym spasowanie było gorsze.

 

Teraz czas na szpachlowanie które niestety w moim wykonu jest zawsze strasznie meczące.

 

 

Na koniec dotarły do mnie też żywiczne rakiety edka.

 

25407448699852189669.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki plan z malowaniem w kwestii kolorów masz?

Miałem okazję widzieć F-22 na żywo podczas wizyty w Łasku i powiem że jest on niestety metaliczny! Owszem było słonecznie i taki efekt mocno widać, jednak farba jaka została użyta to ewidentnie baza metaliczna , a ciemniejsze plamy to odcień podobny do tych z F-15. Sam planuję wystartować z F-22 ale w skali 1/72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że sam jeszcze nie wiem. Mam jeszcze chwilę zanim zacznę etap lakierowania. Miedzy czasie na moim złomie modelarskim popróbuje różne techniki z malowaniem metalicznym. Jak co to dodam zdjęcia i się zobaczy. Jeśli nie uzyskam porządnego efektu to malowanie będzie niestety zwykle szare, bo moje doświadczenie z aero jest ciągle małe, wiec nie wiem czy dam radę uzyskać satysfakcjonujący mnie efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym malujesz czy akryle czy typowe emalie. Z akrylami jest większy problem gdyż jest widoczne lekko ziarno ale ale ..... F-22 to trudny przeciwnik w malowaniu choć jak popatrzysz na bardziej zjechane maszyny to poszczególne panele są mniej metaliczne.

Poszukaj na forum arcair, tam sporo jest na temat koloru i malowania tej maszyny. Już kiedyś zrobiłem jednego, ale w szarym wykończeniu, patrząc na to teraz to dla siebie zrobię już z metaliczną poświatą.

Lekkie ziarno nie będzie przeszkadzać bo malują glównie akrylem. Jest do kupienia farba Raptor Sheen, ale wygląda to na domieszkę metalicznej bazy do farb.

Ja próbuję na boku mieszankę na swojego drapieżcę, póki co czekam co mi wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum zone-five leży już od dawna, nie wiem co tam się dzieje. Ja eksperymentuję z akrylami i jako dodatek do tego farba metaliczna Citadel. Fakt jest taki, w naturze to właśnie szaro metaliczna powłoka.

 

Mała ściąga, która pomoże w malowaniu KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluję prawie tylko akrylami, głownie Tamka i gunze. Też właśnie planuje popróbować tak pomieszać farbę bazową z jakąś metaliczną. Jak coś już po testuję to dam znać jak mi wyszło.

 

I raczej spróbuje tak jak karambolis pisze bo mam akurat super stainless gunze u siebie czyli ten droższy składnik.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję widzieć F-22 na żywo podczas wizyty w Łasku i powiem że jest on niestety metaliczny! Owszem było słonecznie i taki efekt mocno widać, jednak farba jaka została użyta to ewidentnie baza metaliczna , a ciemniejsze plamy to odcień podobny do tych z F-15.

 

Nie jest

On ma porąbane kolory bo na zewnątrz jest pokryty jakims kolejnym super tajnym have blue, który kompletnie zmienia kolor z zależności od kąta pod jakim patrzysz i odbija światło jak wariat. Dlatego tak trudno dziada sfotografować..

Na podejściu do lądowania, Raptory były wręcz brązowe, z daleka jak robiły brake'a to wyglądały jak F-15 zwykła matowa farba, na płycie jak stały to w taki lekko złotawy odcień wpadały a przy starcie były szare ale np od spodu niektóre panele wychodziły aż fioletowe. Cały samolot, zreszta ma tą powłokę nieustannie naprawianą i lata to te łatki widać...

Jak jest intesywne światło zwłaszcza pod kątem to samolot sie świeci jak jest w cieniu i rozproszone światło, to tego efektu nie widać i jest zwykły matowy.

 

Ja bym to jeszcze inaczej spróbował, bardziej tak jak oryginaŁ:

pomalować normalnie szarościami, pocieniować a na to walnąć w nieregularnym wzorku warstwę cleara z minimalną domieszką C8 i tym czarować. Jak się to dobrze zrobi to powinien być ten efekt.

Ta warstwa wierzchnia jest gruba ~ 3mm i przezroczysta, dlatego takie jaja na nim wychodzą jak się światło wewnątrz tej warstwy odbija. Ale samolot nie jest metaliczny, gdyby był to w cieniu tez by było to widać a Raptor w cieniu ma normalne kolory jak każdy samolocik...

 

Gdzie znalazłeś info że grubość powłoki tej farby ma 3mm na płatowcu? No chyba że byłeś na płycie wśród obsługi, która się tam kręciła. O tym złotawym kolorze w słońcu już nie wspomnę bo to tylko w specyficznych warunkach, a o kolorze owiewki również .

Powłoki Have glass sa także stosowane na F-16.

 

100505-F-3074W-040.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz żeście namieszali ale na szczęście jest sporo czasu, jak tylko będę miał więcej czasu to spróbuje i tej metody.

 

Moja rada to malowanie tej maszyny coś w stylu powłoki "have glass" w F-16, czyli szary kolor z przebijającym metalem spod spodu.

Możesz to zrobić albo tak jak pisał Karambolis, albo - co wydaje mi się (podkreślam: wydaje mi się) lepsze, położyć warstwę metalizera i na to kilka filtrów szarym kolorem, które częściowo zgaszą metal, ale nie do końca.

Tak czy inaczej jest to na pewno trudne zadanie.

 

EDIT: efekt dokładnie taki jak na zdjęciu Raptoraf22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej przypominająca efektem oryginał technika, którą widziałem na gotowym modelu, to pomalowanie po całości Super Stainless Gunze, a potem malowanie w różnych proporcjach mieszanką metalizera i farby zwykłej. Poniżej parę fotek z różnych etapów prac. Jak wspominałem zone-five, z którego zdjęcia pochodzą nie działa, ale opis malowania mam zapisany i tak właśnie to w tym przypadku wyglądało

IMG_8901.jpg?rdrts=118328232

IMG_8119.jpg?rdrts=118237577

IMG_8189.jpg?rdrts=118328217

IMG_8173.jpg?rdrts=118237580

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka specyfika pokrycia Have Glass. Raz się mieni w słońcu, raz, nie. Dużo zależy od stopnia zużycia powłoki - życie. Można i trafić foto, jak powyżej bardziej przystające do Su-27 z czasów bidy po przemianach ustrojowych za Bugiem niż wyobrażeniom o allmighty usa

 

Karambolis przywoływał już zone-five.net, to dobra strona, bo sporo smaczków tam ludzie obeznani z tematem samolotów zza kałuży wyciągają, no ale strona nie funguje obecnie i lipa.

 

ps. swoją drogą, tajemnicą poliszynela jest fakt, że powłoka na F-22 traci właściwości w dość szybkim tempie i samoloty potrafią lądować nieco mniej stealthy niż były przed lotem. Tak więc z odwzorowaniem konkretnego egzemplarza to trzeba by mieć dokumentację, że ho ho. Z drugiej strony daje to spory zapas w interpretacji i wykonaniu malowania, bo jakby nie zrobić będzie prawdopodobnie zgodne z rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.