Skocz do zawartości

Drapieżnik z Alaski


duju69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Iv.pl działa a więc wrzucam zdjęcia:

 

17130867947142987098.jpg

 

48902040616040238145.jpg

 

I spasowanie kokpitu z resztą na "taśmę"

 

30314340975209088010.jpg

 

Komory uzbrojenia:

 

52441724872396212713.jpg

 

50311188482912258357.jpg

 

 

Dzisiaj jak czasu znajdę to zaczynam nanoszenie podkładu i kolorów. Z kokpitem prosta sprawa bo jest cały czarny a więć nie będzie tyle maskowania.

 

Na koniec coś zimowego :

 

83919908984586839927.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

 

Prace idą dalej, na razie ukończyłem fotel pilota. Nie dodawałem wielkich otarć bo i w rzeczywistości ich nie ma, pasy starałem się w miarę naturalnie powyginać ( jak zwykle wyszło hu.... )

 

11174664408248453824.jpg

 

 

56391178988795098449.jpg

 

 

Generalnie zrobiłem więcej bo malowałem wnęki podwozia czy komory uzbrojenia, ale na razie nie ma co pokazywać.

Zostały podjęte przeze mnie ważne decyzje np wloty powietrza będą zaślepione czerwonymi "zatyczkami" RBF.

Bo jakbym miał je szpachlować to by mi to do końca roku zeszło, a zresztą podoba mi się takie rozwiązane. Poza tym samolot będzie w stanie postoju ( zawieszki RBF), więc rozważam także zaślepienie wylotów dysz czy nałożenie pokrowca na HUD.

 

 

86297632820239360916.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to ten sam model ACES II, ale z tego co się orientuję ten z F-22 jest troszkę zmodyfikowany aby pasował do kokpitu.

Ja słabo się orientuję musi wypowiedzieć się ktoś bardziej obeznany. Ale generalnie we współczesnych amerykańskich samolotach

ACES II pojawia się prawie zawsze (A-10,F-16,F-15,F-22,B-2,B-1), tylko F-35 ma już nowszą generację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aces II to taki sam standard za oceanem, jak K-36 czy wcześniej KM-1 za Bugiem. Modyfikacje, tak jak piszesz, na pewno nieco występują, ale z grubsza jeden podobny do drugiego.

 

http://fotelkatapultowy.pl/fotelacesii/Galeria/Galeria.htm. Strona w zasadzie lepsza do starszych foteli wykorzystywanych w w PL, ale całe trzy zdjęcia i opis ACES II jest ;) Najważniejsze, żebyś kolorystyki w F-22 upilnował i będzie cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikele wzorowałem się na zdjęciach z tego ruskiego forum oraz google. I jedyna widoczna różnica którą zrobiłem (umyślnie) to jest kolor tek poduszki na której zasiada pilot, prawie zawsze (jeśli nie zawsze) jest ona czarna, ale miałem ochotę trochę urozmaicić fotel.

Zwłaszcza że cały kokpit jest czarny !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I słusznie.

Trzeba pamiętać, że elementy takie jak kokpit są bardzo zacienionymi miejscami.

Ja czarne kokpity maluję szarą farbą, tak aby nieco podbić kontrast między wanną pilota a na przykład fotelem czy panelami, co dodaje nieco efektu "eyecatch", mimo że teoretycznie kolory używam nieprawidłowe.

Warto wzbogacać model w ten sposób od strony wizualnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię tą maszynę. Ciekaw jestem w którą stronę pójdziesz z malowaniem kamuflażu bo widziałem dwie szkoły. Jedna to standardowe malowanie w kolorach FS 36375, 36251 i 36176, a druga to dziwne kombinacje z wykorzystaniem metalizerów. Osobiście polecałbym połączyć obie i pomalować na matowo, a na koniec prysnąć jakąś bardzo rzadką metaliczną mgiełką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, dobrze widzieć ten model, bo też planuje w ramach tej ustawki wybrać F-22 tyle, że w 1:72 i z revell.

 

No właśnie, jakie planujesz malowanie? F-22 ma dość nietypowe malowanie, z charakterystyczną metaliczną powierzchnią. Gdzieś w sieci jest instrukcja

jaką ją uzyskać.

 

Pzdr.

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja ...

 

 

Przez weekend dłubałem tu i tam ale głownie skończyłem komory uzbrojenia. Było przy nich sporo roboty, głownie z malowaniem kabelków i przewodów. I powiem szczerze że mam dość Czarna farba rozlewała się na boki, a jak było za mało na pędzelku to znowu nie chciało malować. Poprawek było w piz...... dużo, w pewnym momencie zdecydowałem się malować komory od nowa, ale jednak się powstrzymałem i dałem sobie spokój. Wyszło jak wyszło na zdjęciach jednak tego nie widać.

I co ciekawe zaczęłam również malować szczegóły w żywicznych wnękach podwozia i tutaj jak na razie maluje się naprawdę dobrze. Podejrzewam że to kwestia jak są odlane te szczegóły, zestawowe są bardzo niskie i to pewnie główna wina tego stanu rzeczy. Na koniec dodam że i komory uzbrojenia,podwozia najpierw malowałem matem aby farba lepiej przylegała.

Inna sprawa że moje marne umiejętności też się do tego przyczyniły

 

 

38392934764999013867.jpg

 

74605927065793076722.jpg

 

Wstępne (na patafix) mocowanie do kadłuba:

 

52148559431689762827.jpg

 

86727484806500362817.jpg

 

 

Skończyłem również kabinę, myślałem z początku czy nie pójść za radą solo z rozjaśnieniem kokpitu. Ale po przeglądnięciu zdjęć stwierdziłem że zostanie on w czarnym kolorze. Oczywiście nie jest do końca skończony ponieważ obudowa samego kokpitu będzie malowania jeszcze na czarno po końcowym malowaniu. Bo jak znając życie coś się upaprze i trzeba malować

od nowa.

 

39164650385490567504.jpg

 

86025664771228632622.jpg

 

 

Na koniec zakupiłem takie oto lakiery Alclada i powiem szczerze że są super. Nie zbijają się w krople i co najważniejsze świetnie trzymają się powierzchni podczas malowania.

 

86537610180245024642.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alclad to w ogóle mistrzostwo świata i nie ma czego demonizować. Te komory uzbrojenia wyszły cacy. A kokpit spróbuj lekko wycieniować, czarny jest wbrew pozorom wdzięcznym materiałem do bajerzenia.

 

Rozrób czarny mat z szarym, na oko i wedle upodobania, i mocno rozcieńcz. Małe ciśnienie, mały skok iglicy i malowanie na dużo podejść z przerwami na ocenę, czy aby nie już. Nie trzeba robić żadnej ściemy z kolorami,żeby wyszło i realniej i ciekawiej.

 

DSCN2994_zpsavqigisc.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę niestarannie wyszły te wnęki, ale możesz to skorygować mocnym, najlepiej czarnym washem, bez tego będzie to wyglądało gorzej.

Co do problemów z farbami, to ja to rozwiązałem w ten sposób, że używam bardzo gęstej farby, która praktycznie nie spływa z malowanych przewodów, tylko na nich zostaje.

Dodatkowo staram się malować je pochylonym pędzelkiem, żeby jego włosie muskało malowaną powierzchnię - czubkiem pędzelka po prostu trudno równo to namalować, chyba że ktoś ma talent w rękach - ja nie mam, więc musze kombinować.

 

Co do kokpitu, to wyszedł naprawdę ładnie i tylko proponuję posmyrać go suchym pędzlem, jakąś szarością czy sreberkiem, żeby trochę uwypuklić wszystkie krawędzie jakie tam są, wtedy nabierze ta kabinka wyrazu.

Ale dobrze Ci idzie, oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja ten kokpit przecierałem suchym pędzlem, tylko strasznie słabo bo i kokpit F-22 nie jest mocno styrany. Spróbuje tak jak pisał Mikele

troszkę pocieniować. Jak nie wyjdzie to się je przemaluje jeszcze raz.

 

Co do komór uzbrojenia, to tak wyszły niestarannie na zdjęciach to tak bardzo nie widać mimo wszystko. Powiem tak malować mi się nie chce jeszcze raz, ale z tym washem to się jeszcze zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wash jest tylko słaby. Kierowałem się tym zdjęciem:

 

90442322540930174134.jpg

 

Same wnęki nie są jakoś specjalnie brudne, i tak je przybrudziłem bardziej niż są w rzeczywistości. W każdym razie ja zdaję sobie sprawę że wyraźniejszy wash to przykryje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zacznę od kabiny, za radą mikele postanowiłem pocieniować kokpit. Najpierw jednak przemalowałem go na kolor nato black

z palety Vallejo Air (o którym przypomniałem sobie że kiedyś go kupiłem a leżał na dnie szuflady - swoją drogą używałem Vallejo dopiero pierwszy raz, i powiem że ma specyficzny różany zapach ). Potem pocieniowałem całość mieszając

XF-1 z XF-22 ale pomalowałem głownie większe powierzchnie czy płaskie, a konsole z przyciskami zostawiłem w spokoju.

Na koniec przetarłem całość suchym pędzlem, ale bardzo delikatnie i dużym pędzlem. Odmalowałem też wszystkie przyciski oraz ogólnie wygląd konsol z przyciskami, wzorując się na rzeczywistych zdjęciach. Zrezygnowałem tez całkowicie z washa

bo moim zdaniem zepsułby wygląd całości.

 

 

Po malowaniu nato black Vallejo

 

04771409284967852677.jpg

 

Po cieniowaniu

 

80709040037292177673.jpg

 

Gotowa kabina

 

29652668963477051630.jpg

 

Wzorowałem się głównie na tych zdjęciach

 

53148251172886028933.jpg

 

72243921761652765468.jpg

 

 

 

Zajęłam się też główną wnęką z uzbrojeniem, dodając mocniejszego washa, ale powiem szczerze że mimo wszystko mnie to nie do końca satysfakcjonuje. Jutro zastanowię się czy nie przemalować ścisłości od nowa, ale to opcja ostateczna.

 

 

52344451640033777999.jpg

 

 

Skończyłem też (przygotowałem) wnęki podwozia, tutaj natomiast popełniłem spory błąd montując golenie podwozia przed malowaniem, zamykając drogę do malowania większości detali, a szkoda bo w przeciwieństwie do komór uzbrojenia malowało się je bardzo przyjemnie. Wymalowałem to co się dało i leciutko dałem washa. Na koniec dodam że odpada odklejanie goleni są tak mocno wklejone że każda próba ich usunięcia skończyłaby się tragicznie

 

 

84096612373302045558.jpg

 

 

01552598262334661793.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.