Skocz do zawartości

Mig-21 MF jako Zapomniany Symbol Zimnej Wojny


lookas87

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Po dłuuugiej przerwie czas na aktualizację. Niestety ostatnio wolnego czasu nie mam zbyt wiele, coś się tam robiło z doskoku a na zdjęcia zawsze jakoś szkoda czasu było.

Dzisiaj przy odrobinie szczęścia zamknę kadłub, a to co mi się udało zrobić:

Dysza psiknięta dark iron na to trochę niebieskiego, szarego i białego, w środku zielone przetarcia i głębiej szaro-czarny wash

Stożek Baza H26 poniżej aluminium i dark iron, na stożku gąbką naniesione obicia różnymi odcieniami zielonego, w środku dla doważenia przodu 3 ołowiany plomby licznikowe zalane klejem na gorąco.

dysza_zpsyld0jz4e.jpgstozek_zpshko3fvon.jpg

 

 

Wnęki podwozia: za namową Solo kupiłem pędzelki Winsor & Newton Cotman 0000 i 000. Muszę powiedzieć że naprawdę jestem zadowolony nie obyło się bez poprawek ale zrobiły kawał dobrej roboty. Wnęki niestety już wklejone ale coś tam widać na zdjęciach, na koniec oczywiście czarno-brązowy wash.

 

 

wneki2_zpsnk30vjwi.jpgwneki_zpsfq4zlrob.jpg

 

Przy okazji udało się zrobić też koła opony czarny mat środek H26 na to czarny wash i zostało jeszcze tylko je podszlifować

 

kola_zps9mpkojvu.jpg

 

Całość już nabiera bardzo przyjemnych kształtów

 

a_zpsdauy5pxf.jpg

srodek_zpsweelkbai.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Mam zamiar zakupić lakier alclada do tego miga i tutaj pytanie do was który wybrać ?

To zależy. Jak samolot, który robisz był cały w srebrzance, to albo Semi Matt Aluminum ALC-116 albo White Aluminium ALC-106. A jak naturalny dural z różnymi odcieniami poszczególnych paneli to musisz wybierać na oko, a wybór spory ;)

 

Na mojehobby.pl jest fajne porównanie:

 

wing.jpg

 

tail.jpg

 

A tutaj masz chyba wszystkie porównane:

80472180-vi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że póki co żadnych szopek nie miałem, chyba że na własne życzenie. Wash kładłem gotowy - ciemnobrązowy Panel Line Accent Color od Tamki i żadnych przygód nie było. Jak zareaguje z innymi to nie wiem.

 

ps. ale zacieki na dyszach itp. malowanych alcladem robiłem zwykłymi olejami ze sklepu dla plastyków i też nie było ekscesów. Powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej będzie Ci ocenić Malując jakiś model za 10zł ;) Jak pomalujesz całość white aluminium i delikatnie, jak przy zwykłym cieniowaniu, potraktujesz część paneli dark aluminium to powinieneś móc uzyskać takie coś:

 

7428476683471175.jpg

 

A jak chcesz iść w tym kierunku:

5480963-mig-21-643-453.jpg

 

To samo white aluminium i smoke powinny wystarczyć, tylko różincuj intensywność cieniowania na panelach i liniach i powinno wyjść cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za cenne rady Stanęło na tym że zamówiłem dark aluminium alclada i klear kote light sheen również alclada. Cieniowanie będzie połączeniem tych dwóch zdjęć które przedstawił Mikele post wyżej Na dzień dzisiejszy mam położony podkład który oczywiście ujawnił parę baboli, teraz poprawki, jeszcze raz podkład później przeszlifuję całość delikanie na mokro papierkiem 1500.

pod_zpsbwdapeu5.jpgrurka_zpsetovg08u.jpg

podklad2_zps12tjuxgm.jpgpodklad3_zpsrwgghfn9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.