Skocz do zawartości

Mig-21 MF jako Zapomniany Symbol Zimnej Wojny


lookas87

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce

Specjalna 1 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 3 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

 

Może na wstępie powiem co skłoniło mnie do przystąpienia do konkursu, powodów jest parę. Po pierwsze chciałbym spróbować swoich sił w takim przedsięwzięciu, raczej jestem początkujący, wcześniej zajmowałem się tematyką okrętową ale mimo to chciałbym sprawdzić swój postęp na tle tak mocnej konkurencji. Po drugie, mieszkam w Słupsku i dosyć często przejeżdżam koło bazy w Redzikowie i z dnia na dzień coraz bardziej mnie kusiły Migi stojące przed bazą no i tak zaczęło się moje zainteresowanie lotnictwem zwłaszcza z szachownicą. I takim sposobem chciałem przedstawić trochę naszej pięknej historii lotnictwa.

 

Mój projekt zakłada przedstawienie Miga-21 MF z 28 PLM w Redzikowie o numerze bocznym 6813

 

Co do tematu: "Zapomniany Symbol Zimnej Wojny" symbol zimnej wojny, wiadomo trudno o lepszy symbol w polskim lotnictwie, a co do "zapomniany" są dwa powody. Po pierwsze Mig-21MF służył w Redzikowie bardzo krótki okres czasu w latach 1973-1979. Zdjęć i jakiejkolwiek dokumentacji jest dosłownie garstka, mało kto pamięta o służbie Migów w tej jednostce.

Po drugie mam zamiar zbudować ten konkretny egzemplarz ze zdjęcia:

376895_259293417452616_1850866892_n_zps2haclgg0.jpg

który w tej chwili zapomniany stoi gdzieś w Mierzęcicach, pomalowany na kolorowo.

ff335782-fecc-4b22-9d35-771aed9c4fdc_zpsuofnjpph.jpg

 

Do budowy posłuży mi zestaw Eduard Mig-21MF profipack, poniżej regulaminowy inbox:

feb6a4db-b6dd-40f4-ba9a-36de6725a945_zps7cg1xmwu.jpg

34e19cd5-ebc1-4cbc-9294-7eba06e33250_zpsozcue9xs.jpg

7740376f-2ec8-4d52-bb5f-8f4904cc26e2_zps6hhmix1b.jpg

 

Jeżeli chodzi o wypraski to jakoś sama w sobie, w zestawie bardzo fajne blaszki do kokpitu i fotela.

Warsztat wystartuje z lekkim opóźnieniem ponieważ jeszcze kompletuję farby, z okrętowych niestety nic nie pasuje. Wszystkim życzę powodzenia, miłej atmosfery i oczekuję konstruktywnych opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten model. Właśnie jestem w trakcie robienia go i jestem na etapie przyklejania napisów ( tych mikro naklejek których jest caly arkusz) narazie zajeło mi to w sumie 3h i zrobilem niewiele ponad lewą strone... a gdzie reszta?!

Tak po za tym bardzo przyjemny jest

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie odebrałem przesyłkę z farbkami i można ruszać Panowie na mojehobby.pl chyba byli trochę na kacu i pomylili jedną sztukę zamiast h332 dostałem h322, ale zachowali się bardzo ładnie i właściwa farba już do mnie jedzie Jako tło do zdjęcia użyłem podkładkę pod myszkę i nie wygląda to dobrze :P obiecuję poprawę i zakupie jakiś arkusz białego brystolu.

DSC_2759_zpspa8ribtc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynamy, ale co by łatwo nie było to trafiłem na pierwszy problem pomalowałem wnęki podwozia H70 i teraz bym chciał pomalować przewody itd. i tu pytanie do Was czy psiknąć teraz sido i malować olejnymi czy jakoś da się to zrobić normalnymi akrylami? Jaka jest wasza metoda ?:)

DSC_2834_zpshzrlq16n.jpg

pół dnia walczyłem z aparatem żeby uzyskać dobre zdjęcie dobrze odwzorowujące kolory, im aparat ma więcej opcji tym gorzej :P jeszcze nie jest dobrze ale szybko się uczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ja mogę coś doradzić (efekty mojej pracy masz w warsztacie mojego konkursowego Jaguara), to wszelkie drobiazgi, jak przewody właśnie, najlepiej mi się maluje pędzelkiem 0000 i farbami Vallejo Model Color.

Są jak dla mnie idealne do precyzyjnego malowania pędzelkiem.

Metalowe detale maluję zaś z reguły supermetalizerem SM07 Gunze, bo on jest (przed rozcieńczeniem), wręcz idealny do pędzelka, ale naturalnie mogą także być metalizery Model Color.

Farba olejna także może być, ale tutaj może być kłopot z rozcieńczeniem, bo jeśli będzie zbyt rzadka, to będzie spływać z kabelków i barwić powierzchnię wokół nich.

Vallejo, o ile jest nakładana gęsta, świetnie trzyma się powierzchni na którą ją się nakłada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, przed malowaniem nie zabezpieczam, bez względu na to czy malowane obiekty są pokryte błyszczącą czy matową farbą.

Jeśli coś zepsuję malując pędzelkiem, to robię delikatne korekty też pędzelkiem używając farby bazowej (przy niewielkich poprawkach Gunze się dobrze spisuje jeśli chodzi o pędzelek.

Taką metodą pomalowałem na przykład te wnęki podwozia w moich modelach:

 

112_zps16c1d15e.jpg

 

021.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety poległem, o ile malowanie mechanizmów itd wyszło mi dobrze to przewody to istna masakra.... może z pędzelkiem 000 byłoby lepiej ale posiadam tylko 00. Wnęki zmazane i jutro idą do ponownego malowania, przy następnym samolocie po prostu zastąpię je drucikami a w międzyczasie powstaje kokpit. Jutro postaram się zrobić parę fotek.

PS. Solo MAJSTERSZTYK ! może za parę lat też tak będę potrafił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wcześniej położyć lakier bezbarwny w połysku - wtedy gdy coś nie wyjdzie po prostu zmyjesz i będziesz mógł powtarzać aż do uzyskania odpowiedniego efektu.

A pędzelek 00 to zdecydowania za duży kaliber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pędzelek 00 do takich rzeczy to masakra, jest za duży, 000 zresztą też (mówią o takich cienkich kabelkach jak w żywicach).

Naturalnie nie maluję czubkiem pędzelka, bo nic z tego dobrego nie wychodzi, tylko w miarę możliwości na płaski, muskając tylko wystające powierzchnie, wtedy to jakoś wygląda, a na koniec ciemny wash koryguje nierówne krawędzie malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.