Skocz do zawartości

VW Golf GTI - Revell 1:24


maciej_1988

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem te brzegi foteli wcześniej ale przyznaję że jedynie z mojej niechęci zostawiłem tak jak jest, ostatecznie będzie to mało widoczne. Cały środek jest przejechany matowym lakierem jedną warstwą, wcześniej się błyszczały po sidoluxie danym przed kalkami.

 

A odnośnie krytyki i komentarzy które były wyżej - przeczytałem, po części zrozumiałem, po części olałem i żyje się dalej.

Szkoda ze tych jamek na bokach foteli nie zalales klejem i nie wyszlifowales... Bez czasu schniecia kleju 5min roboty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyjanoakrylowy, najlepiej gęsty.

Nie neguję, ale metoda którą wybrał kolega Maciej też jest dobra. Problem tutaj akurat nie leży w metodzie, tylko w tym, że zrobił to byle jak. Obojętnie, czy robi się szpachlą, czy klejem, jak zostaną dziury, trzeba jesze raz zaszpachlować i szlfować do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem fotele i poprawiłem te boki, jest lepiej, może nie idealnie ale wystarczająco dobrze uważam. Obecnie pracuję nad montażem elementów podwodzia.

 

Kabinę pomalowałem jedną warstwą białego od Vallejo i mam problem. Farba dziwnie długo schła, teraz jest jakby lekko gumowa na całej powierzchni i ma lekko kremowy kolor a nie biały. Może to być spowodowane tym że farba leżała nieużywana (od nowości) trochę ponad pół roku? Kupiłem białą Pactry i po 1 warstwie widać dużą różnicę.

Biała farba której firmy będzie najbliższa idealnej bieli? Oczywiście interesuje mnie akrylowa nadająca się do aero.

 

IMG_0040_zpslo2xkleg.jpg

 

IMG_0039_zpsd3mxm7lf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Trochę czasu minęło a prace prawie nic się nie posunęły. Tragicznie wyszło malowanie kasty białym który był bardziej szary czy kremowy. Cała kabina i maska trafiły do czyszczenia do samego plastiku. Poniżej zdjęcia podkładu położonego na nowo po szpachlowaniu szyberdachu na nowo - szpachla też zeszła po czyszczeniu.

 

IMG_0123_zpslcjsvd3e.jpg

 

IMG_0124_zpsatxqf3ns.jpg

 

IMG_0125_zpsvevtae3i.jpg

 

IMG_0126_zpscftqx50j.jpg

 

 

 

Poza tym udało się dokończyć cale podwozie i silnik - już po lakierowaniu czeka na ostateczny montaż:

 

IMG_0131_zpsrh43s0j9.jpg

 

 

 

Na koniec pytanie do Was - jak wyglądają te czarne okna? Próbował ktoś wpakować do cleanluxa przezroczyste plastiki? Nie zrobią się matowe? Mógłbym te zrobić Tamiya Smoke...

 

IMG_0132_zps8gmgauau.jpg

 

IMG_0133_zpsbxlbvsjj.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pakowałem, nie zmatowiały... Ale podejrzewam, że w przypadku każdego plastiku może być inaczej.... Ja bym wziął tę farbę i zwyczajnie zeszlifował papierem ściernym...

Po co tracic czas na szlifowanie?

Wrzuc do cleanluxa kawalek ramki przezroczystej od tych szyb i zobacz . Nie powinien ruszyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... chciałem też zacząć malować kastę i zanim zacząłem zdążyłem ukręcić gwint dyszy....

Widać, że nie interesujesz się historią. Już na kamiennych tablicach znalezionych w Gizie był wyryty napis "Nie odkręcać dysz w piwatach", bo nawet jeśli nie urwiesz to ponowne dobre ustawienie graniczy z cudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem zwykłego zmywacza Wamodu do farb akrylowych i ładnie zeszło i nic nie zmatowiało.

 

... chciałem też zacząć malować kastę i zanim zacząłem zdążyłem ukręcić gwint dyszy....

Odłóż trochę kasiorki i zainwestuj w markowy aerograf , sam miałem piwatę i po ukręceniu dyszy podziękowałem , fakt malowałem nim 2 lata

... chciałem też zacząć malować kastę i zanim zacząłem zdążyłem ukręcić gwint dyszy....

Widać, że nie interesujesz się historią. Już na kamiennych tablicach znalezionych w Gizie był wyryty napis "Nie odkręcać dysz w piwatach", bo nawet jeśli nie urwiesz to ponowne dobre ustawienie graniczy z cudem.

Uśmiałem się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z premedytacją, oglądając model po malowaniu podkładem widziałem że są całkiem duże...jednak mocno je przykleiłem i nie wiem jakby to wyglądało po oderwaniu ich...

Jak pisze Kashato, one odstają pewnie ponad 4 mm, czyli w oryginale ponad 10 cm, a na zdjęciu pudełka widać bardzo cieńkie listwy. Jak nie chcesz odklejać to je choć trochę spiłuj. Ale chyba nie byłoby problemem spiłować je do zera, pomalować kastę i nakleić na pomalowany model cieńkie paski czarnego polistyrenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.