Skocz do zawartości

VW Golf GTI - Revell 1:24


maciej_1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ruszam z kolejnym projektem. Tym razem coś małego, praktycznie w wersji prosto z pudła. Planuję wykonać go w miarę szybko i wrócić do dokończenia ciągnika Scania. In-box modelu jest w odpowiednim dziale.

 

IMG_2689_zpspmipv5f2.jpg

 

Pomysł na Golfa jest w miarę prosty - biały lakier, czarne zderzaki, bez żadnego brudzenia. Ciemne szyby boczne i tylna.

a7d40ed7.jpg

 

Deska rozdzielcza raczej czarna, podłoga również. Zastanawiam się nad tapicerką czy nie dać czegoś jasnego...

 

Wieczorem postaram się wrzucić jakieś zdjęcia z postępu prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Jeszcze nie za bardzo jest co pokazywać na zdjęciach. Część elementów poskładana, trochę szlifowania, przymierzania... W kabinie usunąłem "szyberdach" szpachlą Tamiya, potem poprawione surfacerem 1200, szlifowane i położony podkład Surfacer 1200 z puszki. Jednak widać że nie jest jeszcze idealny dach - będzie do poprawki.

 

Ogólnie na całą kabinę położyłem podkład Surfacer 1200 z puszki i w jednym miejscu zrobiły mi się 3 małe bąble które już usunąłem - widać na zdjęciach. Jaka jest przyczyna tego? Położyłem za grubą warstwę?

 

Może w ogóle pomożecie mi wybrać jakiś dobry podkład? Moje dotychczasowe próby:

- podkład Vallejo - masakra

- Model Master grey primer rozcieńczony - mocno widoczny pigment, śmierdzi, ciężko czyścić aerograf

- Mr. Surfacer 1200 + Leveling Thinner - trudno odpowiednio rozcieńczyć, śmierdzi, ciężko czyścić aerograf

- Mr. Surfacer 1200 z puszki - całkiem niezły, czasem trochę za dużo psiknę i zostają opisane wyżej bąble...

 

W 99% używam farb Vallejo Air, jaki proponujecie inny podkład jeszcze? Najlepiej z puszki albo dobry do aero. Zastanawiałem się czy warto puszki Tamiya próbować czy może jakiś podkład tej firmy? A może po prostu farba szara czy czarna Tamiya się nadaje?

 

IMG_2695_zpsqnorgvkc.jpg

 

IMG_2698_zpsjxuyapfb.jpg

 

IMG_2701_zps9h7yoxmg.jpg

 

Chciałem zrobić czarne szyby boczne oraz tylną. Chciałem na próbę zrobić do czarnym matem bezpośrednio na plastik od wewnątrz, wydaje mi się że efekt jest całkiem niezły.

 

IMG_2699_zpsqd9u4smc.jpg

 

IMG_2700_zpsp0albe5c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiły mi się 3 małe bąble

 

A kaste odtlusciles przed malowaniem?

To jedyne co mi przychdzi do glowy.

 

A co do podkladow probowalem juz wielu i tak po kolei:

 

Vallejo- rzeczywiscie syf nad syfy, same problemy.

Samochodowy z puszki- kryje ladnie, ale kaste trzeba na mokro szlifowac.

Zero Paints airbrush ready primer - wyszla mi kaszka, strasznie szorstka, czyli znowu szlifowanie. Genelarnie, na ale zawile czesci jest ok, ale na kaste juz nie.

 

Mr surfacer, Tamiya fine primer - drogie skubanstwo ale jak dla mnie jest warte swojej ceny. Po polozeniu dwoch takich pol-mokrych warstw nie musze sie juz bawic w szlifowanie.

 

A jesli chodzi o szybe to jak dla mnie niestety bula :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Jeszcze nie za bardzo jest co pokazywać na zdjęciach. Część elementów poskładana, trochę szlifowania, przymierzania... W kabinie usunąłem "szyberdach" szpachlą Tamiya, potem poprawione surfacerem 1200, szlifowane i położony podkład Surfacer 1200 z puszki. Jednak widać że nie jest jeszcze idealny dach - będzie do poprawki.

 

Ogólnie na całą kabinę położyłem podkład Surfacer 1200 z puszki i w jednym miejscu zrobiły mi się 3 małe bąble które już usunąłem - widać na zdjęciach. Jaka jest przyczyna tego? Położyłem za grubą warstwę?

 

Może w ogóle pomożecie mi wybrać jakiś dobry podkład? Moje dotychczasowe próby:

- podkład Vallejo - masakra

- Model Master grey primer rozcieńczony - mocno widoczny pigment, śmierdzi, ciężko czyścić aerograf

- Mr. Surfacer 1200 + Leveling Thinner - trudno odpowiednio rozcieńczyć, śmierdzi, ciężko czyścić aerograf

- Mr. Surfacer 1200 z puszki - całkiem niezły, czasem trochę za dużo psiknę i zostają opisane wyżej bąble...

 

W 99% używam farb Vallejo Air, jaki proponujecie inny podkład jeszcze? Najlepiej z puszki albo dobry do aero. Zastanawiałem się czy warto puszki Tamiya próbować czy może jakiś podkład tej firmy? A może po prostu farba szara czy czarna Tamiya się nadaje?

 

Używam Mr Base White 1000 mieszany z Mr.Color Leveling Thinner w proporcjach 1:5 maluje na 1-1.5 Bar i wychodzi dobrze. Czyszczę później acetonem bez większego wysiłku. 2 razy przepuszczam przez aero, wyciągam igłę i patyczkiem do uszu maznę na dnie zbiorniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz niedokończony podkład, to po co oklejałeś kastę taśmą maskującą.

Miejsca po tych usuniętych bąblach wyszlifuj porządnie, bo jeśli w takim stanie tryśniesz drugą warstwę, to wszystkie nierówności wyjdą.

Jeśli masz problem z Surfacerem 1200, to na 99% nie jest to wina surfacera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany... Czy my tu chorujemy na wtórny analfabetyzm Na tym Forum są dziesiątki opisów lania przeróżnych podkładów i nagle taka to wielka filozofia

 

Zapytal, to i odpowiedzialem.

W takich momentach rozumiem kolege od pancerki, ze mu sie nie chce juz na forum wypowiadac.

 

Miejsca po tych usuniętych bąblach wyszlifuj porządnie, bo jeśli w takim stanie tryśniesz drugą warstwę, to wszystkie nierówności wyjdą.

Amen

 

Jeśli masz problem z Surfacerem 1200, to na 99% nie jest to wina surfacera.

 

Amen 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... W takich momentach rozumiem kolege od pancerki, ze mu sie nie chce juz na forum wypowiadac....

 

Cóż ja mam tak samo, kiedy po raz nie wiadomo, który widzę pytanie z cyklu: Jaki podkład polecacie? Zaczynam się wtedy zastanawiać, czy zdolność czytania całkowicie zanikła, czy to lenistwo osób zadających tego typu pytania...

 

Amen 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy sobie myślicie że ja będę teraz się przekopywał przez wątki sprzed lat gdzie może w jednym miejscu to jest napisane?! Bo potem każdy mądry tylko pisze żeby sobie poszukać bo gdzieś już to jest?! Na takiej zasadzie to można w ogóle zamknąć to forum bo przecież już wszystko było gdzieś napisane!! Jedynie zostawić galerie zrobionych modeli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie to wyobrażamy.

Nie chcemy zużyć naszego życia odpowiadając po wiele razy na te same pytania

 

Tylko, ze sam jestem zwolennikiem zadawania pytan, niz kopania w postach, na 30 ilus stronach, gdzie polowa i tak bedzie to jednowyrazowy odnosnik, nijak majacy sie do tego co szukam. Po tylu latach dzialania forum liczba postow z konkretnym tagiem jest ogromna i troche trudno znalezc w takim natloku, dokladnie tego co sie szuka, zwlaszcza, ze wiekszosc z nas nie dysponuje taka iloscia czasu zeby sie przez to wszystko przekopac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy tu o podstawowej sprawie jaką jest kładzenie podkładu. Przestań Kolego do tego dorabiać filozofię. Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła "podkład na modele" znajdziesz dziesiątki stron opisujących to zagadnienie i dziesiątki filmów pokazujących jak to się robi. Nikt tu nie mówi, że nie można pytać, a każdy kto klei samochody jest w tym dziale witany z radością. Niemniej pytający mógłby wykonać choćby minimalny wysiłek. Bo inaczej to wychodzi na to, że chcesz zrobić rosół, a pytasz o to, jak zagotować wodę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy tu o podstawowej sprawie jaką jest kładzenie podkładu. Przestań Kolego do tego dorabiać filozofię. Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła "podkład na modele" znajdziesz dziesiątki stron opisujących to zagadnienie i dziesiątki filmów pokazujących jak to się robi. Nikt tu nie mówi, że nie można pytać, a każdy kto klei samochody jest w tym dziale witany z radością. Niemniej pytający mógłby wykonać choćby minimalny wysiłek. Bo inaczej to wychodzi na to, że chcesz zrobić rosół, a pytasz o to, jak zagotować wodę...
Tak sobie to wyobrażamy.

Nie chcemy zużyć naszego życia odpowiadając po wiele razy na te same pytania

 

Tylko, ze sam jestem zwolennikiem zadawania pytan, niz kopania w postach, na 30 ilus stronach, gdzie polowa i tak bedzie to jednowyrazowy odnosnik, nijak majacy sie do tego co szukam. Po tylu latach dzialania forum liczba postow z konkretnym tagiem jest ogromna i troche trudno znalezc w takim natloku, dokladnie tego co sie szuka, zwlaszcza, ze wiekszosc z nas nie dysponuje taka iloscia czasu zeby sie przez to wszystko przekopac.

Oboje Panowie macie rację Sam czasem jak szukam czegoś to zaczynam np o godzinie 13 a zaraz jest 15:30 Jednak zazwyczaj szukam czegoś więcej niż podstaw. Fakt na forum jest masa informacji i szukanie zabiera dużo czasu . Jednak są utworzone działy gdzie z łatwością znalazłem proporcję na rozcieńczanie chemii ,nawet tej której pewnie nigdy nie użyję Także kolego od Golfa nie bulwersuj się , sądząc po niku masz tyle lat co ja więc gimbazą nie jesteś a trochę leniwy. Włóż tą szybę do dota-3 i zmyj czarną farbę bo nie wygląda dobrze a w tym czasie . Jak jesteś z Bydgoszczy to zawsze można się spotkać przy i omówić jakieś tematy modelarskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powiedzmy że po części macie rację, jak coś będę potrzebował to poszukam najwyżej później zapytam jak nie znajdę...

 

Kasta przygotowana do malowania, dodałem wnętrze tylnych świateł z polistyrenu 0,25 mm:

 

IMG_2709_zpszkqwxpwy.jpg

 

IMG_2710_zpsbpnu4tx7.jpg

 

IMG_2711_zpsxdlo6wh7.jpg

 

Tutaj już oklejona z zewnątrz do malowania od środka oraz elementów silnika, poza tym kilka innych drobnych elementów - średnio jest co tutaj pokazywać. Wnętrze kasty malowane kolorem Nato Black XF-69 - kolor wpada bardziej w ciemną zieleń, nadkola i silnik matowy czarny Vallejo Air.

 

IMG_2716_zpsozwer2ce.jpg

 

Na próbę złożone wnętrze, kolory ponownie Nato Black, light grey Vallejo Air, podłoga czarny mat.

IMG_2712_zpsw954mjly.jpg

 

IMG_2713_zpsbs0vmymn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sorry za post pod poprzednim ale widać nie było tak dużego zainteresowania...

Zakończone prace nad wnętrzem. Było kilka małych problemów z kalkami na fotelach szczególnie, w jednym miejscu na tylnej kanapie wyszedł jakiś syf ale nie będzie to praktycznie widoczne, uważam że ogólnie wyszło całkiem nieźle...

 

IMG_0001_zpspgqlpcxd.jpg

 

IMG_0003_zpsbhegg7hq.jpg

 

IMG_0004_zpszbuzff2v.jpg

 

IMG_0005_zps09n33gae.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać nie było tak dużego zainteresowania...

 

Zainteresowanie jest, wlasciwie sie balem, ze zrezygnujesz po ostatnich moralach co tu niektorzy prawia.

 

Ja generalnie stalem sie ostatnio cichym obserwatorem, bo generalnie co sie powie to idzie kontra.

A jak to mowia : Do osla nie podchodz z przodu, do konia z tylu, a do glupka w ogole.

 

A twoj model mnie tam pasuje, pare zadziorow na fotelach, ale niech to bedzie zmeczenie materialu. Ogolnie tylko siedzenia warto by bylo przeciagnac matem, w koncu w oryginale to material a nie skora.

Ale idzie dobrze, dzialaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem te brzegi foteli wcześniej ale przyznaję że jedynie z mojej niechęci zostawiłem tak jak jest, ostatecznie będzie to mało widoczne. Cały środek jest przejechany matowym lakierem jedną warstwą, wcześniej się błyszczały po sidoluxie danym przed kalkami.

 

A odnośnie krytyki i komentarzy które były wyżej - przeczytałem, po części zrozumiałem, po części olałem i żyje się dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.