Skocz do zawartości

MIG-21 PF która wersja była w Polsce??


marcinfire

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem jak wyglądają poszczególne wersje i czym się różnią. Nie twierdzę że takiej wesji nie było (77) tylko, że nie była używana w Polsce.

Co do zdjęć to wprawdzie patrzymy na te same, ale widzimy zupełnie coś ninnego. W każdym bądź razie ja widzę dzieloną kabinę i fragment zagówka fotela KM-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądź razie ja widzę dzieloną kabinę

 

Masz rację, chylę czoła, niestety niezbyt dokładnie widać było w pierwszej fazie obróbki tegoż filmu który jest niby w formacie dvd ale nie do końca jakościowo jest tak jak być powinno, mój błąd..obrobiłem to zdjęcie i widać faktycznie dzieloną kabinę.

 

fragment zagówka fotela KM-1.

 

eee aż tak dobrze to nie widać... hehehehe ja tam dopatrzyłem się głowy pilota...

 

Początkowe serie wer. 94 Miały tylko zmodyfikowaną stację RL-21M a od 15 serii fotel KM-1 i inną osłonę.

 

... a mogę wiedzieć gdzie wyczytałeś takie info?? kurcze przekopałem sporo miejsc i nie znalazłem, u Butowskiego jest tylko info że PFM wer94 był ostatnią z głównych wresji drugiej generacji Mig'a 21 z innym systemem katapultowania (zapewne chodzi o S-3) i opisano dokładnie zmienioną osłonę kabiny otwieranej na bok.

 

Grunt jednak, że doszliśmy przynajmniej do "prawdy" hehehhehe

Dzięki za pomoc!!!

 

pzdr

Marcin

 

p/s walkaround gotowy już na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak ten czas leci. Prawdę mówiąc to zapomniałem .

Autorami są Efim Gordon i Władimir Klimow, a tytuł to po prostu MiG-21 część I i część II. wydana w 1994. Jakość typowa jak na tamte czasy czyli marna (papier gazetowy, miękka oprawa itp. Chyba był to dodatek do gazety Krylja Rodiny (Skrzydła Ojczyzny) nr 1/94

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

W muzeum Lotnictwa Litewskiego, w Kowne, jest Mig-21PF, podarunek z Polski.

Niewiem dokladne jaka to wersja, musialbym zaciongnoc informacje, ale mam jego WA, 58 zdjenc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

W muzeum Lotnictwa Litewskiego, w Kowne, jest Mig-21PF, podarunek z Polski.

Niewiem dokladne jaka to wersja, musialbym zaciongnoc informacje, ale mam jego WA, 58 zdjenc.

 

Bardzo mocno bym się uśmiechał o walkaround tego samolotu lub fotki na priv.

 

Pzdr.

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak Tak Okonku Full Color!! sam się zdziwiłem, ale taki właśnie udało się nagrać z KinoPolska, wypas po prostu wypas...

Hellvis w jakiej skali te Migi w 1/72?? ja w 1/48 diełam PF'a z academy, domówię też MF'a i będę starał się wykonać je w barwach Łasku. Miały być inne, ale jakoś po przeczytaniu kilku ciekawych artykulików obstało na Łasku.

 

pzdr

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1/72, Bis – Zviezda, a MF ZTS Plastyk.. Jakie malowanie to jeszcze do końca nie wiem, ale wbrew temu co napisałem kiedyś, o tym że migi w kolorze innym niż srebrny wyglądają niemigowato, cos mnie kusi żeby MFa zrobić na biało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.