Skocz do zawartości

I co ja robię tu...


Hafes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

W końcu znalazłem forum modelarskie na którym coś się dzieje w kwestii modelarstwa szkutniczego (zwłaszcza plastikowego).

Żeby nie wpraszać się z pustymi rękami prezentuję coś od siebie na początek

Niektórzy z Was pewnie już mieli okazję zobaczyć moje "dzieła" na innych forach, ale może nie wszyscy.

Ot taki U-boot Revella w 1/72 z blaszkami Eduarda. Ten konkretnie to U552 Ericha Toppa.

 

9713949fda329ebam.jpg a24f2c29e6d4843dm.jpg 1a42464327ec1f76m.jpg 6ccecf6fef49a460m.jpg

 

I jeszcze USS Arkab w 1/350 Trumpetera z blaszkami Eduarda.

 

d89dc12ddf571d1em.jpg b88788eae6cb32c0m.jpg 8e404d668fc6b7b9m.jpg

 

No i to tyle na początek. Mam nadzieję, że będę mógł się też trochę poudzielać jak czas pozwoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłem forum modelarskie na którym coś się dzieje w kwestii modelarstwa szkutniczego (zwłaszcza plastikowego).

 

Milo to uslyszec. Modele miodzio i pewnie to nie wszystko co tam masz do pokazania. Witaj i baw sie razem z nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe przyjęcie!:piwo:

Z wcześniejszych ulepków nie jestem zbyt dumny, ale może się kiedyś przełamię i coś jeszcze pokażę

Na razie na szafie czeka wielkie pudło z Prince of Wales w 1/350 z Tamiyi z blaszkami z Toms Modelworks. I Varyag ze Zvezdy (chyba będzie w biało - żóltym malowanku). Chwilowo nie wiem za który się wziąć

Jędrek - mówisz i masz...

 

4e1c81bb90e71e3em.jpg eb45cdaac005efedm.jpg 77ae6866598cc6fam.jpg

71b75e3532b90b33m.jpg f447865c5e0c1cb5m.jpg a87313970e2fecafm.jpg

 

Tylko trochę za ciemne wyszły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Modele 1st class. Przynajmniej dla mnie. Jeszcze muszę trochę się pomęczyć, aby moje modele mogły dorównać Twoim.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! No co Wy? Sam miód na moje serce, a gdzie przysłowiowa "łyżka dziegciu"?

W każdym razie dzięki za dobre słowo i ciszę się że mój trzeci poważny model (z blaszkami itp.) zrobił takie wrażenie

Chyba zacznę od przyszłego tygodnia Varyaga. Tylko niech mi ktoś pomoże - czy w malowaniu z żółtymi kominami burty były białe czy raczej kremowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! No co Wy? Sam miód na moje serce, a gdzie przysłowiowa "łyżka dziegciu"?

 

Czy mi się wydaje, czy na Arkabie na nadbudówkach masz lekko "włochatą" farbę? Jeśli tak jest, to spróbuj dodać więcej retardera/rozcieńczalnika, bo farba za szybko zasycha i robią się grudki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"łyżka dziegciu"?

Łyżka dziegciu - nie masz avatarka Osoby bez avatarka są gorzej kojarzone, jakoś tek piktogramy przemawiają do pamięci. Ja tam pamiętam Twojego avatarka z PWM'u

 

Oczywiście to takie luźne wtrącenie. Modeliki po prostu są profesjonalne A ta figurka z U-bootem to też Twoje dzieło? Można jakieś przybliżenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tego mi było trzeba Kubeł zimnej wody na głowę

klima1 - masz całkowitą rację co do farby. Staram się unikać takich farfocli na powierzchni farby, ale nie zawsze się udaje Na szczęście na żywo nie rzuca się to tak bardzo w oczy.

reggy - figurka to też moje "dzieło". Popiersie Ericha Toppa z żywicy. Nie napiszę jakiej firmy bo kupiłem na kiedyś giełdzie. Malowana farbami Humbrola.

1a6734db9738da59m.jpg 706b1a562f2494dfm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde aż mnie ciarki przeszły - statek płynie sobie po oceanie bez załogi brrrrrr Nie chodzi o to, że się czepiam ale fotki są włąśnie naturalne i daje to niesamowity obraz statku widmo. Piękne !

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne modeliki, czysto, starannie sklejone i pomalowane. To co lubię. Jedynie rażą mnie nieco przesadne rdzawe zacieki na Arkabie pod otworami w falszburtach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie przysłowiowa "łyżka dziegciu"?

Hej

Zamówienie przyjęte do realizacji

- smugi rdzy są w kontraście do relatywnie "czystych" burt (zresztą cała reszta poza brezentem na skrzyniach sprawia wrażenie czyściutkiej, rdzę widać dopiero na powiększeniu). Moim zdaniem powinieneś się zdecydować - albo zostawiasz statek czysty, albo brudzisz go lekko, albo na całego. No i nie bój się innych kolorów. Dużo daje płukanka brązami i czernią - maszyny znacznie szybciej się brudzą niż rdzewieją.

- Poza tym tak jaskrawą rdzę, jak na burtach, widziałem tylko raz - na statku stojącym kilka lat przy nabrzeżu. Na innych - pływających - była mocno przyciemniona (plamami ropy/oleju itp).

 

Na więcej dziegciu pozwolę sobie dopiero wtedy, gdy nauczę się robić TAKĄ wodę. :>

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie z dostawą

Jedrek - Toppem się nigdzie nie "chwaliłem" oprócz PWM-u. Z resztą tam też jakoś przeszedł bez echa. To tylko jedna z kilku figur z mojej "morskiej" kolekcji.

ZzB - widzisz- ja też się dopiero uczę Płukanki stosuję przy pancerce, ale przy okrętach jeszcze nie próbowałem. Przyjdzie czas i na to.

A co do wody... Użyłem do jej wykonania żelu akrylowego Vallejo - Pacific Blue. Świetnie się nakłada i jest bardzo wydajny. Po wyschnięciu robi się przeźroczysty. Oczywiście trzeba pomalować podstawkę na jakiś ciemny kolor przed nałożeniem. Jak to mówią "bułka z masłem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toppem się nigdzie nie "chwaliłem" oprócz PWM-u. Z resztą tam też jakoś przeszedł bez echa. To tylko jedna z kilku figur z mojej "morskiej" kolekcji.

może zrobisz małą galerię figurek u nas? nie wszyscy widzieli, z chęcią obejrzę inne, okręty też

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie czemu nie?

Choć to nie forum figurkowe, ale figurki z morzem i szkutnictwem związane

Pirat Verlindena w skali 120mm

91fd2788e25048b4m.jpg 1f90c8f2689bf65bm.jpg a5309040e9a7b175m.jpg

Captain Kidd z Andrea Miniatures w skali 54 mm (pokład robiony od podstaw)

3cc7aae85454f765m.jpg 14449336d2d8a8eam.jpg af4ea39bc430b8cbm.jpg 3f31887f2fd34829m.jpg 67f55b103c99b4f1m.jpg 34241acf2cf1e4a2m.jpg 9eb7d681d957b270m.jpg 6c1654b167b1f1e1m.jpg

Captain Jack Sparrow z Andrea Miniatures (54mm), podstawka z masztem od podstaw

dab5b6a3b95b5cccm.jpg ea1cc6525d5a4dccm.jpg 00cadf7c7831bfdam.jpg

Oficer francuskiej marynarki (Beneito 54mm), podstawka od podstaw

7cad8c4bed6059fcm.jpg e0d49ad2a0a999a1m.jpg 8be5b2ce11da11adm.jpg c141af8f2bc938ecm.jpg 25bf32f53f94033am.jpg 799179dbffddc6c8m.jpg

No i to wszystko... Reszta figurek moich figurek z morzem związana nie jest

"Pływadeł" na razie nie pokazuję bo nie mam czasu na zdjęciową sesję. Poza tym nie ma się czym chwalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetne! podobają mi się

tego pierwszego pirata też robiłem tyle, że dałem mu towarzystwo (jest w galerii)

Reszta figurek moich figurek z morzem związana nie jest

pokaż też i resztę w dziale Różne

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficer francuskiej marynarki (Beneito 54mm), podstawka od podstaw
- oficerowie nosili kurtki koloru granatowego. Twoja figurka ma kolor - owszem dobry - ale dla suregona. Kamizelka powinna byc w kolorze spodni - tu biala. Bikorn zawsze czarny.

 

No i talie mocujace dzialo - baardzo, bardzo, bardzo delikatne... Sama laweta nie wyglada na francuska (pewnie zdobyczna) & okucia mocujace liny tez sa dyskusyjnie rozmieszczone. To tyle jezeli chodzi o lyzke dziegdziu...

 

Same figurki "superasnie" zrobione. Jack Sparrow bomba... Kidd tez

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Nie mam pojęcia jakie były kolory mundurów francuskich. Sugerowałem się obrazkiem na pudełku...

A podstawkę robiłem dla relaksu nie wdając się w szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.