Skocz do zawartości

Focke Wulf Ta-154 A1 | Revell/Dragon 1:48


Hubert Kendziorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przedstawiam Ta 154 A-1/R1 (W.Nr. 320003) lotnisko Lechfeld, 1945. Samolot służył w III./EJG 2, jako ćwiczebny.

Malowanie RLM 74/75/76, Vallejo.

 

Ponieważ na dostępnych zdjęciach górnych powierzchni prawie nie widać, choć wygląda że są tam i drobne plamki i większe plamy - malowanie górnych powierzchni trzeba traktować, jako czysto hipotetyczne.

 

Model zbudowany jakiś czas temu, jeden z moich pierwszych malowanych aerografem.

 

Zapraszam do galerii.

 

zgyimU.jpg

 

jsHeqz.jpg

 

p50Gc2.jpg

 

J1BDqu.jpg

 

mUQG55.jpg

 

y6Uava.jpg

 

KX64jL.jpg

 

9QmyxJ.jpg

 

x9clUs.jpg

 

 

Pozdrawiam

Hubert

 

Na warsztacie: Bf-109 G-6 1:32 Revell Regia Aeronautica 75%, I-16 typ 24 Eduard 1:48 65%, Bf-109K-4 Fujimi 1:48 40%, Bf-109 G-6 Eduard 1:4? 80%, PZL-46 Sum Ardpol 1:72 75%, NAA P-51D Mustang Tamiya 1:48 15%, EBR-10 French Wheeled Reconnaissance Vehicle Hobby Boss 1:35 5%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Poprawiłem fotografie:

 

KRlZWr.jpg

 

OJZH9F.jpg

 

FPUjeG.jpg

 

JxJKJq.jpg

 

jCwGQj.jpg

 

qNrVGh.jpg

 

EdpkTi.jpg

 

qYcpUT.jpg

 

Pozdrawiam

Hubert

 

Na warsztacie: Bf-109 G-6 1:32 Revell Regia Aeronautica 75%, I-16 typ 24 Eduard 1:48 65%, Bf-109K-4 Fujimi 1:48 40%, Bf-109 G-6 Eduard 1:4? 80%, PZL-46 Sum Ardpol 1:72 75%, NAA P-51D Mustang Tamiya 1:48 15%, EBR-10 French Wheeled Reconnaissance Vehicle Hobby Boss 1:35 5%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz.

Wykorzystałem przepak modelu Dragona w pudle Revell 04824 TA 154 Mistel & Focke Wulf Fw 190. Pudełko o ogromnych rozmiarach zawiera wszystko, czego potrzeba do zrobienia wersji myśliwskich Ta-154.

 

Zestaw określiłbym, jako średnio trudny. Sklejalność, dopasowanie - moim zdaniem bardzo dobre (choć widziałem na kilku forach nieprzychylne wypowiedzi w tym zakresie - moim zdaniem wystarczy zasada: przymierzyć trzy razy i kleić).

Praktycznie poza łączeniem połówek kadłuba nie użyłem szpachli.

Najwięcej gimnastyki było z dopasowaniem oszklenia i to trochę widać.

 

Trzeba natomiast pamiętać o tym, że praktycznie każde wolne miejsce w kadłubie i przednich częściach gondoli silnikowych należy wykorzystać na obciążenie, inaczej model będzie opadać na ogon.

 

Świadomie zostawiłem fabryczne golenie, pomimo że nie oddają prawidłowo "ciężkiej na ogon" sylwetki zaparkowanego na płycie postojowej samolotu - zdecydowała obawa, że nie podołam warsztatowo. To chyba największy widoczny mankament zestawu.

 

Ogólnie zestaw wart polecenia. A poza tym to moim zdaniem jeden z ładniejszych samolotów w swojej klasie.

 

Pozdrawiam

Hubert

 

Na warsztacie: Bf-109 G-6 1:32 Revell Regia Aeronautica 75%, I-16 typ 24 Eduard 1:48 65%, Bf-109K-4 Fujimi 1:48 40%, Bf-109 G-6 Eduard 1:4? 80%, PZL-46 Sum Ardpol 1:72 75%, NAA P-51D Mustang Tamiya 1:48 15%, EBR-10 French Wheeled Reconnaissance Vehicle Hobby Boss 1:35 5%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ładny.

__________________________________________________________________________________________

Na warsztacie:

Blenheim Mk IV - Airfix + tablica - Yahu 1/72

PZL P.1/I - Armahobby 1/72

Bf-109E-4 - Airfix 1/72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.