Skocz do zawartości

Mig 29 - 1/32 - Revell - dokończenie po latach


Duży Modelarz

Rekomendowane odpowiedzi

OK. Wyjaśnię raz jeszcze choć zrobiłem to w mailu wcześniej.

Dokumentacja to zestaw zdjęć do projektu i nie powinno to dla Pana stanowić problemu by ich poszukać i mailem podesłać i taką sytuacje zakładam pisząc o 50 zł.

Wcześniej napisał Pan - cytuję:

...Niestety sam koszt projektu wycenił Pan drożej niż kalki od Phoenix (przy zakupie na dwóch)...

To się ma raczej nijak do 50 zł i o tym napisałem.

Proszę też nie łączyć kwestii projektu z wydrukiem i wycięciem masek bo to dwie różne sprawy.

Nic nie stoi na przeszkodzie by zrobił Pan projekt samemu, lub któregoś z kolegów o to poprosił a my to potem ewentualnie tylko zrealizujemy.

Zaoszczędzi Pan tym sposobem całe 50 zł za koszt projektu, a mała formatka kalek i maski zapewne wyjdą taniej niż te 42 zł.

Mam nadzieję że teraz jest zrozumiałe o czym pisałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobrze, to żeby mieć jasność, co do kosztów różnych rozwiązań proponuję użyć matematyki.

 

Phoenix 39.95 dolarów, według aktualnego kursu 164,53 już z przesyłką (zdrożało, jak zaczynałem ten wątek to były po 33 dolce)

Tylko, że jest to zestaw na 4 samoloty i możemy się z kolegą podzielić i jeszcze dwie sprzedać.

 

Techmod - 42 pln plus z 10 przesyłki - razem 52 złote

Minus to fakt, że bez godła.

 

MeliusManu - na potrzeby porównania wezmę opcję bez samodzielnego siedzenia przy dokumentacji (bo w pozostałych firmach tego nie trzeba robić) 75pln plus mniej niż 42 (nie wiem, załóżmy że 35 bo dokładnej wyceny nie było) plus z dycha przesyłki - razem 120.

Minusem jest, że koszt projektu ponosi klient, i nie da się tego połączyć z kolegą bo ma inną wersję miga.

 

Phoenix 164,53/2=82,27

Techmod 52/1=52

MeliusManu 120/1=120

 

120>82,27>52

 

Jeszcze raz powtarzam, rozumiem że rzecz robiona na miarę jest droższa niż robiona w fabryce. Proszę jednak nie pisać, że kalki wyjdą taniej niż z Techmodu, bo to nie prawda w przypadku, gdy koszt projektu ponosi klient.

Pozdrawiam serdecznie i proszę się nie denerwować, bo z mojej strony nie było i nie ma żadnych pretensji, jednak liczby nie kłamią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa ta edycja wpisu szanownego kolegi kjp_a_man po przemyśleniach, z tendencją na zaśmiecanie wątków. :)

Z "mataczenia" i "omijania szerokim łukiem" wcześniej, na wymyślone "problemy z ustaleniem ceny" teraz.

Trzeba było zostawić. Poprzedni wpis był znacznie ciekawszy.

 

W temacie zaś matematyki to ja daleki jestem od tego by się denerwować i dyskutować możemy do woli jeśli to cokolwiek zmieni lub kogoś interesuje.

Do niczego też absolutnie nie namawiam, ale dla mnie te obliczenia są już z założenia błędne i tendencyjne z wielu powodów.

Opisałem to (uważam że zrozumiale) w poprzednim wpisie i nie będę już więcej śmiecił w tym wątku wpisami nie na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 4 weeks later...

Mam nietypowe pytanie. Czy ktoś z Was wie może gdzie można znaleźć plany modelarskie akcesoriów lotniskowych do MIG'a 29? Chodzi mi o drabinkę i osłony na dysze wylotowe oraz wloty powietrza.

W tej skali niestety nie ma dużo dodatków do dokupienia, zastanawiam się nad zrobieniem paru rzeczy samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Oprócz niedociągnięć zestawu, to mój jest jeszcze oprócz tego niekompletny i ubabrany klejem i szpachlą ;).

No ale chciałem to mam, najgorsze że przez sam "gabaryt" ten model będzie najbardziej ściągał na siebie uwagę oglądających... trzeba się postarać zrobić go w miarę porządnie .

 

PS. Swoją drogą jeżeli ktoś z czytających te słowa ma jakieś nieużyte pozostałości po tym zestawie, to proszę o wiadomość na priv. Chodzi mi zwłaszcza o uzbrojenie, panele podwieszeń, koła i dysze wylotowe. Chętnie odkupię brakujące części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

W tym zestawie nie ma za bardzo innej opcji co do głównych wlotów (w środku nie ma nic).

Nie wiem, czy tak może być szczerze mówiąc, czy w trakcie jakiegoś przeglądu w hangarze może się tak zdarzyć, że wszystkie wloty będą zamknięte, czy jest to sterowane automatycznie, żeby zawsze któryś wlot był otwarty?

Nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.