Skocz do zawartości

Ducati desmosedici 1:9 Italeri


Stilgar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowną brać modelarską. Czas dorzucić swoje pięć groszy moim wyzwaniem będzie ten oto modelik (po głowie mi chodził i w końcu wychodził).

Pozdrawiam

 

 

866082f6d51bab11m.jpg 5600df97b7d1b45dm.jpg 56991ac3581bdc4am.jpg

 

c965b3a8445f1d39m.jpg 11eebcc929a2051dm.jpg fa297131ed8026d9m.jpg

 

46c3c47c6a5de179m.jpg

 

Zastanawiam się tylko, czy ja aby napewno dobrze robię wstawiając ten wątek tu.... no....zobaczymy mam nadzieję, że nie będę nikogo zanudzał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff parę dni upłynęło, wolno mi to idzie, ale się tym nie przejmuje...co udało mi się zrobić: pomalowałem osłonki (efekt średni, ale cóż- malowane pędzelkiem, i pociągnięte lakierem w sprayu) dopiero się uczę tej sztuki, więc się nie zrażam. Może po 10-15 czy 20 modelu będzie już dobrze. Ten tak zostawiam. Ale wracam do tego, co poskładałem: silniczek: już prawie skończony, zostały małe poprawki, no i zaczęta rama, a teraz do zdjątek....Zapraszam:

 

 

 

 

c38bf1180dd13eacm.jpg e8dc8a4ef2dcbf69m.jpg 952b064c37be9b6fm.jpg

dca1131bd44bf5efm.jpg ba392c8a5261f175m.jpg 08a4f8d5d192c0a9m.jpg

03f9a6077a3797c6m.jpg CDN.

 

a teraz udaję się na spoczynek. Jutro, jak wyschnie reszta osłon(pług zwany wanną? i błotnik) tak to się chyba nazywa; to zabieram się za oklejanie tego "czerwonego potwora".

 

Pozdrawiam i do zobaczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i dodaje kolejnych parę fotek, z postępów przy dłubanku:

 

4d1973a72b58466bm.jpg 5908e69dff27430bm.jpg 33b8733f9a429df6m.jpg

263ef879476770a1m.jpg 9b98a2ca4cf1cb1dm.jpg no i obręcze kół...nie naklejałem kalkomanii, tylko od razu malowałem, przy ostatnim modelu obręcze kosztowały mnie za dużo nerwów, jeżeli chodzi o kalkomanię:

0f031bf9f6c2ee35m.jpg

Zdjęcia nie są takie, jakie bym chciał, ale cóż, taki ze mnie fotograf jak i modelarz-, czyli kompletny laik, obu sztuk się tak naprawdę dopiero uczę, (mimo, że latek już się troszkę ma) "człowiek się uczy całe życie..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja może i cicha, ale swoich kibiców bezsprzecznie ma Ja, jako że motocykle to moja wielka pasja, a MotoGP śledzę w miarę regularnie, jestem jednym z nich Pozdrawiam,i czekam na dalsze postępy w pracach Loris to kozak, więc temat zacny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje wszystkim za miłe słowa a teraz kilka kolejnych fot z prac....

 

0918b42e19cdc7c6m.jpg 864d101768750921m.jpg a493ed0332008e1dm.jpg

 

Teraz do pracy troszkę pieniążków pozarabiac na pieluchy dla mojej kochanej córeczki, wieczorkiem znowu podłubiemy. Żona troszke zaskoczona, jak zobaczyła w zamrażalniku jakieś dziwne krążki, co to, po co to, ale jak......Mój błąd nie powiedziałem jej o oponach i prawie w kibelku wylądowały

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiem, że nie wiem z jakiego metalu robią teleskopy, ale napewno technologicznie mocno zaawansowany jest ten materiał. Pozwole sobie zamieścic kolejnych parę zdjątek, jako że powoli zaczynam składac części motocykla w jedną bryłę

 

 

d264df045ae09ea1m.jpg 5302feae0037fd71m.jpg cbdb81cafbec509bm.jpg

be400320f43de347m.jpg 0e8ac6040ca79a68m.jpg 3bf00e3876a0acd2m.jpg

C.D.N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejas!

 

Motorek bardzo mi się podoba, a co do materiału...

 

Trochę siedziałem w amortyzatorach rowerowych i w tej dziedzinie taki kolor na goleniach, to jest stal powlekana teflonem. Stąd ten kolor. Wydaje mi się, że w motorach jest podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę siedziałem w amortyzatorach rowerowych i w tej dziedzinie taki kolor na goleniach, to jest stal powlekana teflonem.
Ten taki lekko zoltawo-brazowy, np. jak na Bomberach? To raczej nie na goleniach, tylko na tloczyskach. I chyba nie od teflonu, tylko od powloki galwanicznej taki kolorek jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, bo na Bomberach raczej golenie (ale górne, zwane "puchami") są galwanizowanie, ale w bardziej zaawansowanych amortyzatorach, jak np. Rock Shox Boxxer World Cup to jest powłoka teflonowa. Wnioskuję, że skoro amortyzator od motocyklu jest większy i trochę ważniejszy, niż ten w rowerze, to musi być powlekany teflonem, a nie tylko galwanizowany, żeby w każdych warunkach działał jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do modelu (apropos materiałów i techniki wykonaia metali i ich

stopów to chyba jest ...top sikret...bo nic nie znalazłem na ten temat) chciałem wam przedstawic wszyskie osłonki w jednej kupie bo ostatni raz są luzem w jednej kupie, za moment będą na "diabełku" zamykając bryłę motocykla. Do całości brakuje szybki która mi odpadła bo nie była jeszcze sklejona na trwałe ale to nie wielka szkoda. Do rzeczy:

 

2cfdec4050b3b7e4m.jpg 9bc932cd5d8ef4f6m.jpg a32cc34d1a3c47a6m.jpg

 

na marginesie tylko powiem, że już nigdy chyba nie będę lakierował kalkomanii lakierami, które do tego nie są przeznaczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich modelarzy i modelarki w tym przedswiątecznym, zabieganym dniu. Ostatnio czasu bardzo mało jest na przyjemności, ponieważ praca goni, więc niewiele udało się utułac. A to co się udało pokazuję poniżej:

 

f8443ccdf37ecffem.jpg fe6259b216863803m.jpg 5aeeed87797bb6c6m.jpg

647f7bb3fab4b759m.jpg 8f6209e935ca0f70m.jpg a2b269e9e0287025m.jpg

 

WESOŁYCH ŚWIĄT

 

C.D.N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.