Skocz do zawartości

Junkers Ju-87R-2 Hans-Ulrich Rudel, 1/48, Italeri


LordDisneyland

Rekomendowane odpowiedzi

"Budowę rozpoczynam już teraz, ale pełną parą dopiero po Świętach, ponieważ część elementów na mnie czeka w Polsce. " - jaaasne, lepiej się po zagranicznych uzdrowiskach wygrzewać, niż w kraju dla dobra powszechnego sztukasa kleić. Ech... ;)

Czekam na relację, bardzo mi się te samoloty podobają...wystrzałowe kalki! Mógłbyś pokazać sylwetki , jakie są malowania? w sieci znajdują tylko jakieś zdjątka wielkości paznokcia...

I jeszcze jedno, jak oszklenie? Bardzo grube?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Atlis, Twoje zdjęcia, choć robione w nieco gorszych warunkach niż moje, biją moje fotografie na głowę.

Podejrzewam że chodzi tutaj o obiektyw. Ty używasz stałki 50 mm, czyli obiektywu portretowego, ja zaś kitowego szkła od Sony A58 - i tu jest pies pogrzebany, jak przypuszczam.

Niedługo planuję zmienić aparat na nieco lepszy i pierwszą rzecz jaką do niego kupię, to będzie właśnie taki obiektyw 50 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w zestawie 18-55mm? Patrzyłem na EXIF z niektórych twoich zdjęć, nie odnoszę wrażenia byś potrzebował zmienić szkło. Jeżeli dobrze widzę, wszędzie stosujesz przysłonę f/14, ISO100 i relatywnie długie czasy naświetlania. Zdjęcia rób jak najczęściej na najdłuższym końcu ogniskowej - 55mm - unikniesz dystorsji. I potem co z nimi robisz? Picasa (soft widzę Google). Ja nie ukrywam, moje zdjęcia trafiają do Lightroom (robię wyłącznie RAW) i bez korekt nikdy na forum nie trafiają - oprócz tych robionych telefonem - te zazwyczaj lekko obrabiam w Photoshop Express prosto w telefonie i wgrywam na imgur.

 

Tak, mam 18-55 mm.

Zdjęcia robię na statywie, zawsze na przesłonie f/14, ISO na stałe ustawione na 100, żeby zminimalizować szumy.

Czas naświetlania dość długi, bo światła trochę za mało (dwie żarówki 5400 K 65 W skierowane w stronę sufitu, żeby światło nie było zbyt otre)

Z ustawieniami ogniskowej nie mogę kombinować, bo chcę zawsze mieć dobrze wyostrzony cały fotografowany obiekt.

Innymi słowy stawiam aparat w miarę możliwości nie dalej niż 50 cm od modelu i robię zdjęcie.

Potem naturalnie obrabiam, ja używam PaintShopPro, głównie kadruję, poprawiam ostrość i z reguły kontrast.

Jak widać na ostatnim zdjęciu, detale gdzieś mi giną, a u Ciebie są pięknie wyeksponowane.

Zdjęcia całego modelu, z pewnej odległości wychodzą mi ładne, nie narzekam, ale z detalami jest już duży problem.

Dlatego podejrzewam że obiektyw o którym wspominałem (planuję kupić Canona EF 50mm f/1.4 USM) zmieni sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wierzę na słowo.

W takim razie zmiana matrycy czyli aparatu będzie dobrym pierwszym krokiem.

Jako że nie ufam Nikonowi (jak to się mówi, Nikony mają lepsze parametry, Canony robią lepsze zdjęcia), więc postawię na Canona, planuję konkretnie 70D.

Jeśli sama taka zmiana pomoże to dobrze, jeśli nie to będę szukać obiektywu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz tą samą wersję sztuki co ja to może warto użyć stokowego silbika i fo pokazać? Ja na spicie się też uczyłem i wnęk i inych dupereli. Na stukasie też chcę się nauczyć silnika. Może i ty ? Najwyżej zasłonisz go.

 

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki pensander mam zrobiony ze szczoteczki elektrycznej do zębów ale nie mam patentu na zrobienie końcówek do niego. Przydałaby się jakaś kwadratowa, trójkątna. Tylko problem jest w mocowaniu papieru czy innego materiału ściernego. Próbowałem na klej CA ale póżniej trzeba za każdym razem obzynać to co się nakleiło jesli chcemy zmienić materiał ścierny. Na pewno też mniejsza moc ale kilka elementów tym zeszlifowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlis, jeszcze raz dzięki za informację - strasznie przydatne wydaje się to urządzenie.

Do tej pory wszelkie pocieniania ścianek robiłem Micromotem i nie było to najprostsze a ni wygodne, a tu proszę, takie wygodne i stosunkowo niedrogie narzędzie jest na rynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się piękny model.

I tak ładnie i czyściutko. ACH-zazdroszczę.kurcze ale mi się podoba.

Atlis ,zdjęcia zarąbiste

Działaj i pokazuj, bo do 3 stycznia sporo czasu.a na mila prace i jej efekty fajnie jest popatrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlis, jak sądzisz, to urządzenie nadawałoby się do precyzyjnego "wpuszczania" w plastik blaszek fototrawionych?

Mam na myśli głownie blachy które np. Eduard każe naklejać na powierzchnię poszycia, albo skrzydeł, typu kratki, wywietrzniki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.