Skocz do zawartości

Okulary powiększające


Zlevikk

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję porady odnośnie okularów powiększających. Chcę sobie takie kupić aby lepiej widzieć detale na modelach lub do malowania szczegółów na figurkach. Czy ktoś może używał i poleci jakiś konkretny model? Tyle tego na allegro, że nie chcę kupić jakiejś lipy ale z kolei nie chcę też wydawać ponad 300 zł na te od Tamki. Z góry dziękuję za wszystkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady odnośnie okularów powiększających. … Tyle tego na allegro, że nie chcę kupić jakiejś lipy ale z kolei nie chcę też wydawać ponad 300 zł na te od Tamki. …
Ja kupiłem na allegro jakieś tanie w ramch przymiarek do Tamki. Od patrzenia przez te okulary dostawałem zawrotów głowy. Później wykryto, że mam astygmatyzm, więc może to jest powód?

 

Kupiłem lampę ze szkłem powiększającym i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że można wydawać i 300 zł na okulary od Tamyi, ale można wydać 10 x mniej i też być zadowolonym a pracować w dobrym komforcie.

Ja kupiłem ( po poradach znanego elektryka) lupę nagłowną made in PRC, na allegro Lupa nagłowna

http://allegro.pl/oklulary-precyzyjne-lupa-naglowna-mocny-led-lekka-i5803427336.html

 

Ja osobiście noszę okulary i kiedyś nabyłem dużą lupę, ale kiedy z nią pracowałem w oczach i głowie tworzył mi się pływający obraz 3D.

Przy tej lupie mogę spokojnie pracować, w zestawie są 4 szkła o różnych powiększeniach. Także polecam dobra i tania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… Ja kupiłem … lupę nagłowną made in PRC, na allegro …

Ja osobiście noszę okulary i kiedyś nabyłem dużą lupę, ale kiedy z nią pracowałem w oczach i głowie tworzył mi się pływający obraz 3D.

Przy tej lupie mogę spokojnie pracować, w zestawie są 4 szkła o różnych powiększeniach. Także polecam dobra i tania.

Lupa nagłowna którą polecasz jest właśnie tą z którą nie byłem w stanie pracować.

 

W prywatnej korespondencji autor wątku powiadomił mnie, że dokonał już wyboru. Wybrał jeszcze inną rzecz niż te które nam służą.

 

Czyli „De gustibus non est disputandum”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam za podpowiedzi. Chyba wypróbuję te okulary:

http://www.modelmania.com.pl/product_info.php?products_id=74409

Ta luoa trochę za mocna jak dla mnie. Mam słaby wzrok (kto dzisiaj nie ma:) i noszę soczewki kontaktowe na codzień, a powiększenie 2,5 do 3x powinno mi wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka lupa nagłowna nie psuje wzroku? To tak jakby nosić okulary korekcyjne podczas gdy mamy dobry wzrok. Być może się mylę bo jednak te soczewki są trochę oddalone od oczu.

 

...wręcz przeciwnie,

Lupa chroni wzrok, bowiem nadużywanie go do bliży, powoduje nadmierny wysiłek soczewki oka czego skutkiem mogą być późniejsze choroby i wady wzroku, nie wspominając już o bieżącym zmęczeniu narządu wzroku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.