Skocz do zawartości

MIG 29 REVELL


Korek20019

Rekomendowane odpowiedzi

Nie używam rozcieńczalnika farb . Zielona to z firmy humbrol i jej nie rozcieńczam bo nie mam rozcieńczalnika , zmieniam na farby pactra które są wodorozcieńczalne. Pactrą pomalowałem na kolor srebrny Reszta to humbrol .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem początkującym modelarzem, więc proszę o wyrozumiałość jeżeli chodzi o błędy.

 

Rozcieńczaj farbę i kładź kilka warstwa (czekasz aż jedna wyschnie i wtedy nakładasz drugą). Maluj detale (dysze - dlaczego są zielone a nie stalowo-opalone?). Staraj się malować w realne barwy - nigdy nie widziałem 29ki w takim kamuflażu. No i słowo klucz - weathering, czyli postarzanie i brudzenie modelu.

Więcej pracy wkładaj w robienie detali i pokazuj te detale na zdjęciach - dlaczego nie pokazałeś zdjęć podwozia?

 

No i ćwicz i nie zrażaj się głupimi komentarzami co niektórych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam rozcieńczalnika farb.
Szkoda. Dobrze użyty rozcieńczalnik pozwoli położyć cieńszą warstwę.
Zielona to z firmy humbrol i jej nie rozcieńczam bo nie mam rozcieńczalnika ' date='[/quote']Rozpuszczalnik do humbroli to mieszanina benzyny ekstrakcyjnej i terpentyny balsamicznej. Wypróbuj benzynę ekstrakcyjną.
zmieniam na farby pactra które są wodorozcieńczalne.
Pactra to emulsja żywicy akrylowej w wodzie.

Ma skłonność do nieprzylegania. Zwłaszcza kładziona zbyt grybą warstwą. Dodawanie zbyt wiele wody spowoduje że będą się tworzyć krople ściekające z malowanej powierzchni.

Rozcieńczalnikiem niezsieciowanej żywicy akrylowej jest alkohol izopropyloway. Inne nazwy to izopropanol' date=' lub ipa.

Pactrą pomalowałem na kolor srebrny
Tutaj troszkę wspomniane science fiction. Nie pamiętam kamuflażu MIG 29 w którym zielone plamy łączyły by się ze srebrnym.
Reszta to humbrol .
Brawo za odwagę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozcieńczalnikiem niezsieciowanej żywicy akrylowej jest alkohol izopropyloway. Inne nazwy to izopropanol, lub ipa.

 

Z własnego doświadczenia wiem, że rozcieńczanie Pactry izopropanolem to samobójstwo. :P Woda destylowana sprawdza się o wiele lepiej. Ale destylowana, żadna inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozcieńczalnikiem niezsieciowanej żywicy akrylowej jest alkohol izopropyloway. Inne nazwy to izopropanol, lub ipa.

Z własnego doświadczenia wiem, że rozcieńczanie Pactry izopropanolem to samobójstwo. :P Woda destylowana sprawdza się o wiele lepiej. Ale destylowana, żadna inna.
To mamy różne doświadczenia. Mi się sprawdzały zarówno oryginalny Testors thinner, czy Tamiya X-20A, jak i IPA kupione na alledrogo.

 

Jeśli poszukać moich wypowiedzi na tym forum (mi się już nie chce), to znajdzie się informacje, że do aerografu rozcieńczam używając circa

  • od 60 do 50% izopropanolu,
  • od 35 do 50% wody,
  • od 5 do 0% opóźniacza.

Do autora wątku — przy malowaniu pędzlem nie polecam opóźniacza.

 

Polecam ideę kolegi sfjontkofskiego dotyczącą czystości wody. Staram się dolewać tak jak kolega destylowaną lub demineralizowaną. Jeśli nie ma to przegotowaną lub mineralną, a w najgorszym razie kranówę. Niby różnicy nie widać, ale jednak troszkę czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mamy różne doświadczenia. Mi się sprawdzały zarówno oryginalny Testors thinner, czy Tamiya X-20A, jak i IPA kupione na alledrogo.

 

Do pactry? Ha. Mi Pactry reagowały poprawnie tylko z wódką. Izopropanol wytrącał z nich pigment i tym samym zatykał aerograf w sekundzie. Tamki nie próbowałem w sumie, może warto?

 

Malowałem ten model według instrukcji.

 

A jaki to zestaw? Bo może coś źle odczytałeś, zdarza się, ja kiedyś machnąłem całe wnętrze Heinkla na zielono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to zestaw? Bo może coś źle odczytałeś

 

Zestaw Revella, ale to jest to samo co Italeri. Co do malowania, no kolega błędnie odczytał, to samo proponuje i niemiecki i włoski producent. Czyli FS34227 jako zieleń (pale green) i FS36440 jako szarość czyli (gull gray), kolega zieleń dobrał (odcień nie taki co prawda) ale malując całość na srebrno no to już gafe strzelił. Ale nie ma co się załamywać, nie pierwszy i nie ostatni model, następne będą lepsze a tego postaw na półce i niech robi za pamiątkę, za kilka lat porównasz sobie i zobaczysz jak w modelarstwie człowiek nabiera mocy Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 15 l? Jeśli nie to:

To chyba nie jest tak dobrze jak myślałem.

Myślałem że to pierwszy model z malowaniem itp.

Wiesz co, na razie rób modele bez malowania póki nie masz rozcieńczalnika .

1.Pomaga to w dostrzeganiu błędów np kiedy za mało dopiłowałeś lub nie dopiłowałeś.

2.Póki nie używasz farb tak jak należy (rozcieńczać!!) nie maluj ich bo to je szpeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się.Ja zaczynałem jak miałem 10 lat(prezent na Mikołaja) a dzisiaj mam ponad 50 i nadal się uczę.Działaj i korzystaj z rad kolegów to naprawdę pomaga !!Powodzenia i Dobrego spokojnego 2016 roku!Masy modeli i radości z ich budowy.

PS.Jak będziesz potrzebował porady to śmiało pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.