Skocz do zawartości

Embraer 195 Air Dolomiti 1:144


milczacy

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajne malowanko, czasem człowieka nachodzi, żeby skleić coś cywilnego Niby forma nowa a wypraski nie sprawiają najlepszego wrażenie, czy mi się zdaje czy jest sporo nadlewek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zamówiłem, ale ponoć w kraju jeszcze go nie ma.

Mam nadzieję, że ktoś wypuści do niego "lotowskie" kalkomanie.

Może zrobię też E 190. To chyba te same samoloty, tak jak E 170 i E 175.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie że zrobiłeś inbox - dzięki w imieniu kolektywu; z tego co wiem nie ma kalki LOTu do 195?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja kupowałem do E 170 "Dama z łasiczką".

Jeszcze ich nie kładłem, więc nie wiem jak będą się zachowywać.

Marzy mi się "195" w nowym lotowskim malowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupowałem (i kładłem) Damę z Łasiczką do E170, ale ta kalka była wyprodukowana u Czechów w BOA Agency. Kalka zresztą dobrej jakości i dobrze się kładzie.

Mi to nowe LOToweskie malowanie średnio się podoba, jest takie nijakie. Mam takie na Dreamlinerze i gdyby nie serduszka WOŚP to było by słabo ;)

Dlatego też ta kalkomania z Nazca na Euro 2012 przemawia do mnie - można zrobić zakup grupowy i podzielić się kosztem przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i podzielić się kosztem przesyłki.

 

właśnie o to mi chodzi. Jest jeszcze kwestia płatności ja nie posiadam ani konta PayPal ani karty którą akceptują sklepy zagraniczne więc chętnie bym się do kogoś podłączył - chyba nikomu się jakoś strasznie nie śpieszy i można zebrać kilka zamówień - wziąłbym też "Damę z łasiczką"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możemy się razem umówić. Ja już kupowałem tu i tam, więc mogę wziąć to na siebie

Co do kalkomanii do E170 to warto się zastanowić czy brać Nazca czy BOA z Martoli, na Nazca brak jest (prawdopodobnie) kalek z nr rejestracyjnym na skrzydła. Możesz to Łukasz sprawdzić na swoich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piałem ze ja tez chciałbym się jeszcze rozejrzeć co maja a na to trzeba czasu nad dama z łasiczką faktycznie się zastanowię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oglądam ich kalki i powiem wam ze palce lizać - jak koledzy oceniają ich jakość przy nakładaniu? Na pewno wezmę jeszcze LaudaAir B777 i coś z Germanwings ale spokojnie lista może się powiekszyć szkoda ze nie maja SmallPlanet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możemy się razem umówić. Ja już kupowałem tu i tam, więc mogę wziąć to na siebie

Co do kalkomanii do E170 to warto się zastanowić czy brać Nazca czy BOA z Martoli, na Nazca brak jest (prawdopodobnie) kalek z nr rejestracyjnym na skrzydła. Możesz to Łukasz sprawdzić na swoich?

 

Brakuje rzeczywiście tej rejestracji. Natomiast sam obraz damy jest dużo bardziej wyrazistszy, o niebo lepszy niż BOA. Za to na napisach rastr bywa mocny, ale przy oglądaniu z kilkudziesięciu cm nie ma to już znaczenia. Nazca drukuje kalki bez osobnego dla każdego detalu podkładu, film na całym arkuszu. Nazca robi też mały błąd pisząc "zapraszaja" zamiast zapraszają. Krój i wielkość napisów są bardzo różne w obu zestawach, nie wiem gdzie to wychodzi bliżej oryginału. Nazca nie ma srebrnych elementów. Z dwóch da się coś złożyć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się, że mam jeszcze "Damę z łasiczką" z jakiejś innej firmy.

Kalkomanię Kupiłem na Allegro.pl od sprzedawcy o nicku Aleksander.

Muszę się jej przyjrzeć dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nam się już zrobił temacik to zapytam : Czy ktoś z was orientuje sie czy kalki Gio Decals są gdzieś dostępne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nam się już zrobił temacik to zapytam : Czy ktoś z was orientuje sie czy kalki Gio Decals są gdzieś dostępne?

 

Wg mnie nie są, chyba że we wtórym obiegu...

Kalki produkował / sprowadzał (?) Pan Aleksander, były dostępne m.in na Allegro.

Tematy ciekawe ale problemy z jakością i solidnością twórcy.

Tu historia życia jego i jego kalek

 

http://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/234930044-brasil-decals-bdecals-gio-decals/

 

Obecna mutacja to Alexnader i jego strona:

 

http://modelarstwoalexander.auctivacommerce.com/Default.aspx

 

Na airlinerscafe nawet doczekał się osobnego tematy stworzonego przez oszukanych ludzi, którzy zamówili kalki i nigdy ich nie dostali.

Kupowałem od niego klika lat temu kalki na Allegro i było ok... ale to było dawno temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego się obawiałem, generalnie ciężko coś zdobyć jeśli chodzi o 'stare'malowanie LOT, może ktoś z was ma przećwiczone malowanie starych LOT-owskich maszyn i podzieli się doświadczeniami - czy można dobrać kolor niebieskiego pasa z istniejących produktów, czy trzeba mieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.