Skocz do zawartości

2 1/2 ton.DUKW 353 Italeri skala 1:35 +Eduard


piotrek69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po dłuższym namyśle postanowiłem też coś wnieść do tego konkursu,będzie to moja. pierwsza relacja z budowy prezentowana na forum.

 

4c7244c8f28f67ce.jpg

d5e7bf74b960571b.jpg

 

Model DUKW-a wzbogacę blaszkami Eduarda i obładuję klamotami typu beczki skrzynie,malowanie z okresu walk o Iwo-Jimę.

 

Pozdrawiam! Piotr Perykasza

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejas!

Bardzo mi się podoba okres w jakim będzie model (Iwo Jima).

Będę podpatrywał i mam nadzieję że figurasy będą i ożywisz jakoś tę maszynę.

Pozdrawiam ArtuR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę że ciekawy modelik robi człowiek mieszkający niegdyś obok mnie... Kiedyś zdarzyło mi się przebywać przez pewien czas w Jarosławiu... Mam tam dość pokaźną rodzinkę i raz byłem w Pełkini

Będę tu często zaglądał (także z sentymentu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

Okres przedświąteczny spowolnił dłubaninę przy modelu,kilka rzeczy udało się dorobić.Blaszki wkleiłem prawie w całości,uplotłem linkę do wyciągarki i wkleiłem na miejsce

e1e2eda2165dae0f.jpg

 

Widok na tył pojazdu

5b5874d38b290c6d.jpg

c56e9b258d5267c6.jpg

 

Elementy podwozia pomalowałem na próbę szpachlą Tamiya plus rozpuszczalnik Wamodu. Efekt według mnie super,cały model pokryję w ten sposób przed nakładaniem kamuflażu.

6e9518d31ed2a364.jpg

 

Pozdrawiam! Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kilka zdjęć na ogólną bryłę modelu

c911c0e36166b53d.jpg

d1e3efc1999d2aaf.jpg

d1e3efc1999d2aaf.jpg

67c289241bd074ba.jpg

272342ad793c067d.jpg

 

Osprzęt i inne dodatki będę doklejał po malowaniu.

Pora zacząć nakładanie kamuflażu, i tak psiknąłem rozrzedzoną szpachlą Tamiya a póżniej farbą olejną-czarną.

8bc2f95d0469ccc8.jpg

 

Nadszedł czas położyć kolor bazowy dark green Model Master akryl 4729

ee86d76be8e9d0fc.jpg

fae413fc9b2c4a22.jpg

 

I tu mam problem czy dobrze zrobiłem sugerując się instrukcją, bo w zestawie z haubicą kolorem bazowym jest dark tan.

Jeszcze dzisiaj może uda się położyć plamy kamuflażu.

 

Pozdrawiam! Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOzi kolor wydaje sie byc ok. Pamietaj ze dochodzi jeszcze przeklamanie monitora itd itp. pozatym kolory czesto plowieja i sa poddawane innym warunkom atmosferycznym, a wez pod uwage ze na pacyfiku natura niezle dawala w kosc sprzetowi. Pozatym kolor troszke sie zmieni jak Piotrek poleci z washem i sladami eksplatacji (taka mam nadzieje)

Piotrku ladnie model sie prezentje, oby tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorek by się fajnie zmienił, gdyby na koniec poddać go żółtemu filtrowi, np. z mocno rozcieńczonej żółci kadmowej albo może i jakiejś jasnej ochry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieleń na pewno zmieni jeszcze swój odcień,położona jest na czarnym podkładzie,Reggy tak właśnie zrobię rozjaśnię lekko z dodatkiem jakiejś żołci. W realu kolor ma zupełnie inny odcień spróbuję zrobić fotkę jutro bez lampy przy świetle słonecznym.Euro dark green pewnie wybrałem jako odmianę dla olive drab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam dylemat czy brnąć dalej czy przemalować na bardziej zbliżony do olive drab.Muszę to dzisiaj przemyśleć bo po nałożeniu plam odwrotu raczej nie będzie.Wydaje mi się że w podobnym odcieniu sprzęt amerykański był malowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nad kolorkiem jeszcze się zastanawiam co zrobić dalej.

 

Wszystkim życzę szampańskiej zabawy,najlepszego w Nowym Roku,kasy na modele a szczególnie duuuuuuuuużo wolnego czasu na ich składanie

 

Pozdrawiam! Piotrek Perykasza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku!

Efekty moich dzisiejszych zmagań z modelem,bryłę pokryłem delikatnie rozrzedzonym olive drab MM 4728,zmienił się odcień zieleni co bardziej przypadło mi do gustu.Plamy kamuflażu pomalowałem farbami MM dark tan 4709 i sand 4720 i pewnie po lewej stronie troszeczkę przesadziłem z ich wielkością.

3f7576b347f7c669.jpg

d09369616bc5c69b.jpg

51f6ff619d4ee5df.jpg

 

A może po prawej domalować jeszcze jedną małą po środku sand,prześpię się z tym.

 

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.