Skocz do zawartości

Pytania Nowicjusza


ibum78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Zaczną od przedstawienia się.

Na imię mam Łukasz.

 

Chciałbym zacząć przygodę z modelarstwem, jak oglądam modele na waszym forum jestem pod wielkim wrażeniem dla ich wykonawców.

Powoli zacząłem zakupywać materiały i narzędzia do modelarstwa. Pierwszą rzeczą jaka zakupiłem była sprężarka z kompletem aerografów myślę ze jak na nowicjusza to powinno wystarczyć

 

http://www.amazon.de/Airbrush-Pistolen-Spritzpistole-Airbrushpistolensets-Schlauchverbindungsst%C3%BCck-Kolbenkompressor/dp/B00LM9ROGG?ie=UTF8&psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o03_s00

 

wiem ze zacząłem od tyłka strony ale na wszystko powoli nadejdzie czas najważniejsze że mam chęć i cierpliwość.

 

Moje pierwsze modele to M24 Chaffee, Ferdinand, Panzerkampfwagen VI Tiger od Italeri (skala 1:35) i Sd.Kfz Jagdpanther od Rewela (skala 1:76).

Na początek zabrałem się od Ferdinanda i nawet to fajnie idzie (kilka dni wiadomo praca itp.Ale w wolnej chwili siadam i coś tam majstruje).

 

Chciałbym was prosić o rade jakie farby, jaki podkład, jakie pigmenty byście nowicjuszowi zaproponowali na początek, wiem że długi czas upłynie zanim moje modele dorównają waszym ale mam czas. a i najważniejsze jakich producentów modele polecicie chciałbym coś w skali 1:35 chodzi mi o to aby było w nich jak najwięcej detali i elementów.

 

To by było na tyle mam wiele pytań ale na wszystko przyjdzie czas

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby Gunze i Tamiya ja Ci nie śmierdzi rozcieńczane Mr. Leveling Thinner

Podkład to surfacer 1200 - rozcieńczalnik ten sam.

 

Kolory znajdziesz w warsztatach konkretnych modeli.

 

Kompresor OK. Aerografy widzę że oryginalne podróby Badgera/Paasche. Szkoda się męczyć za własne pieniądze ale próbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Wcale nie zacząłeś od d**y strony, zakup aerografu na początek to wg mnie dobry krok, od razu nauczysz się nim malować i co najważniejsze efekt malowania aero jest z reguły dużo lepszy.

Te modele od Italeri na początek to całkiem dobry wybór, wiadomo, skoro zaczynasz hobby merytotyka itp jest na razie na dalszym planie.

Polecam Ci założyć warsztat w odpowiednim dziale i wtedy na bieżąco będzie łatwiej coś podpowiadać itp.

Co do materiałów to trochę tego będzie Ci potrzebne:

-farby polecam akrylowe do malowania bazowego modelu, są różni producenci i opinie, ja używam vallejo i life color

-jeśli chodzi o podkład to na początek polecam Ci coś z puszki, ja używam motipa do plastiku w sprayu

-co do pigmentów to chyba nie ma znaczenia jakie kupisz, wszystkie zachowują się podobnie, ja mam vallejo,

Do tego przydadzą Ci się:

-farby olejne do weatheringu

-white spirit

-szpachla

-pędzle do malowania detali i śladów eksploatacji

-masa innych pierdółek, które są przydatne w tym hobby ;)

 

Co do modeli to zależy co Cię interesuje, z tego co napisałeś kupiłeś już kilka modeli więc działąj, na skomplikowane modele z detalami przyjdzie czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkład to surfacer 1200 - rozcieńczalnik ten sam.

 

Kompresor OK. Aerografy widzę że oryginalne podróby Badgera/Paasche. Szkoda się męczyć za własne pieniądze ale próbuj.

 

coper69 Podkład znalazłem ten co poleciłeś ale cena też fajna (no chyba ze nie o to ci chodziło):

http://www.amazon.de/Surfacer-NET-40ml-Bottle-Gundam-Vallejo/dp/B013CMSRW0?ie=UTF8&keywords=%20surfacer%201200&qid=1461186281&ref_=sr_1_2&sr=8-2

 

co do aerografu wiem lipne ale na początek musi wystarczyć, co byś polecił tak do 80 ejro.

 

Na początek chciałbym wyposażyć sobie mój warsztacik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkład to surfacer 1200 - rozcieńczalnik ten sam.

 

Kompresor OK. Aerografy widzę że oryginalne podróby Badgera/Paasche. Szkoda się męczyć za własne pieniądze ale próbuj.

 

coper69 Podkład znalazłem ten co poleciłeś ale cena też fajna (no chyba ze nie o to ci chodziło):

http://www.amazon.de/Surfacer-NET-40ml-Bottle-Gundam-Vallejo/dp/B013CMSRW0?ie=UTF8&keywords=%20surfacer%201200&qid=1461186281&ref_=sr_1_2&sr=8-2

 

co do aerografu wiem lipne ale na początek musi wystarczyć, co byś polecił tak do 80 ejro.

 

Na początek chciałbym wyposażyć sobie mój warsztacik

 

Podróbę zawsze możesz zostawić właśnie do podkładu

 

Ja korzystam z Tamiya. Jak widzisz też się da w 80 ojro zmieścić.

H&S Ultra też zanabyłem w celach porównawczych. Podobno bardzo dobry sprzęt ale na pierwszy rzut oka Tamiyi nic nie brakuje (sprawia nawet ciut lepsze wrażenie), a ma w cenie regulację skoku spustu co się baardzo przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za trochę większe pieniądze można już kupić Iwate HP-C plus z Japonii. Tak czy siak wybór jest.

 

Surfacera kup sobie np. z ebaya. http://www.ebay.com/itm/MR-HOBBY-GUNZE-SANGYO-PAINT-SURFACER-1200-40ML-SF286-/230766198811?hash=item35babcc01b:g:mOsAAOxyUylTSegN

Ogólnie farb szukaj też u majfrendów.

Farby modelarskie najlepiej Gunze C/H, Tamiya oraz Gaia To jest inny poziom niż cała reszta.

 

Z modeli to te ciekawe wyglądają i są w fajnej cenie.

http://www.banggood.com/Trumpeter-Model-Tank-British-Challenger-2-MBT-OP_-Telic-Iraq-2003-p-978058.html?admitad_uid=c3f785c8874b11f0cd6bd7880c6c1e41

http://www.banggood.com/Hobbyboss-Trumpeter-Isreal-Ti-67-105mm-Gun-135-Military-Model-Tank-p-977944.html?admitad_uid=c3f785c8874b11f0cd6bd7880c6c1e41

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to aero dla Tamki i Gunze jest produkowany przez właśnie Iwatę zresztą pewne części są dziwnie podobne.

Ale zgadzam się, że z Japonii można sporo taniej oryginalny aero Iwaty kupić. Modele też polecam śledzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić można taniej, ale sprowadzić drożej.

Z reguły dostawy z Japonii i USA do naszego kraju (nie wiem jak do innych państw w Europie) należą do najdroższych i zabawa z reguły nie jest opłacalna.

 

A, że tak powiem co sprowadzałeś z Japonii, że posługujesz się regułami?

 

Np. mój aero (nowszy typ) z przesyłką kosztuje ok 400 zł

Nawet jak zapłacisz Vat (jak pójdzie zwykłą a nie lotniczą pocztą to szansa zapłaty VAT jest zminimalizowana) wyjdzie taniej!

 

PS.

Już kilka razy robiłem zakupy w Japonii i tylko ostatni raz zapłaciłem VAT (bo szło pocztą lotniczą), a i tak wyszło w cenach u nas.

 

PS. 2

Kolega jest w Niemczech a tam celnicy nie muszą zbierać na programy polityczno-socjalne i wiem od wiarygodnych osób, że nie zajmują ich "pierdoły" modelarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, że tak powiem co sprowadzałeś z Japonii, że posługujesz się regułami?

 

Niech pomyślę... modele, narzędzia, materiały modelarskie...

Za każdym razem były to zakupy "w ostateczności", jeśli tego samego towaru nie mogłem kupić gdzie indziej.

Wszystko z powodu kosztów transportu, bardzo z reguły wysokich.

VATu do tego nie mieszam, bo jak do tej pory nigdy nie płaciłem go w przypadku zagranicznych zakupów modelarskich, a robiłem ich już naprawdę dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ibum78, skoro rezydujesz w Niemczech, to poszukaj H&S Ultra, to niemiecka firma więc na miejscu powinno być najtaniej.

Solidny firma i produkt absolutnie genialny w tym przedziale cenowym.

Zostaną Ci być może jeszcze pieniądze na przykład na dodatkową iglicę i dyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.