Skocz do zawartości

"Grüße aus dem sonnigen Krakau" 1/72


gumowy01

Rekomendowane odpowiedzi

M.A.V.

Widziałem parę takich egzemplarzy jak szukałem zdjęć. Nawet sam planowałem zrobić swojego Vomaga z maską na Flaku.I też się zastanawiałem co jest grane ;)

Dzięki za zdjęcia. Trafią do mojej kolekcji i jak wrócę do swojego Vomaga to będą jak znalazł

 

Gadajcie sobie Panowie do woli. Do modelarstwa mam w zasadzie luźne podejście bez spiny traktuję je jako hobby i dobrą zabawę

Dobra zabawa jest wskazana Nie zmienia to jednak faktu że model Rodena kosztuje 60 zita http://www.mojehobby.pl/products/Selbstfahrlafette-auf-Fahrgestell-VOMAG-7-or-660-mit-8-8cm-Flak.html a za taką cenę ja oczekuję czegoś więcej niż to co zaoferował Roden. Wystarczy porównać z Dragonem, który przeważnie w tych cenach a nawet trochę niższych sprzedaje modele w 1:72

Ale wiesz, ja to ja Nawet na Menga i Takoma marudzę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to jednak faktu że model Rodena kosztuje 60 zita, a za taką cenę ja oczekuję czegoś więcej niż to co zaoferował Roden. Wystarczy porównać z Dragonem, który przeważnie w tych cenach a nawet trochę niższych sprzedaje modele w 1:72

Ale wiesz, ja to ja Nawet na Menga i Takoma marudzę :P

Pomarudzić zawsze można

Ale ja pozwolę sobie całkowicie nie zgodzić się z kolegą

Też mam rozgrzebany ten model i uważam że przy obecnych cenach modeli cena VOMAGA jest jak najbardziej ok.

Nie wiem gdzie kolega widział porządne modele Dragona w tej lub niższej cenie - ale chętnie się dowiem.

Poza tym VOMAG to kawał pojazdu i wydany przez Dragona kosztowałoby pewnie ok. 150 zeta. (jak nie więcej)

Dragon to też żaden gwarant wysokiej jakości część ich modeli w "72" jest świetna (głównie te od dawna niedostępne) ale sporo też w ich ofercie uproszczonych gniotów za które sprzedawcy żądają minimum 70 zł.

I nie ma co generalnie porównywać tych dwóch producentów - dwa inne światy modelarskie.

Możesz za to porównać model tego samego pojazdu, który akurat produkują obie firmy:

http://www.mojehobby.pl/products/Sd.Kfz.231-Schwerer-Panzerspahwagen-8-Rad.html

i

http://www.mojehobby.pl/products/Sd.Kfz.231-8-rad.html

 

PS

Sorry Artku za zaśmiecanie wątku - takie poranne przemyślenia w drodze do pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobra Panowie, bo w końcu ktoś powie że to nie wątek warsztatowy, a wędrowny klub dyskusyjny na temat Vomaga i Rodena

Coś tam udało mi się wymodelować w rzeczonym temacie, tak więc po kolei:

Wyczyściłem ramę, pouzupełniałem ślady po łączeniach formy oraz z wszelakiego rodzaju jam skurczowych i śladów po wypychaczach. Wkleiłem przednie i tylne zawieszenie oraz chłodnicę, której wewnętrzną część musiałem wykonać od podstaw przy pomocy drobnej siateczki s herbaty m-ki Lipton i pasków polisternu gr 0,25mm.

 

dWKtRaD.jpg?1

 

1TutbuS.jpg?1

 

sAgweF0.jpg?1

 

Następnym etapem był silnik po sklejeniu wszystkich elementów składowych został uzupełniony o brakujące kable elektryczne, dekle, i inne połączenia. Tak samo potraktowałem tylną ścianę przegrody silnikowej uzupełniając ją o przewody elektryczne i hydrauliczne.

 

IwqSOT8.jpg?1

 

zS2SKXJ.jpg?1

 

5bXgf9s.jpg?1

 

pkFZ7bw.jpg?1

 

nhcRLxA.jpg?1

 

W dalszej kolejności wyciąłem boczne otwierane burty pojazdu wyposażając je w siatkę fototrawioną firmy Aber.

 

cTWLhU5.jpg?1

 

Wyciąłem także i przygotowałem do montażu podłogę pojazdu i boczne stabilizatory.

 

O7RaMXx.jpg?1

 

 

A właśnie celem dalszej zabawy z pojazdem zamówiłem dwa zestawy fototrawionek z firmy Aber czyli płytę ryflowaną i pokrętła różnych rozmiarów.

 

uJltTjH.jpg?1

 

W dalszej kolejności zajmę się dalszymi losami komory silnikowej i przedziałem kierowania, ale to za chwileczkę bo muszę popracować nad Fordem F-30 z wątku o pojazdach wojskowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się Panowie że się podoba.

Czy mógłbyś dać większe zbliżenia na silniczek? Chętnie bym się przyjrzał detalom

 

Spoko postaram się pstryknąć większe zdjęcia przy następnej sesji fotograficznej.

 

Ale detal w silniczku, i jak czysto!

 

Musi być detal bo zamysł jest taki, żeby wykonać pojazd ze zdemontowanymi pokrywami bocznymi silnika, przez co silnik będzie widoczny. Co do czystości przy klejeniu klejami cyjanoakrylowymi niezbędny jest dobry jakościowo debonder, przy pomocy którego po klejeniu usuwam jego nadmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty, w sam raz pod skalę ślady ryflowania mają ok 0,35 mm, pasują jak w mordkę strzelił a blaszki starczy jeszcze na Forda f 30 i ze trzy inne kabiny zaopatrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam Panowie

Coś tam w temacie Vomaga posunąłem do przodu, ale nie za wiele. W konkursie mam jeszcze jeden model nad którym ostatnio trochę popracowałem, może coś koło niedzieli ze zdjęć upublicznie.

Od razu podpowiem że nie miałem w zamyśle budowania czegokolwiek przypominającego CK fort w Krakowie, za duże to by było, a ja nie mam tyle miejsca na półce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

żyje, tylko chwilowo odpoczywa. No cóż wakacje, mam młodszego syna na głowie, i trochę innych rzeczy na zamówienie wskoczyło, także ... jest obsuwa, ale spoko skończę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.