Skocz do zawartości

Letnie Tornado IDS Hobby Boss 1:48


Rekomendowane odpowiedzi

Solo - Spasowanie jest delikatnie mówiąc średnie... to samo jeżeli chodzi o odwzorowanie rzeczywistości...Jak ktoś będzie mocno zdeterminowany mieć na półce model Tornada w 48-ce to chyba lepie grzebać w nowym Revell'u on przynajmniej wydaje się bardziej dokładnie odwzorowywać prawdziwą maszynę. Hobby Boss raczej przypomina Panavię z daleka...

 

Ja tam się nie znam, ale dla mnie bryła którą teraz pokazałeś wygląda bardzo fajnie.

Kończ, bo blisko jesteś, szkoda byłoby gdybyś się nie wyrobił.

 

A jak tam Twój model dasz radę?

 

Może w przyszłorocznym konkursie.

 

Model umyty wódą, zapodkładowany surfacerem 1200 (dobrze wyschnięty). Psiknąłem swoim nowym nabytkiem extreme metal od ak w kolorze chrom. Czekałem duuuuużo dłużej niż w filmiku reklamowym, użyłem taśmy tamiya, żeby psiknąć duraluminium no i efekt widać na zdjęciu...Ktoś coś? Jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić? Co zrobiłem źle?

 

No wygląda na to że to wina metalizera.

A osłabiałeś taśmę przed maskowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chrom od Ak jest jakiś tryfny... schodził z modelu pod każdym naporem.

Duraluminium które użyłem na pędnikach (nie wiem jak fachowo się to nazywa, chodzi o te ruchome części nad dyszami) nie dało się ruszyć...

Wszystko co miało zostać metalowe potraktowałem AK duraluminium.

- znaczy nie każdy metalizer z tej serii ma ten sam skład...

Na bank kupię jeszcze jakieś (prawie lusterkowe-nie CHROM) metalowe kolorki od AK, bo to co prezentowało duraluminium to mega kozak.

Szkoda, że nigdzie nie napisali o właściwościach "chroma".

Jak ktoś kupi clinera do tej serii to niech uważa ze zmywaniem metalizerów z modelu bo mi nadtopił plastik...

 

Walczę to i jakieś efekty są:

 

Pomalowane duraluminium:

 

 

28651235954_0553d116c5_c.jpg

28651236844_792b607cb7_c.jpg

29274151565_a03edba74e_c.jpg

 

Po 3h pomaskowałem efekty wcześniejszej roboty:

 

 

28985669300_9fdbc008f8_c.jpg

 

 

Pozazdrościłem kolegom niezwykłego preszajdingu więc pokombinowałem cuś takiego:

 

 

28653104403_022c25e0f9_c.jpg

28985671230_cc7bb342c5_c.jpg

29274154915_f611de025e_c.jpg

28653108213_7249ef411b_c.jpg

29239840776_fcd1563c87_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ze tak późno przypomniałem sobie o Twojej relacji. Niestety raczej nie zgodzę się kolorem końcówki statecznika pionowego. Wg publikacji (PKL, Lotnictwo Wojskowe), końcówka jest z kompozytów i kryje anteny, więc nie może być duralowa. Poza tym dolna część steru kierunku jest obłożona blachą tytanową. Zgadzam się, że kolor kabiny jest coś nie teges, na twoich zdjęciach wygląda na jakiś niebieski (może to wina monitora), a na fotach w księgach jest ewidentnie szary, ale biorę pod uwagę, że dostosowałeś się do koloru blaszek. Osłona kabiny z galanterią, w dodatku w ujęciu z połyskiem, pierwszorzędna, tak jak i wnęki podwozia. Te przykadłubowe części skrzydeł, które się chowają proponuję zrobić na matowo, raczej nigdzie na zdjęciach nie błyszczą się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

patrykvel - doczytałem, że chrom i polerowane aluminium od AK wymagają zabezpieczenia. Będę robił testy... już niedługo.

 

Solo - nie miałem czasu pomyśleć nad malowaniem, zagmatwałem się we wnętrzu i tak jakoś bez planu jadę... mam nadzieję, że do środy wyjdę na prostą

 

giberes - spoko kolorek pod blaszki taki niebieskawy ot Edek... części o których wspominasz postaram się upodobnić do zdjęć.

 

Na dzisiaj

Trzy kolory. Zielony:

 

29323494145_061cd6cc30_c.jpg

 

29323495835_0f98f932cc_c.jpg

 

29215312092_19f1831f05_c.jpg

 

29215312662_47ce82946c_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radziki888- Wczoraj dostałem Xtreme metal i prysnąłem na czarny podkład Gunze aby sprawdzić jak to się trzyma. tak więc prysnąłem polerowane aluminium oraz duraluminium na podkład i po około 5 minutach lub mniej(farba jeszcze miękka pod paznokciem) nakleiłem świeżą taśmę tamiya i bardzo szybko zerwałem.Oba kolory pozostały na podkładzie, więc to chyba problem Twojej partii.

Z ciekawości jak pachną Twoje kolory? Polerowane aluminium pachnie głównie white spiritem, a reszta wali dosłownie jak klej Tamiya thin cement. Jak na niby emalie, to dziwny zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za takie "skrócenie" warsztatu ale wiecie... kończyłem go na minuty przed galerią

 

jakub476, Solo, KRL - bardzo mi miło, że się spodobał. Takie głosy dają motywację do dalszego doskonalenia skili ;-)

 

patrykvel, Sleepwalker - właśnie niuchnąłem farbki , duraluminium ma inny zapach niż chrom, zapewne ma to związek z ich składem. Chrom i polerowane aluminium są wymieniane w filmiku AK jako "wymagające" dodatkowego zabezpieczenia przed łederingiem. Tylko co da lakier na farbę, która odejdzie razem z nim?

 

W paczkomacie czeka na mnie polerowane aluminium i zwykłe aluminium.

W przyszłym tygodniu testy na łyżeczkach. Będę robił z podkładem i bez podkładu, z zabezpieczaniem klarem i bez. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak skończę podzielę się w odpowiednim dziale albo jako część jakiejś relacji.

 

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prysnąłem polerowane aluminium na czysty plastik który wcześniej dodatkowo przepolerowałem żeby jeszcze bardziej zmniejszyć przyczepność i farba trzyma się tak, że taśma jej nie rusza. Ja bym napisał do producenta w tej sprawie, bo w końcu była spora akcja z wymianą pierwszych serii ze względu na tą przypadłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.