Skocz do zawartości

033 Ming Class HB 1/350


TReS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, podczas gdy Oyashio czeka na mozolne szlifowanie otworów przelewowych, Seawolf sie na nowo szlifuje powoli i bedzie czekał na malowane nowe, otworzyłem nowy nabytek choc kupiony jako pierwszy.

 

Chińska opcja klasy Romeo, zestaw prosty i fajny mała blacha z relingami i śrubą, ładny detal, i składalnosc na myśle wysokim poziome, pierwsze przymiarki kadłuba pokazują perfekcyjne spasowanie bez przesunięć i nadlewek. Delikatne Linie podziału blach.

 

Malowanie byc moze pudełkowe, hull red z Tamki a na górę poleci Hataka, która ma kosmicznie wielka paletę, jak oglądałem w sklepie.

 

Ale...

Przeglądając neta znalazłem zdjęcia łajby podczas inspekcji młodego Kima, malowanie mi sie podoba zdjeć jest kilka wiec posłużą za referencje ale sa dwa ale, jaki kolor pod linia wody, oraz co to za kolor wogóle, zalatuje mi takim jak malowane Radziecke odrzutowce w kabinach Turkus jakiś, ktoś ma pomysł na farbę?? Muszę przeszukać paletę Hataki moze co znajdę, a raczej napewno.

 

Zbliża sie długi weekend wiec postaram sie coś polepić, jak narazie zajawka

 

fe195e37771779e2c2f57f8b1f88cb7e.jpg

 

e4b4b8002aa7f9a9afa08c972b4ff4ef.jpg

 

bb48b2cb0784bd7b14883ad3b950bf3d.jpg

 

a86082bca42098ff39b15e2106e4f009.jpg

 

804a860a529e13798b329d8daed9b9c2.jpg

 

2c0b43c976015c1bd4874cd499769bb5.jpg

 

7645d31bb3aa9a96e0bc53176a265cc0.jpg

 

4a585f8cb77852c581737b2a1096e6bf.jpg

 

 

Pzdr Szczury lądowe

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siadam i paczam co się wykluje

 

Przy okazji małe sprostowanie - popraw tytuł: klasa Ming to typ 035

Tak jak masz napisane na pudełku, i nie jest to takie całkiem Romeo tylko już chińska wersja rozwojowa tej sowieckiej konstrukcji.

Natomiast typ 033 to chińska kopia Romeo, a w zasadzie budowana w Chinach na licencji. W latach 1962-92 wybudowano ich aż 92 sztuki.

 

Ta jednostka na której płynie Kim to jednostka o numerze 748 (wchodząca w skład 597 Brygady Okrętów bazującej w prowincji Hamgyong). Należy jak widać po charakterystycznym kiosku do typu 033, więc nie do końca twój model - tu bym się zbytnio nie wzorował.

Dodam tylko iż koreańskie 033 są z dwóch źródeł:

- odkupili 7 sztuk od chińczyków (2 szt w 1973, 2 szt w '74 i 3 szt w '75)

- wybudowali sobie sami 16 sztuk w latach 1975-82 na licencji - ale co ciekawe wcale nie radzieckiej ale chińskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.A.V mój błąd ubzdurało mi się w głowie 033 i tak zostało, a że korzystam w dużej mierze z urzadzeń mobilnych na codzień tam też używam Tapatoka do pisania bo prosciej i szybciej a i nie musze sie martwic o hostowanie zdjec bo sami udostępniają na swoich serwerach , nie mam juz możliwości zmiany tytułu (Tu Poproszę ADMINA o POMOC )

 

Pogrzebałem po necie, no i juz nie ma tak fajnego malowania jak u Kim`a, wiec polecom kolory takie jak na rozkładówce w pudełku daje Boss.

 

Forest, to mój trzeci model od HB i kazdy był rewelacyjny, dobry detal, rewelacyjne spasowanie, choc proste bo toż kilka częsci w 700 czy 350 skali kilkadziesiąt, idzie sie dobrze pobawic, malowanie same przyprawia o ból głowy jak z czarnego zrobic coś! (tu zabawa odcieniami, satynami matami) , a i temat dla mnie nowy wiec sie jaram, dotychczas kleiłem tylko artylerie, wiec przewrót o 360 stopni, a i ceny są przystępne do 50 pln u Bosa wybór jest ogromny i w 700 i 350,a i nawet w skali 1/200 sa dwa kolosy Chińskie w okolicach 50 biletów NBP, które już oglądałem i wyglądają zachęcająco bardzo a skala robi wrażenie, takiego Cygara wystawić na komodę , wieć zachęcam Cie, dobra odskocznia.

 

Piwo otwieram, i pudełko coś polepie

 

Pzdr Sczzury lądowe

 

Edit:

jedną z inspiracji do kupienia pierwszego cygara było trafienie na tą stronkę, spodobała mi się kolekcja tego Pana i prze ogromy urodzaj okretów podwodnych,

http://www.flankers-site.co.uk/model_submarines_350_scale.html#Gepard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie mam juz możliwości zmiany tytułu (Tu Poproszę ADMINA o POMOC )

Najszybciej będzie jak uderzysz do nich na PW

 

...u Bosa wybór jest ogromny i w 700 i 350,a i nawet w skali 1/200 sa dwa kolosy Chińskie...

Jak ci się spodobały chińskie, to polecam rakietową modyfikację Romeo :

http://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/234937242-hobbyboss-1350-wuhan-class-submarine-type-033g/

Jest nawet dostępna w bardziej kolosalnej skali u Trumpka:

http://www.trumpeter-china.com/index.php?g=home&m=product&a=show&id=899&l=en

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lecim z koksem, na początek otwory przelewowe pod "podwoziem" zrobione metodą szlifowania od wewnątrz ,dość grube ścianki odlewu bez problemu na to pozwalają, 30 min. Walki z papierem 80 i mamy piękne dziury teraz popieścić 600 w otworach i bedzie git, reszta wieczorem jak dzieciaki pójdą spać, od wewnętrznej strony przyjdzie siatka, która tam była delikatnie odtworzona ale to muszę coś poszukać w ofercie Abera, bo nic mi do głowy nie przychodzi co bym mógł wykorzystać z szuflady.

 

. aa51edbb87ccfa9cfc665655308f81f6.jpg

 

Pzdr Szczury lądowe

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwory sa odlane równo w poziomie stad sie robi iluzja bo kadłub sie tam zwęża i otwory rownież, tu sie nie da błędu popełnić bo zbieram materiał od drugiej strony i nie ingeruje w żaden sposób w sam kształt otworu, wiec gdy tylko wszystko popieszcze jeszcze drobniejszym papierem bedzie dobrze. Juz mi dziecka usypia wiec zaraz sie biorę za robotę

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o to, że ten materiał z tyłu zbierasz w innej linii, niż idą otwory (mam nadzieję, że to zrozumiałe ) :

MYj4zMB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumam, zapewne tak bo cieżko tam wjechać pilnikiem by zacząć orać materiał, a po przejściu na papier to juz po ptokach moze byc, wyrobiłem wszystkie dziury przeleciałem klejem Tamki i czekam aż dobrze przeschnie by sie pozbyć zadziorow czy innych śmieci, biorę sie za wklejanie kulek stalowych do obciążenia kadłuba, skocze jutro jeszcze do sklepu za jakas siatka sie rozejrzeć, jak dopieszcza to pokaże

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

84e521f98e076e13d78a711884527e6e.jpg

 

Witam, siatki wkleiłem, wyglada na Live okej i oczka ani nie za duże ani za małe, kadłub sklejony teraz pieszczenie łączenia na przemian z ryciem lini poszycia, normalnie jak w samolocie szału dostaje coś popieszcze jeszcze i muszę podkład rzucić co by nie przedobrzyć, juro foto.

 

Pzdr Szczury lądowe

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Se podkładem malnołen, szparki czy jakies inne dziwne rzeczy maznołem szpachlą płynną tyle mi wyszło do pomacania papierem, dodatkowo przerylem delikatnie linie tym...

 

ad694f20b269ff1321844c97d6449ecd.jpg

 

8f7616e5de219b1069c7325a4883f8ac.jpg

 

e8a4360d95b61b8b5af1da69ac574b52.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nudą w robocie zalatuje, wiec... Zabrałem cygaro ze sobą i sobie ryje, do rana jak nic sie nie zmieni przeryje cały kadłub i pomacam papierem 2000 na mokro

 

0df031d92061b31b12c36f753ce13400.jpg

 

3d4aa7553d2a5deecb0869312ef4952b.jpg

 

 

7d755a6c32ca832122f8c0219d1cab85.jpg

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.