Skocz do zawartości

Akuyaku 1 Go / Asuka Model / 1:72 / "Riese in der Sonne"


JACER

Rekomendowane odpowiedzi

Drobnica na burty kadłuba (po obu stronach bliźniacze części):

 

9121284ea69347df.jpg

 

Wklejona na miejsce (w puste miejsca dojdą ckm’y):

 

4e36562e4abdc84e.jpg

 

Kolejne drobne części, które wylądują na tyle tank’a:

 

7d53e4dcff07946c.jpg

 

Wylądowały i mają się dobrze Myślałem, że kółka i ogniwka były irytujące w obróbce i klejeniu, ale te malutkie części na środku zdjęcia (wizjery{?}), to była dopiero jazda. Klejenie ich to niezła nerwówka

 

8f3e11e40b4a8418.jpg

 

Model nabiera kształtów, ta drobnica nadaje mu ciekawy charakter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niby tak to jest skontrowane, by gąsienice były ruchome, ale wstępne przymiarki raczej to wykluczają. Wszystko jest na styk. Końcówki gąsienic będą chyba musiały być połączone przed założeniem na koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o tym:

albo o tym:
(?)

 

Faktycznie, jest to do zrobienia. Ja może jednak skupie się na tym żeby go w ogóle skończyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów się troszkę do przodu posunęły prace, niewiele, ale zawsze coś Tym razem wieża.

 

Części składowe reflektora:

 

c230b09e54e143d6.jpg

 

Jarzmo armaty (armat!), oraz armaty i armatki ;)

 

afaa4d9dafd0f2ae.jpg

 

Drobnica do zamontowania na wieżę. Zielony drucik jako zamiennik plastykowej części. Całkiem przypadkiem odkryłem je (zielone druciki) w sklepie papierniczym. Za kilka sztuk zapłaciłem jakieś 2-3zł. Te mają coś miedzy 0,6-0,8mm średnicy.

Reflektor pomalowany w środku srebrną farbą Humbrol

 

7eb5cfd03d7fa064.jpg

 

Wieża w pełnej krasie (jeszcze troszkę szlifowania na łączeniach góra-dół i będzie gotowa na zicher):

 

6f6ad917ee4b7f87.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam z niecierpliwością na świńską załogę

nie ty jeden

 

EDIT:

moja siorka zerkała mi przez ramię jak przewijałem ten warsztat i skomentowała to jednym zdaniem:

"ooo... nie wiedziałam że produkują takie żelazne jeżdżące chlewy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zdążę z tym świnkami

 

Tymczasem pora na prezentację jednej z ciekawszych „wieżyczek” w pojeździe. Wieżyczki a raczej kopułki, która wysuwa się z kadłuba, będąc najprawdopodobniej opancerzonym gniazdem, z którego można przeprowadzać rekonesans.

 

Części składowe kopuły:

 

ae4589b79b51b2b7.jpg

 

Części teleskopowego ‘masztu’:

 

e33394abcfa835c9.jpg

 

Oraz podstawy, przez którą przesuwa się cała konstrukcja:

 

5270581b4d7905bb.jpg

 

Tak wygląda całość, kopuła sklejona jako zamknięta – szybki pomalowane na czarno po wewnętrznej stronie (ostrość ‘złapała się’ nie tam gdzie trzeba…):

 

7ba093a129a265e4.jpg

 

Kopuła w pozycji schowanej:

 

820e0b890557210f.jpg

 

Kopuła po wysunięciu z kadłuba:

 

1e25e705229f2b15.jpg

 

Część, która umożliwia ‘zaczepienie’ teleskopowego masztu (środek kadłuba – dolna płyta), przy pozycji schowanej:

 

be9a485ae92570f9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Dobra, nie ma to tamto. Zainteresowanie wątkiem jest a ten model w sumie jest najbliżej ukończenia. Więc zapodaje kolejny progres.

 

Te części zrobiłem/pomalowałem nieco wcześniej:

 

b3969ca6435d6101.jpg

 

Po ściągnięciu taśmy i maskolu:

 

a681d913ce7f0e58.jpg

 

Malowanie małej przestrzeni w środku, widocznej w momencie gdy ‘ptasie gniazdo’ jest w pozycji górnej:

 

0c9a4c7efc80b62f.jpg

 

7beda994eeb38333.jpg

 

A tutaj już dzisiejsze wypociny (08.04). Nie wiem czy nie przesadziłem z efektami zużycia, chociaż jeśli załoga to grupa świnek to sami wiecie

 

Zadrapania to mieszanka czarnej i białej AIR Vallejo, nakładana gąbką i mini pędzelkiem. Wash to głównie bejca rustykalna. Miejscami dodawałem wash Tamiya (Dark Brown) i Tracks Wash Mig’a. Bardzo dawno nie robiłem takich malowanek ‘z ręki’. Jak uważacie, zostawić tak?

 

ed5a45c6cb64f0f0.jpg

 

fa6626a44de496df.jpg

 

Ogólnie to będzie bardzo mało widoczna część modelu:

 

545ac4c5c6bb30b3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.