Jump to content

MIG-21MF ''POLISH AIR FORCE''-academy 1/48

Recommended Posts

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 3 - Najlepszy model w barwach Polski

Specjalna 4 - Najlepszy warsztat/model młodego modelarza (do lat 15-tu)

Witam kolegów modelarzy po długiej przerwie! Jest to mój pierwszy konkurs modelarski w jakim startuje

Model to mig 21 mf w polskich barwach, od academy (blachy też )

Zaczynam od inboxa , a w następnym tygodniu zacznę faktyczną relację z BUDOWY

25ebb3d14061ee1fmed.jpg

b7b3fe2d29a14f45med.jpg

0a302321df0cd457med.jpg

45f77d721b6772d2med.jpg

Wybrałem ten model głównie z tego powodu , że na tych numerach latał mój dziadek

Będzie trochę zabawy z kalkami i kokpitem, ale jestem pozytywnie nastawiony

Czekam na wyniki i życzę powodzenia i co najważniejsze fajnego modelu.

Sam zadaje sobie to pytanie, ale rozważałem 3 opcje:

1.mig z 22blt z tym numerem z pudła przed malowaniem

2.mig po odejściu z 22blt z kalkami

3. (to będzie wyzwanie ,ale poczytam trochę forum i się zobaczy) to oczywiście mig z rybka malowaną odręcznie (pewnie aero i pędzel)

Decyzje podejmę w trakcie pracy, bo najpierw kokpit.

pozdrawiam

Dodatków do akademika przyda Ci się więcej, bo zestaw to taki retro hi-tec ;) Nie tam, że nieładny, ale się nagimnastykujesz nielicho.

Powiem nieśmiało , że to mój pierwszy model z blaszkami , więc myślę, że z blaszek wystarczy , ale na pewno będę dorabiał coś z milliputa

tutaj oryginał:2008012720022421mf_podczas_obslugi_fot._3elt.jpg

ds_mig-21pfm_cockpit_03.jpg

Jaką farbkę polecacie do wnętrza ? chodzi mi konkretnie o numer farbki z tamiyi , bo w sklepie widziałem kilka odcieni i nie wiem , który daje efekt najbardziej zbliżony do oryginału?

Gunze C, H i Tamiye akrylową możesz wszystkie rozcieńczać tym:

t108.jpg

Gunze Leveling Thinner. Ludzie czasem sami robią sobie rozcieńczalniki, kupują bez retardera itp, ale jak się w alchemię bawić nie chcesz to tym jednym bezstresowo rozcieńczysz obie serie z Gunze i Tamiyę. Dodatkowo śmiało możesz mieszać je między sobą i nie powinno być żadnych szopek.

Miałem sie pytać właśnie o kolor bazowy (szary ) ale odpowiedz już dostałem co do metizerów , jakie polecacie do aero? Mam chrome Silver z Tamiyi , ale słoiczek ma z 10 lat jak nie więcej i kiepsko sie nią maluje .

Słyszałem , ze maja dobre z valejo i AK

Pozdrawiam

Od siebie chciałbym uprzejmie donieść, że Academy perfidnie nakłamało na pudełku pisząc, że w środku jest model MF-a. Faktycznie jest tam Bis w powiększonym grzbietem i dołożoną kalkomanią MF-a. Jeśli faktycznie zależy Ci na MF-ie to warto się zaopatrzyć w zestaw korekcyjny, np. taki Aires:

http://www.mojehobby.pl/products/MiG-21MF-vertical-tail-area-ACA.html

Przepraszam za wprowadzenie w błąd

Szczerze mówiąc zależy mi na rybce

Czy będzie to aż tak widoczne ?

Pozdrawiam

Kalki były w zestawie chciałbym jednak tą rybkę namalować aero

Mój plan był taki , żeby może kalki zeskanować i wyciąć szablony , ale jeszcz sie zobaczy

Toteż swego czasu wziąłem sobie właśnie Eduarda. Jednak Eduard jest ciut inny wymiarowo, co w przypadku "rybki" z Academy ma znaczenie. Mi się udało to jakość pożenić, ale bez podmalówek się nie obeszło (np. pasy kalkomanii biegnące na skrzydłach są o jakieś 4-5 mm za krótkie).

Czy będzie to aż tak widoczne ?

Jeśli ktoś wie gdzie szukać to różnica pomiędzy grzbietem Bis a MF jest widoczna na pierwszy rzut oka. Grzbiet Bis-a jest szerszy i wcina się głębiej w statecznik, dochodząc prawie do pojemnika na spadochron. Dlatego zestaw korekcyjny zwiera grzbiet i nowy statecznik właśnie.

OK to już nie mieszam. Zmyliło mnie to, że na początku była mowa o wycinaniu własnych szablonów i malowaniu rybki z aerka, czyli o dość zaawansowanych czynnościach biorąc pod uwagę wielkość grafiki. Za wiele sobie wtedy pomyślałem...

Dodam tylko, że największa kalkomania z "rybką" wcale nie jest prosta do nałożenia i wypadałoby ją podzielić jeszcze przed nałożeniem na mniejsze kawałki (np. polecam odcięcie od pyska ryby szpikulca z numerem i przyklejanie go osobno, bo potrafi się zawinąć).

Pierwsze kroki

Wspominałem już, że model ten to SF.

Ukuł mnie widok PŁASKIEGO fotela z pasami

Oszlifowałem go i dorobiłem obicie, jak podeschnie , to zrobię pasy przed:

d4fe016aa12dbb92gen.jpg

0dc54cf138ffedb5gen.jpg

a122ba745141339cgen.jpg

7c450ec9ddf4efa2gen.jpg

pozdrawiam

Edited by Guest