Skocz do zawartości

Kompresor się grzeje + problem z aero


Panzer Machine

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem takiego oto kompresora:

http://www.mojehobby.pl/products/Modelarski-mini-kompresor.html

 

Nie znam się na tym urządzeniu a zauważyłem, że ostatnio źle pracuje. Stąd kilka moich pytań:

1. W przeźroczystym zbiorniczku zebrała się woda. Jak ją usunąć?

2. Kompresor szybko się grzeje

3. Kompresor nie ładuje powietrza co jakiś czas (jak od momentu zakupu), ale nie regularnie i bardzo często wykonując klekot i tyrkotanie. Często nie nadąża pobierać powietrza do zbiornika. Podczas pracy aerografem zdarzają się sytuacje, w których podczas psikania tak jakby brakuje powietrza w zbiorniku kompresora i dopiero po chwili kompresor zaczyna ładować i można dalej psikać aerografem.

 

Czy można coś z tym zrobić?

 

Drugą rzecz o jaką chciałem zapytać to problem z cynglem w aerografie.

Aero jaki posiadam:

http://www.mojehobby.pl/products/PS-289-Mr.-Procon-Boy-WA-Platinum-0.3-mm-ver.2.html

 

Spust chodzi bardzo "luźno" i cyngiel, który znajduje się za spustem przestał odbijać.

 

Dzięki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 z tego co pamiętam to trzeba od dołu wcisnąć ten zaworek palcem i woda wycieknie.

 

Wszystkie objawy to brak zbiornika wyrównawczego przez co kompresor musi pracować cały czas więc się grzeje i szybciej zużywa...

Dorób z np. z pustej gaśnicy samochodowej, butli gazowej itp. zbiornik wyrównawczy.

 

Co do aero to go rozbierz i umyj igłę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten kompresor, rzeczywiście minusem to szybkie nagrzewanie. A twój przypadek to brak zbiornika wyrównawczego, osobiście rozwiązałem ten problem zamawiając kompresor ze zbiornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Miałem podobny problem o którym nikt wcześniej nie pisał czyli padnięty zawór załączający kompresor przy spadku ciśnienia. Polecam się Tobie w słuchać w pracę kompresora a dokładnie w sam przekaźnik załączający zasilanie(czarna puszka). Podczas normalnej pracy będziesz słyszał jak przekaźnik wyłącza zasilanie przy 4barach i załącza się przy 3 specyficznym kliknięciem. Jeżeli przy 3barach kompresor nie załączy się na stałe i będzie tylko dziwnie szarpał, to będzie trzeba wymienić przekaźnik.

 

PS- Macie jakieś zbaczone spojrzenie na kompresory bez tanka wyrównawczego. Mam podobny model o mocy aż 90W i przy dyszy 0,3mm utrzymuje ciśnienie 30PSI.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Kompresor nie ładuje powietrza co jakiś czas (jak od momentu zakupu), ale nie regularnie i bardzo często wykonując klekot i tyrkotanie. Często nie nadąża pobierać powietrza do zbiornika. Podczas pracy aerografem zdarzają się sytuacje, w których podczas psikania tak jakby brakuje powietrza w zbiorniku kompresora i dopiero po chwili kompresor zaczyna ładować i można dalej psikać aerografem.

 

Czy można coś z tym zrobić?

 

Odkręć 4 śruby imbusowe na głowicy cylindra - radiatorze. Ściągnij ten radiator, uszczelkę, weź jakiś większy pędzel i oczyść wszystko z gumowego pyłu. Poskładaj wszystko do kupy i ciesz się dalszą pracą

 

PS- Macie jakieś zbaczone spojrzenie na kompresory bez tanka wyrównawczego. Mam podobny model o mocy aż 90W i przy dyszy 0,3mm utrzymuje ciśnienie 30atmosfer.

 

Przy 30 atmosferach to chyba by Ci dyszę z gwintem wyrwało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.