Skocz do zawartości

HUSARZ popiersie- MJ miniatures skala 1:10


push-up78

Rekomendowane odpowiedzi

image.jpg - Warsztat

 

Popiersie bardzo ciekawe takie z serii in action.

Nie jest to oryginał także brakowało w nim praktycznie ważnych elementów jak kij do włóczni ,flagi.Flagę zrobiłem z ołowianej blaszki.Kij to pręt polistyrenowy.

Całość przed malowaniem pokryłem tamiya w neutralnym kolorze w tym wypadku szarym matowym.Zbroja to metalik Citadel pryśnięty aerografem KOLOR IRONBREAKER.

Reszta to zabawa olejami i akrylami.Niestety nie pokazuję kroku po kroku z braku okrutnie małej ilości czasu.Jeśli ktoś ma jakieś pytania to postaram się odpowiedzieć.

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niestety warsztat jest ubogi to prawda.

A teraz odpowiem jak malowałem to i owo.Cętki to akryl vallejo.Znakomite farby gęste i po nałożeniu cienkim pędzelkiem trzymają się formy.Nie rozpływają się.Zbroja jak wspominałem akryl Cytadel.Nałożyłem na zbroję kolor metalik HUMROL 27004 a następne delikatnie po wyschnięciu wklepywałem w ten kolor terpentynę co powodowało rozpuszczenie farby Humbrola i rozchodzenie jej się po powierzchni farby Cytadel dając efekt patyny kutej blachy.Należy to zrobić tak aby farba humbrol nie została zmyta .Ma tendencje terpentyna to zmywania farb dlatego należy to zrobić bardzo delikatnie jak najcieńszym pędzelkiem.Na koniec delikatnie można ranty zbroi przetrzeć srebrnym lub grafitem.Ołówkiem.

.Na razie nie mam możliwości wrzucić fot.Co do twarzy to malowałem olejnymi WINSOR & NEWTON.Kolory użyte to light red+yellow ochre jako baza.Następnie rozjaśnienia titanum white +naples yellow hue.Do zrobienia przebarwień cieni na twarzy poszły jeszcze kolory takie jak alzarin crimson+cobalt violet hue+burnt sienna na wargi ust rozjaśniona naples yellow hue.Do tego na różne zmarszczki mieszanki burnt umber ,liht red vandyke brown.A in box można spróbować wyszperać w necie powinien gdzieś być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wtrącać ale przytoczę, myślę ważny, punkt regulaminu konkursu:

 

6. Warunkiem przystąpienia do konkursu będzie prowadzenie warsztatu i umieszczeniu galerii finalnej modelu w dziale konkursowym oraz zmieszczeniu się w terminie. Startujemy wszyscy od zera z nowym modelem, a warunkiem zakwalifikowania modelu do oceny jest przedstawienie "In-boxa" tegoż modelu w pierwszym poście relacji. Istnieje możliwość wyjątkowego dopuszczenia modelu rozpoczętego w stadium początkowym. Kilka, maksymalnie kilkanaście części wyciętych z ramek, lub sklejonych. Administracja będzie dopuszczać takie rozpoczęte prace z skróconym terminem oddania pracy. Model będzie musiał zostać ukończony z nieprzekraczalną datą ostateczną 30 lipca 2015 do godziny 23.59 - o szczegóły/decyzję dopuszczenia rozpoczętego modelu do zabawy, prosimy o kontakt z administracją poprzez PW

 

całość regulaminu:

viewtopic.php?f=214&t=53413

 

ps. praca świetnie wymalowana!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.