Jump to content

HUSARZ popiersie- MJ miniatures skala 1:10


push-up78
 Share

Recommended Posts

image.jpg - Warsztat

 

Popiersie bardzo ciekawe takie z serii in action.

Nie jest to oryginał także brakowało w nim praktycznie ważnych elementów jak kij do włóczni ,flagi.Flagę zrobiłem z ołowianej blaszki.Kij to pręt polistyrenowy.

Całość przed malowaniem pokryłem tamiya w neutralnym kolorze w tym wypadku szarym matowym.Zbroja to metalik Citadel pryśnięty aerografem KOLOR IRONBREAKER.

Reszta to zabawa olejami i akrylami.Niestety nie pokazuję kroku po kroku z braku okrutnie małej ilości czasu.Jeśli ktoś ma jakieś pytania to postaram się odpowiedzieć.

 

.

Link to comment
Share on other sites

Tak niestety warsztat jest ubogi to prawda.

A teraz odpowiem jak malowałem to i owo.Cętki to akryl vallejo.Znakomite farby gęste i po nałożeniu cienkim pędzelkiem trzymają się formy.Nie rozpływają się.Zbroja jak wspominałem akryl Cytadel.Nałożyłem na zbroję kolor metalik HUMROL 27004 a następne delikatnie po wyschnięciu wklepywałem w ten kolor terpentynę co powodowało rozpuszczenie farby Humbrola i rozchodzenie jej się po powierzchni farby Cytadel dając efekt patyny kutej blachy.Należy to zrobić tak aby farba humbrol nie została zmyta .Ma tendencje terpentyna to zmywania farb dlatego należy to zrobić bardzo delikatnie jak najcieńszym pędzelkiem.Na koniec delikatnie można ranty zbroi przetrzeć srebrnym lub grafitem.Ołówkiem.

.Na razie nie mam możliwości wrzucić fot.Co do twarzy to malowałem olejnymi WINSOR & NEWTON.Kolory użyte to light red+yellow ochre jako baza.Następnie rozjaśnienia titanum white +naples yellow hue.Do zrobienia przebarwień cieni na twarzy poszły jeszcze kolory takie jak alzarin crimson+cobalt violet hue+burnt sienna na wargi ust rozjaśniona naples yellow hue.Do tego na różne zmarszczki mieszanki burnt umber ,liht red vandyke brown.A in box można spróbować wyszperać w necie powinien gdzieś być.

Link to comment
Share on other sites

Nie chcę się wtrącać ale przytoczę, myślę ważny, punkt regulaminu konkursu:

 

6. Warunkiem przystąpienia do konkursu będzie prowadzenie warsztatu i umieszczeniu galerii finalnej modelu w dziale konkursowym oraz zmieszczeniu się w terminie. Startujemy wszyscy od zera z nowym modelem, a warunkiem zakwalifikowania modelu do oceny jest przedstawienie "In-boxa" tegoż modelu w pierwszym poście relacji. Istnieje możliwość wyjątkowego dopuszczenia modelu rozpoczętego w stadium początkowym. Kilka, maksymalnie kilkanaście części wyciętych z ramek, lub sklejonych. Administracja będzie dopuszczać takie rozpoczęte prace z skróconym terminem oddania pracy. Model będzie musiał zostać ukończony z nieprzekraczalną datą ostateczną 30 lipca 2015 do godziny 23.59 - o szczegóły/decyzję dopuszczenia rozpoczętego modelu do zabawy, prosimy o kontakt z administracją poprzez PW

 

całość regulaminu:

viewtopic.php?f=214&t=53413

 

ps. praca świetnie wymalowana!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.