Jump to content

Smugi po pędzlu


llotniskowiec
 Share

Recommended Posts

Witam

Jestem początkującym modelarzem.

Maluje pędzlem i srebrnym Humbrolem powierzchnie skrzydeł i za każdym razem zostają smugi po pędzlu. Czytałem rożne opinie ale to chyba jest kwestia rozcieńczenia farby.

Jakieś uwagi podpowiedzi??

Z gory dziękuje za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Pomalować pędzlem, srebrnym, bez smug to zadanie prawie niewykonalne. No, może dla jakiegoś bardzo doświadczonego modelarza.

Jeśli już musisz, to moja rada. Bardzo rozcieńczona farba i bardzo szeroki pędzel. Po nałożeniu srebrnej warstwy i dobrym (min. 24 godz.) wyschnięciu, nałóż warstwę sidoluxu. Potem znów srebrnym i sidolux. Po trzech, czterech warstwach powinno to jakoś wyglądać.

Lub, lepiej jak w międzyczasie napisał kolega letalin, kupić puszkę srebrzanki akrylowej szykoschnącej w hipermarkecie lub w sklepie z farbami do samochodów.

Link to comment
Share on other sites

Maluje pędzlem i srebrnym Humbrolem

Jeśli to nr. 11 to z nim lubią dziać od pewnego czasu się dziwne rzeczy. Ale podobny do opisanego przez Ciebie przypadek miałem z nr. 242. Nie łączył się z ichnim Enamel Thinnerem i po wyschnięciu zostawały białe smugi.

Link to comment
Share on other sites

27001 to matt Alu

27002 (błyszcząca) bardziej chyba odpowiada 11.

Tylko jeden problem, nikt nie pisze czym to właściwie rozcieńczać? Ja rozcieńczam tak jak każdą farbę humbrola benzyną lakową lub rozcieńczalnikiem humbrola, ale sądząc po zapachu farby, znacznie szybszym czasem schnięcia i faktem, że kolejna warstwa rozpuszcza warstwę poprzednią - mam poważne wątpliwości czy dobrze robię.

Link to comment
Share on other sites

Farby olejne po prostu takie są. Muszą długo schnąć między warstwami. Przesiądź się na Vallejo. Możesz rozcieńczać wodą, albo wódką, szybciej schną, nie rozpuszczają się, nie dają smug. Możesz powoli się przesiadać. Zamiast następnego Humbrola, kup Vallejo, nie będą się między sobą gryzły. Zacznij od Vallejowego aluminium ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie skreślaj ich od razu! Sam wykańczam pomału swoje zapasy humbroli. Choć niektóre przeleżakowały u mnie ze 20 lat, to szczelnie zamknięte są jeszcze do użytku. Wielu używa i emalii i akryli. Niezaprzeczalną zaletą akryli jest czas schnięcia.

Link to comment
Share on other sites

Nie nie skreślam ich, ja dopiero zaczynam przygodę z modelami, a wiec nie chciałem nawydawac forsy nie wiadomo ile. Na razie maluje pędzelkami " co nie jest czasem łatwe" z czasem będziemy ulepszać warsztat.

A tak nawiazując do tematu smug spray zrobił robotę

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.