Jump to content

Mil Mi-24 D [Bilek 1/72]


Panzer Machine
 Share

Recommended Posts

mi-mil-hind_0000.jpg

 

Była to pierwsza próba zrobienia latacza na poważnie. Model firmy Bilek (nr kat 969) pozostawia wiele do życzenia. Połówki kadłuba były bardzo kiepsko spasowane do siebie. Wiele elementów trzeba było szpachlować. Kilka elementów zostało zastąpionych drutami tudzież mosiężnymi rurkami. Kalki były w porządku. Aczkolwiek poza tymi niedogodnościami model kleiło się bardzo przyjemnie i miałem radość z realizacji projektu. Finalny model trafia do mojego kolegi z pracy.

 

mi-mil-hind_0001.jpg

 

mi-mil-hind_0002.jpg

 

mi-mil-hind_0003.jpg

 

mi-mil-hind_0005.jpg

 

mi-mil-hind_0004.jpg

 

mi-mil-hind_0006.jpg

Link to comment
Share on other sites

@stakor1: Dzięki!

Nie wiedziałem, że to nie wersja D. Jak głupek spisałem co pisało na pudełku :P

 

@giberes: Nie jestem. heh... próbowałem je wygiąć pod zapalniczką, ale miałem strach że zniszczę części, a uwierz, że w pewnym momencie chciałem po prostu skończyć ten model.

 

@Mikele: Dla kogo są znane to są, dla mnie już też :P

Link to comment
Share on other sites

Zapalniczką?!?! Nigdy w życiu!!! - jak widać masz instynkt samozachowawczy i dobre odruchy!! ;)

 

Bierzesz łopatę wirnika w 3 palce - wskazujący i środkowy na górze, kciuk u dołu pomiędzy nimi i delikatnie naciskasz, przesuwasz palce kawałeczek dalej i tak robisz zwis plastikowym łopatom wirnika ;).

 

No ten model ma błędy - wirnik obrócony, nieco za krótki, co do wersji np. Mi-24D powinien mieć pociski ppanc 9M17P a ten ma 9K114 które są na wersjach W i P. Ale stacja naprowadzania, ogon są z wersji D więc nie da się 'zpudła' zrobić wersji W. Na wersjach D nie ma też możliwości mocowania rozpraszacza gazów wylotowych EWU (chyba, że na naszym o numerze 584 ;P - ale on miał wypadek i przeszedł operację...).

 

Kiedy się ukazała ilaterka/bilek to był to właściwie jedyny dostępny w Polsce model Mi-24 - Hasegawa miała o wiele lepszy model ale w PL niedostępny, airfix też rzadko... Zvezda zrobiła model Mi-24W na oryginalnych planach które scyfrowali (OKB Mila ponoć od nich te plany potem w wersji cyfrowej wzięli) i jako jedyny model ma prawidłową asymetrię kadłuba. Jeżeli będziesz chciał zrobić prawidłowy model wersji D to w październiku wyjdzie z Eduarda Mi-24D - przepak Zvezdy z dodatkami żywicznymi i blaszkami. Chętnie zobaczyłbym Zvezdę w Twoim wykonaniu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Dobrze się ogląda Twoje modele. Potrafisz wydusić z nich więcej niż można by się spodziewać, poza tym staranna galeria zawsze służy za wzór dla wszystkich. Oprócz tego, że lubię Twoje prace to masz właśnie za ową staranność mój szacunek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.