Skocz do zawartości

"Warszawo Walcz!" (1:72)


SławekK

Rekomendowane odpowiedzi

Moja pierwsza diorama na tym forum, ale nie pierwsza w ogóle:

WarszawoWalcz-06_zpsdabtawse.jpg

Stworzona z potrzeby chwili, czyli "zagospodarowania" Panther G z Dragona:

WarszawoWalcz-04_zpsd5caouse.jpg

WarszawoWalcz-05_zps1svtbhgp.jpg

Model Dragona oceniłbym wysoko, ale to ta pierwsza wersja, jeszcze z metalowym kadłubem... do waloryzacji była dość ciężka:

WarszawoWalcz-02_zpswepl7684.jpg

WarszawoWalcz-03_zpsku0ict76.jpg

Oprócz blach Parta, sam robiłem Zimmerit i drobne detale. Czołg miał przedstawiać wóz zdobyty przez Powstańców Warszawskich i nazwany "Pudel", a potem "Magda". Materiały do niego czerpałem z artykułów zamieszczonych w "Militariach XX wieku".

Szkoda mi było zostawić ten model na półce, to postanowiłem postawić go na małej dioramce.

Na stronie MiniArta znalazłem opis jak malować budynki i dzięki tej instrukcji powstał taki budynek:

WarszawoWalcz-01_zpsyrcwqrnu.jpg

Dodałem tylko ruiny, figurki z różnych zestawów, ale głównie Ceasar Miniatures (już zastosowałem wash) i wyszło coś takiego:

WarszawoWalcz-07_zps7sqsiner.jpg

WarszawoWalcz-08_zps0fgurorm.jpg

WarszawoWalcz-09_zpsjlmqhzwm.jpg

WarszawoWalcz-10_zpsnrlklkmo.jpg

WarszawoWalcz-11_zpsn8hihzzb.jpg

WarszawoWalcz-12_zps76srpwqu.jpg

Dopiero później dowiedziałem się, że w tym okresie Powstańcy nosili opaski jeszcze na lewej ręce... ale nie chciałem już psuć całości.

Teren jest w pełni improwizowany, zrobiony z różnych "odpadów".

To mój mały hołd oddany Walczącej Warszawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
To mój mały hołd oddany Walczącej Warszawie...

 

Tragiczne wydarzenie,

po przeczytaniu książki Zychowicza dałbym tytuł "Bohaterom Powstania", określenie "Walczącj Warszawie" to zbiór w którym mieszczą się także tkanka miejska i cywile, których zmuszono do uczestnictwa w tej rzezi oraz spora część dowództwa, która nie zasługuje na żaden hołd.

 

Dioramka naprawdę bardzo ładna!

Choć kłuje w oczy to, że jest dziwnie czysta, tam przecież był kurz, pył, dym i ogień- ten drobny minusik staje się duży przy tak pięknie wykonanym modelu, figurkach i budynku,

Robisz śliczne i bardzo dopracowane modele ale musisz poprawić brudzenie by nadać im życia- sam dopiero się tej trudnej sztuki uczę, sklejam od dawna, a maluję aero krótko:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pochwały . Tytuł dioramy zaczerpnięty z piosenki grupy Sabaton - zresztą nawet z tytułu .

Jeszcze wtedy nie operowałem pigmentami, stąd "czystość" . Jakoś nie lubię poprawiać skończonych modeli - uznaje to za jeden etap, a wnioski wyciągam przy następnym... jak mi się uda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.