Skocz do zawartości

Cysterna Italeri #758 - Relacja. Koniec prac.


Gość JarekS

Rekomendowane odpowiedzi

belka moim zdaniem powinna być na linii jakby mostu względem ciągnika, [wiesz o czym piszę ? ]

No właśnie, nie bardzo. Możesz napisać trochę jaśniej, lub pokazać na fotce?

Słabo się znam na ciężarówkach (tych prawdziwych).

 

Dzięki za życzenia dla żony, powoli wraca do zdrowia.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 153
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Ech, ciężko mi idzie ta cysterna.

Pobawiłem się trochę z ramą, zamontowałem kosz i inne pierdółki. Drzwiczki kosza do malowania jeszcze raz, bo jakieś paprochy poleciały...

Sama beczka na razie pomalowana podkładem, w przyszłym tygodniu prace nabiorą tempa.

Na dzień dzisiejszy zrobione też światła na zderzak, jakieś inne lampki oraz światła na deklu beczki (górne - już zamontowane). Nie specjalnie jestem zadowolony z tego żółtego Cleara do świateł, ale cóż...

Ta wygląda rama:

 

IMG_0115.jpg

 

IMG_0117.jpg

 

IMG_0119.jpg

 

IMG_0118.jpg

 

Założyłem na próbę dekle na felgi, ale nie do końca jestem przekonany, czy to będzie fajnie wyglądać. Pytam zatem Was, Koledzy, czy Waszym zdaniem te dekle będą pasować, czy raczej zostawić felgi bez dekli?

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek wybacz mi , zapomniałem o Tobie... :(

Z tym zderzakiem chodziło mi abyś go umieścił tu o:

img0090rg2.jpg

Fakt wygląda dziwnie ale względem przepisów musi być nisko, zawsze można coś tam dodać .

 

A rama wygląda świetnie , fakt światła średnio wyglądają. Może to przez fotke .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fliper_nx, teraz już wiem o co chodzi...

Raczej myślałem o tym elemencie w kategoriach ozdobnych, a nie o funkcji belki ochronnej. Dlatego chciałem to pomalować na chrom... Chyba już tak zostanie, bo nie mam już rurki, z której to robiłem... Zostanie to pewnie jako moja fantazja

Zdjęcie świateł jest niestety mało ostre, czerwony wygląda dobrze, a żółty Clear wyszedł mało błyszczący... Nie wiem czemu, bo wcześniej wychodził normalnie... Może mi się farba zestarzała. Te górne lampy na deklu wyszły nie równo na zdjęciu, ale to przez załamania światła na bardzo błyszczącej powierzchni + lampa błyskowa... W rzeczywistości są równe

Co do felg, to się jeszcze zastanowię. Przygotuję malowane i porównam potem. Sam nie jestem do nich przekonany i pewnie je wypierniczę...

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo ładnie Ci wszystko wychodzi, oby tak dalej, powodzenia życzę bo napewno się sprzyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw proszę cysternę na ramę , bo jestem ciekaw jak wygląda calość, głównie chodzi mi o koła i ich dekle .

Kurcze, na razie to nie możliwe, bo beka jest przygotowana do powtórnego malowania. Malować będę dziś lub jutro, więc dopiero za jakiś tydzień będę mógł cokolwiek z nią robić (o ile nie będzie trzeba nałożyć kolejnej wartwy).

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prace nad cysterną trwają, choć nie posuwają się zbyt szybko.

Na dzień dzisiejszy sama beczka prawie gotowa. Pozostaje do zamocowania drabinka i malowanie barierki górnej.

W podwoziu jeszcze brakuje zderzaka i koła zapasowego. Cały czas nie mogę się zdecydować, czy zostawić te kołpaki, czy jednak gołe felgi. Felgi się robią, tzn. są w trakcie malowania. Zobaczę, jak wyjdą i wtedy zdecyduję.

Lampy na deklu beczki zrobiłem od nowa, bo tamte mi jakoś nie pasowały.

Poniżej kilka fotek ze stanu obecnego. Niestety bardzo trudno mi jest sfotografować ten model, ze względu na dużą powierzchnię chromów i mocne odbicia światła. Moje umiejętności fotografowania lustrzanką są jeszcze trochę małe.

Tyle gadania, a oto fotki:

 

IMG_0825.jpg

 

IMG_0826.jpg

 

IMG_0855.jpg

 

IMG_0856.jpg

 

IMG_0859.jpg

 

IMG_0863.jpg

 

IMG_0869.jpg

 

Komentarze mile widziane

Prace idą powoli, bo jakoś tak mnie zmęczyła ta cysterna, w związku z czym, zacząłem już nowy projekcik, ale o tym w odpowiednim czasie.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo bardzo ale to bardzo fajna ta cysterna A co do felg to mi się podobają z tymi deklami

 

Pozdrawiam ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory zestaw pięknie prezentuje się Zastanawia mnie tylko po co dałes ryflówkę na kuferku zapewne w celach dekoracyjnych bo jak wiadomo blacha to podłoże antypoślizgowe a tam chyba nikt nie będzie właził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.

Po skończeniu, fotki do galerii pójdą, ale wcześniej zestaw będzie wyczyszczony i odkurzony. Teraz to fotki robocze, z kurzem i odciskami palców...

tornado, ryflówkę na kosz dałem, bo jak mi szofer zacznie wyciągać jakieś graty z kosza i ustawiać je na górze (kosza), to mi go zaraz obije i porysuje. A jak będzie kładł na ryflówkę, to będzie git...

A tak poważnie, to płyty są w celach dekoracyjnych oraz żeby trochę złamać czerń podwozia. Jak pisałem na początku, puszczam wodze fantazji w tym modelu.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy bym nie przypuszczał, że połączenie koloru czarnego z chromem może być tak piękne! Zestaw jest tak świetny, że wszelki komentarz będzie niewystarczający, by to określić... Brawo!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.