Skocz do zawartości

Cysterna Italeri #758 - Relacja. Koniec prac.


Gość JarekS

Rekomendowane odpowiedzi

Truckerek93 3 kable starczą, co za dużo, to nie zdrowo

 

KRUGER_MAN dzięki za odpowiedź o ADR-ach, bo ja się nie znam. Dla mnie to bez większego znaczenia. Takie znalazłem na necie i takie zrobiłem.

 

Tak w ogóle, to moje tablice ADR są nieco mniejsze, niż by wynikało ze skali 1/24 w stosunku do prawdziwych tablic. Ale zrobiłem je mniejsze celowo, żeby je wpasować w ramę. Poza tym, nie chciałem, aby były dominującym elementem.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 153
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z czego wykonałeś końcówki przewodów pomiędzy ciągnikiem a naczepą?

Z Truck Accesories Italeri #720. Jest tam kilka rodzajów podłączeń. Reszta to inwencja własna. Pisałem wcześniej

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna, Wy mi tu jakiś koncert życzeń uprawiacie...

Nie będzie tablic na Mercu. Nie, bo nie. I już !!

W ogóle, to od wczoraj trwa nieustające pasmo porażek, w dodatku niczym nieuzasadnione... Zderzak niestety uległ uszkodzeniu. A zaczęło się od tego, że podczas prac odleciała mi jedna tablica ADR. Razem z farbą (ze zderzaka). Strasznie mnie to zdziwiło, bo malowanie było zrobione zgodnie ze sztuką - matowienie plastiku, odtłuszczenie, podkład i na drugi dzień malowanie właściwe. Szok. Zderzak pochodzi z zestawu Truck Accesories. Spróbowałem lekko drugiego ADRa, też odleciał. Załamka. Szybka poprawa nie przyniosła dobrego efektu. Postanowiłem zmienić mocowanie ADRów, dokleiłem drugą belkę od spodu i znów to samo - farba odłazi... Tym bardziej dziwne, bo na innych elementach farba trzyma bardzo dobrze...

Zderzak zostanie odratowany, jednak odbije się to nieco na jego wyglądzie. Nie byłoby widać nic, gdybym usunął napis "Black Edition" i zastąpił inną kalką (np. tablicą wyróżniającą). Ale szkoda mi tego napisu, a kolejnego nie mam. Po prostu w jednym miejscu pod światło widać brak połysku (ale tylko pod światło).

Zderzak został zaszpachlowany, fotka poniżej. Nie ma mowy już o malowaniu spray'em, więc trzeba będzie pędzelkiem przeciągnąć tą krawędź. Zobaczymy jak wyjdzie.

 

IMG_0170.jpg

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna, Wy mi tu jakiś koncert życzeń uprawiacie...

Nie będzie tablic na Mercu. Nie, bo nie. I już !!

 

To sie nazywa prawdziwa męska ręka .

Mam nadzieje ze zderzak zostanie naprawiony , tak fajnie wygląda , co do tych ADRów to na actrosie by zepsuły wrażenie .

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mandacik by sie znalazł dal miłego kierowcy nie przestrzegającego przepisów. Jeżeli nie chcesz dawać ADR-ów na merca do nie dawaj na naczepę, można by powiedzieć że przewozi mleko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czas powoli kończyć relację.

W zasadzie cysterna skończona.

W zasadzie, to cały zestaw skończony.

W zasadzie powinien wylądować w Galerii.

No właśnie, tylko "w zasadzie"...

Zderzak z poprzedniego mojego posta, to już historia. Po tym, jak odpadała lampa (razem z lakierem), doszedłem do wniosku, że nie ma sensu tego zdezia ratować. Wylądował na złomie, a nowy zderzak został zbudowany od podstaw. Problem w tym, że straciłem kalkę "Black Edition". W międzyczasie Italerka obiecała, że dośle nowe kalki. I tu jest pies pogrzebany, bo czekam już 3 tygodnie i listu brak... Wcześniej, jak ich prosiłem, dosyłali w 1 - 2 tygodnie. Cóż, pozostaje cierpliwie czekać, bo ta kalka bardzo mi się podobała na zderzaku.

Zamontowałem również barierkę.

Obecnie zderzak i tył baczki wygląda tak:

IMG_0181b.jpg

 

IMG_0183b.jpg

 

IMG_0186b.jpg

 

Marudziliście, marudziliście, więc i koń dostał ADRa :

IMG_0197d.jpg

 

A beczka z barierką wygląda tak:

IMG_0191b.jpg

 

Zaś cały zestaw tak:

IMG_0187b.jpg

 

IMG_0196b.jpg

 

IMG_0193b.jpg

 

IMG_0195b.jpg

 

IMG_0202b.jpg

 

IMG_0201b.jpg

 

IMG_0200b.jpg

 

Oficjalnie ogłaszam zakończenie prac.

Pozostaje jeszcze naklejenie kalki, jak tylko Italerka wywiąże się z obietnicy. Ale to już drobiazg. Wówczas (jak będzie kalka), zestaw wyląduje w Galerii.

Acha, nie przyjmuję reklamacji - jak mi ktoś jeszcze powie, że mu czegoś brakuje na moim zestawie, to będzie w ryło

Pozdrowienia.

 

PS

EDIT: Poprawiłem kadrowanie zdjęć - usunąłem niepotrzebne tło.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku czego tu ma brakować Powiedz mi Dla mnie BBBOOOMMMBBAAA nic dodać nic ująć poprostu przepiękny modelik za co się należy ogromne

 

No i te nasze rybnickie blachy no poprostu cudnie i następne duże

 

Za ADR-a na "koniu" też bym Ci postawił piwo ale to by było za dużo ale i tak bardzo ładnie go umieściłeś.

 

Jak i chlapacze z tyłu naczepki i kable z ciągnik do naczepki też duży plusik

 

No i co by tu jeszcze Nic więcej oby było duzo takich modeli w twoim wykonaniu

 

Pozdrawiam ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kutwa mać xD Zestaw jest extra, ale najbardziej to mi się zdjęcia podobają :P Jeśli czwarta fotka nie zostanie fotką tygodnia to... To co ty robisz z tymi modelami to masakra :P

 

Fotkami tygodnia to mogą być pozostałe ale faktycznie fotka nr.4 jest piękna i zasługuje na stronę główna

 

Pozdrawiam ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.

Z tą jakością zdjęć, to nie przesadzajcie, bo są średnie...

Mam dość wąski balkon, co utrudnia uchwycenie odpowiedniej perspektywy

Poza tym, lustrzankę mam od niedawna, z "kitowym" obiektywem, który jest po prostu bardzo ciemny... Filtra polaryzacyjnego też jeszcze nie kupiłem, więc kiszka... Zbieram na porządny obiektyw, ale pewnie jeszcze trochę czasu minie, zanim go kupię.

Dorzucę jeszcze jedną fotkę, podobną do 4-tej:

IMG_0198.jpg

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.