Skocz do zawartości

Cysterna Italeri #758 - Relacja. Koniec prac.


Gość JarekS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 153
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Cześć.

Dzięki za wszystkie opinie.

Truckerek93, raczej na konkurs się nie wybieram, bo sklejam dla siebie, a nie na konkursy. Ale jeśli czas pozwoli, to może na jakiejś wystawie się pokażę w przyszłości. Zobaczymy...

Czas na mały update, bo prace powoli zbliżają się ku końcowi.

Zestaw wygląda teraz tak:

IMG_0140.jpg

 

Wywaliłem dekle, zrobiłem felgi, skończyłem pojemnik na rurę (czy jak to się tam nazywa):

IMG_0141.jpg

 

Zrobiłem takie oto chlapacze:

IMG_0142.jpg

 

Zamocowałem drabinkę (co też przysporzyło sporo problemów):

IMG_0143.jpg

 

Założyłem koło zapasowe:

IMG_0145.jpg

 

Zrobiłem próbę ze zderzakiem. Jednak zderzak nie jest jeszcze skończony i to nie jest ostateczny jego wygląd:

IMG_0144.jpg

 

Dorobiłem sobie patent na podłączenie przewodów, żeby nie były na stałe i można je było w każdej chwili zdemontować. Ktoś mnie o to pytał, więc pokazuję, jak ja zrobiłem - w końcówkach przewodów zatopione są fragmenty szpilek, a w ciągniku i naczepie są ciasne otwory - wszystko jest "na wcisk":

IMG_0147.jpg

 

I po założeniu:

IMG_0146.jpg

 

Z drugiej strony zamontowana jest też jakaś rura spustowa:

IMG_0148.jpg

 

Pozostaje do skończenia zderzak, pomalowanie barierki górnej i jakieś oznaczenia.

Za jakieś 2 tygodnie cysterna powinna być skończona.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw wygląda teraz tak:

Dorobiłem sobie patent na podłączenie przewodów, żeby nie były na stałe i można je było w każdej chwili zdemontować. Ktoś mnie o to pytał, więc pokazuję, jak ja zrobiłem - w końcówkach przewodów zatopione są fragmenty szpilek, a w ciągniku i naczepie są ciasne otwory - wszystko jest "na wcisk":

Pozdrowienia.

 

Chylę czoła przed Twoim wykonaniem. Jak i z czego robisz końcówki przewodów ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

milmak, pozostanę jednak bez dekli. Za dużo się napracowałem przy felgach, żeby je zakrywać Zresztą, bardziej mi się jednak podoba bez dekli.

Trucknology, eee, tam. Nie przesadzaj. Do mistrzów z Modelwork'a mi jeszcze daleko.

tmajer same końcówki są z zestawów "Truck Accessories" #720, jednak z małą modyfikacją - obcinam samą końcówkę (zewnętrzną, od strony podłączeń) tak, aby mieć możliwie największą powierzchnię czołową i zatapiam tam szpilkę. Następnie obcinam szpilkę, w zależności jaką długość końcówki potrzebuję. W Truck Accesories jest kilka rodzajów tych plastikowych końcówek, polecam Ci zakup. Czerwony przewód też jest z tego zestawu, żółty to przewód, który gdzieś tam znalazłem w szpargałach elektrycznych. Jest trochę grubszy od czerwonego, bo nie znalazłem odpowiednio cienkiego (żółtego). Ale to nie przeszkadza.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę komentował już modelu gdyż zrobiłem to wcześniej ... (jest spoko). Tylko mnie jedna rzecz zastanawia? Czy ta drabina nie powinna być z tyłu naczepy?? Jakoś mi nie pasuje z przodu, nie przypomninam sobie by jakiś zestaw tak miał? Widziałem już z boku, tyłu ale tak z przodu?? Nie wiem może się mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

truckman, jak pisałem wcześniej, nie trzymam się tu żadnych konwenansów - puszczam wodze fantazji.

Rama naczepy jest sporo dłuższa niż sama beczka, a mi bardziej pasowało odsunięcie beczki do tyłu. I właśnie dlatego zamontowałem drabinkę z przodu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w sprawach technicznych, zakładam ze naczepa ma ABS to powinno iść chyba 5 kabli, z tego co pamiętam , ale przynajmniej 4.

Oj nie ma...

To stary dziad... Na resorach piórowych i z hamulcami bębnowymi

W czasie, gdy ją budowano, ABS był dopiero testowany na prototypach

A tak poważnie, to nie będę przesadzał z kablami. 2 mi wystarczą. W końcu to model, mniej lub bardziej uproszczony. Po prostu uważam, że jak dałbym 4-ry przewody, to byłyby one dominującym detalem między naczepą a ciągnikiem, a przecież tam jest dużo innych fajnych rzeczy

Elektryka do świateł i powietrze wystarczą

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżizas...

Skąd ja wezmę czarny przewód elektryczny o takiej średnicy...

BTW, jestem automatykiem z uprawnieniami SEP (elektryczne). Czarny przewód, o takiej średnicy, występuje w kablach bardzo rzadko, a malować mi się nie chce... Muszę przekopać mój magazyn elektryczny.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam kabla telefonicznego o przekroju 0,5 mm, tak mi Tornado polecił Tam są czarne kable ;] Castorama welcome tu A może byś tak zajrzał do mojego tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Edler, przewody można pozyskać z niektórych wiązek elektrycznych.

 

Ps.

Zestaw zrobił na mnie ogromne wrażenie czekam na finał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mieć zapas przeróżnych kabli elektrycznych.

Chcieliście, to macie:

IMG_0165.jpg

 

Przy okazji, pozostałe dwa przewody (czerwony i żółty) zostały zrobione na nowo, z mniejszym "oczkiem" i z bardziej elastycznego przewodu.

Po zamontowaniu wyglądają tak:

IMG_0164.jpg

 

Przepisów przestrzegać trzeba, więc naczepa otrzymała obowiązkowe ADRy:

IMG_0160.jpg

 

IMG_0162.jpg

 

Nad zderzakiem jeszcze pracuję, więc to także nie jest jego ostateczny wygląd.

 

Przy okazji Merc został przerejestrowany

IMG_0163.jpg

 

I kolejna fotka całego zestawu, na dzień dzisiejszy:

IMG_0167.jpg

 

Jak wspomniałem, prace trwają jeszcze nad zderzakiem oraz nad barierką górną.

 

Kilka słów o tych dodatkach.

Są to kalkomanie, które wykonałem własnoręcznie.

Niestety, nie jestem z nich do końca zadowolony. Robiłem to pierwszy raz, może coś źle. Papier kupiłem specjalny do drukarki laserowej (oczywiście jest to papier do kalkomanii). Wydruk był zrobiony na laserze wysokiej klasy. Do jakości nie mam zastrzeżeń. Okazało się jednak, że wydrukować trzeba było w trybie normalnym, a nie w trybie druku folii (jak pisze w poradniku na Forum). Wydruk w trybie folii, dał straszną kaszanę kolorów - wszystko blade z plamami. W trybie normalnym, kolory dużo lepsze, choć nie tak intensywne, jak na próbnym wydruku na zwykłej kartce. Niektóre kolory wyszły lepiej przy druku w Postscripcie, niektóre w normalnym trybie.

Przy nakładaniu kalkomanii na samej wodzie okazało się, że dość słabo trzymają - bardzo łatwo je zerwać. Jak zastosowałem płyn do zmiękczania (Mr. Mark Softer), trzyma dużo lepiej, prawie jak fabryczna kalkomania. Będę musiał jednak pomyśleć o jakimś "kleju" czy fix-ie do kalek. Czego używacie? Czy Decalfix tu pomoże?

No i ujawniła się jeszcze jedna wada własnoręcznych kalkomanii - niektóre kolory dość słabo "trzymają" na tej folii, czego efektem jest poszarpana krawędź podczas wycinania - np. czerwony kolor ma taki efekt, jakby farba poodpryskiwała z folii.

Macie jakieś doświadczenia lub rady odnośnie własnych kalek?

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jakoś dziwnie w ADRy wychodzą na fotkach.

W rzeczywistości są trochę jaśniejsze. To pewnie kwestia światła. Robione były ze zdjęć prawdziwych tablic, jednak kolor nie do końca jest oddany na wydruku na tej folii.

Tu fotka jeszcze przed założeniem:

IMG_0150.jpg

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO w naczepach z ABS-em jest 5 kabli , wiec bez ABS-u tylko 4, ale niech ci będzie. A wiesz może co to za oznaczenia ADR? Chodzi o to co jest przewożone.

 

1203 Benzyna (węglowodory ciekłe o temperaturze zapłonu niższej niż 21 °C)

 

To chyba będzie to , super zestaw , dream truck . Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.