Skocz do zawartości

Cysterna Italeri #758 - Relacja. Koniec prac.


Gość JarekS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 153
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie zobaczysz, w trasie będzie, przecież to prawdziwy 1:1 a nie 1:24.

 

Może uda mu sie zjechać na przynajmniej jeden dzień

 

A tak naprawde to słyszałem ze Jarek robi modele dla siebie i nie zamierza nigdzie ich wystawiać , ale może zmienił zdanie . Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRUGER_MAN masz rację, robię modele dla siebie

Z samym wystawianiem to nie jest tak, że "nie bo nie".

Nie buduję na wystawę, ale nie twierdzę też, że nigdy nie pojawię się na wystawie... Wszystko zależy gdzie i kiedy będzie wystawa - czy będzie mi pasowało, czy będzie warto jechać ileś tam kilometrów, czy będzie czas... Czas to główny wyznacznik, na nadmiar którego nie narzekam. Zresztą, najbliższe kilka miesięcy zapowiada się zawodowo dość nieciekawie - dużo nadgodzin. Zobaczymy jak będzie. Nie chcę nic obiecywać, bo zawsze może coś wyskoczyć, ale też nie zakładam z góry, że się nigdzie nie pojawię.

Jeszcze raz dzięki za wszystkie opinie

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model robi bardzo dobre wrażenie na zdjęciach, przegladając relacji widać, że się starałeś. Osobiscie uważam, że wykonanie modelu jest na 5,5/6. Oby tak dalej w budowaniu modeli !

 

Mam nadzieję, że sie zobaczymy w Sycowie na 5 już Modell Truck Manii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Jarek to już i tak piękne ale wiesz co zapraszam Cię do mnie na wieś zrobisz sobie zdjęcia na tle natury I wtedy już nikt Cię nie będzie dręczył że nie ma zdjęć z tłem Zapewniam Cię u mnie jest dużo ładnych widoków

 

Pozdrawiam ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak będziecie robić te zdjęcia na tle natury, to powiedzcie gdzie i kiedy, to Was odwiedzę, żeby model na żywo zobaczyć. Bo naprawdę warto.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż.

Jeśli chodzi o plener, to wybiorę się dopiero, jak już będzie ta kalka Black Edition - wtedy zrobi się fotki do Galerii. Ale dziękuję za propozycję, ccrriiss, jest interesująca

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A no właśnie...

Jak pisałem wcześniej, poprosiłem Italerkę o nowy zestaw kalek do Actrosa Black Edition, żeby nakleić na zderzak cysterny. Przez miesiąc nie mogłem się doczekać na list, więc napisałem ponownie, żeby się przypomnieć. I okazało się, że kalka została wysłana na drugi dzień, po moim pierwszym mailu, pocztą lotniczą. Oczywiście, w naszym złodziejskim kraju, złodziejska firma, czyli Poczta Polska, musiała się pokusić na list z Włoch, gdyż nie był to list rejestrowany. Jedyną satysfakcją dla mnie jest to, że złodziej się nie obłowił, bo taka kalka na nic mu się nie przydała. Pewnie nawet nie wiedział co to jest i od razu wyrzucił. Napisałem kilka ciepłych słów poczcie, że czekam na uwolnienie rynku usług pocztowych, aby w końcu konkurencja ich zabiła.

Na szczęście, Italerka była na tyle wyrozumiała, że wysłała po raz kolejny nowe kalki, które tym razem już doszły. Właśnie udało mi się ją nakleić, zestaw zatem jest definitywnie skończony. Jak będzie więcej czasu, wybiorę się z nim w plener na jakieś fotki. Tymczasem naklejona kalka wygląda tak:

IMG_2200b.jpg

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wygląda.

 

PS. Za jakiś czas zgłoszę się do Ciebie po poradę, jak zrobić takie świetne tablice rejestracyjne, jak są u Ciebie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrobić takie świetne tablice rejestracyjne, jak są u Ciebie.

Sfotografowałem własną tablicę rejestracyjną, zapisałem jako bitmapę, przeszorowałem w Paint, żeby kolory były równomierne (biały, czarny, niebieski, czerwony). Później, z kombinacji cyfr mojej rejestracji, zrobiłem kilka różnych tablic, dorobiłem litery i cyfry do kolejnych tablic, zaimportowałem do Corela, wytrasowałem mapy bitowe, a później już tylko wydruk na papierze do kalkomanii na laserówce. I tak oto powstały tablice, jak również, pozostałe kalkomanie.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrobić takie świetne tablice rejestracyjne, jak są u Ciebie.

Sfotografowałem własną tablicę rejestracyjną, zapisałem jako bitmapę, przeszorowałem w Paint, żeby kolory były równomierne (biały, czarny, niebieski, czerwony). Później, z kombinacji cyfr mojej rejestracji, zrobiłem kilka różnych tablic, dorobiłem litery i cyfry do kolejnych tablic, zaimportowałem do Corela, wytrasowałem mapy bitowe, a później już tylko wydruk na papierze do kalkomanii na laserówce. I tak oto powstały tablice, jak również, pozostałe kalkomanie.

Pozdrowienia

Acha, dzięki za info. Czyli po materiał wyjściowy trzeba będzie się udać do samochodu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki miałeś ten papier do kalkomani?? Nie było to coś takiego http://www.sklej.pl/modelarstwo405.html bo mam zamiar kupić takie coś. Drukowałęś na laserówce kolorowej jak się domyślam i nic się z tym papierem nie stało? Słyszałęm że ta kalka lubi śię przerwać urzywałeś jakiś płynów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

truckman ja kupowałem na Ebay'u, białe i przezroczyste A4. Drukowane było w trybie normalnym i nic się nie stało (nie pomarszczyła się) - na laserówce spod Corela. Była zrobiona próba wydruku w trybie folii (druk w niższej temperaturze), ale kolory wyszły bardzo blade i nierównomierne.

Jedyna wada tego papieru jest taka, że słabo trzyma klej - ja naklejam za pomocą Mr. Mark Setter i jest wtedy OK

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.