Skocz do zawartości

Su-25M1 "Pixelioza Pospolita" Trumpeter 1:32


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

Piękny samolot. Przymierzałem się kilka razy do kupna tego modelu, jednak za każdym razem zastanawiałem się jak zrobić wypukłe nity w tyle kadłuba i gondolach. Niestety dla TrumpoBosa wszystkie rodzaje nitow materializują się jako "dziury". W tej skali to już rzuca się to w oczy. Choć detal w modelu jest niezły. Kibicuję dalej i trzymam kciuki za ukończenie modelu.

 

Pozdrawiam

Agillus68

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Atlas, ja jestem kompletnie nie w temacie wiec nie wiem czy to skrót w stylu ZTS (zrób to sam). Czy to faktycznie coś z czym warto się zapoznać. Podpowiedź? Może jakiś link?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo, przyznam że ja tego nie widziałem ktoś podczas wystawy mi mówił że są takie blaszki Edka i jakiejś innej firmy (trzy litery) więc HGW pasuje.

Te blaszki mają ponoć różnej wielkości wycięte kształtki okrągłe owalne itd. Podobno przykłada się to do modelu i zamiast odrysować ryje się szpikulcem já to robie bez takiej blaszki i zrobienie tego równo bywa dość trudne zwykle wycinam sobie kształt w taśmie 3M i delikatnie ryję linie po taśmie.

 

Blaszki były by lepsze ale nie jestem pewien czy ta firma na trzy litery to HGW.

Nie wykluczam że w ogóle coś pokręciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę w końcu coś kupić bo to rycie od taśmy mnie wykańcza nie dość że wzrok mi pada od wpatrywania sie w te detalhe to jeszcze od rycia ręcznego mnóstwo poprawek.

 

Dzięki Panowie wybiorę się na zakupy wirtualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste prosta linia to nie problem ale kręcenie łuków to już fajniej od czegoś "odrysować" słowa "odryć" jeszcze w słowniku nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… Ukraińskich Pixelek … Samo maskowanie będzie dostatecznie skomplikowane i zajmie mi pewnie ok dwóch dni roboczych więc zabawy będzie dostatecznie dużo. …
Bardzom ciekaw szczegółów tej operacji.
  1. Zdarzyło mi się „doradzać”.
  2. Jestem ci głęboko wdzięczyny za cierpliwy watek szkoleniowy.

W kwestii kolorów będę używał oczywiście produktów z "wlasej stainii" tym bardziej że firma była dostawcą oryginalnych powłok na te żaby.
To też wzbudza moją ciekawość. Z tego co rozumiem wspomniane przez ciebie powłoki bazują na rozcieńczalnikach rozpuszczających polistyren. Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii kolorów będę używał oczywiście produktów z "wlasej stainii" tym bardziej że firma była dostawcą oryginalnych powłok na te żaby.
To też wzbudza moją ciekawość. Z tego co rozumiem wspomniane prze ciebie powłoki bazują na rozcieńczalnikach rozpuszczających polistyren.

 

Nie jestem pewny czy dobrze rozumiem.

Oczywiście będę używał nie dokładnie tych samych produktów którymi były lakierowane samoloty zrobię sobie odpowiedniki w systemie WB. Mamy w firmie możliwość wykonania odpowiedników danego koloru w różnych systemach.

Zdecydowanie lakierowanie modeli materiałami EP i PU w wersji 2K w warunkach domowych groziłoby wykluczeniem mojej osoby z życia rodzinnego na długi czas.

Dlatego też te same kolory zrobię sobie z mieszalnika farb wodorozcieńczalnych oczywiście w systemie bazowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem można korzystać z taśmy 3M lub innej jednak jak można sobie ulatwić to warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięć dni przerwy od sklejania to dość długi czas rozpoczynam więc od dokłądnych oględzin modelu.

 

W zasadzie podstawowe części kadłuba mam już sklejone zrobiłem także skrzydła i stateczniki poziome jednak jeszcze nie wklejałem tych elementów by ułatwić sobie szpachlowanie i wycinanie szpachli.

 

Tak więc kolejny rozdział to szpachlowania i szlifowanie odsłona druga.

 

Tym razem miejsca łączenia gondol silników i statecznika pionowego.

 

20160917_081755_zpsclcrnmun.jpg20160917_081807_zpsks3e243y.jpg

 

Po obróbce części wyglądają tak:

 

20160917_100018_zpsmhbjomrm.jpg

 

Czas na wklejenie pozostałych części zaczynając od skrzydeł po usterzenie i resztę gadzetów.

klapy silników, wszelkiej maści antenki, chwyty powietrza itd.

 

Elementy ogólnie wymagają wczęśniej standardowej obróbki ale spasowane są wzorowo.

Należy zwrócic uwagę na skrzydła przy tej wielkości elementów trzeba je bardzo dokładnie zabezpieczyć po wklejeniu by podczas schnięcia nie zmieniły położenia. Na koniec pylony po cztery na skrzydło choć jest możliwość instalacji pięciu pylonów.

 

Poprawiłem ostatecznie linie podziału i nity.

 

Model w zasadzie mam już gotowy do podkładowania i lakieorwania na tą chwilę wygląda to tak:

 

20160917_175504_zpsw3hhculj.jpg20160917_175518_zpsby7qzkw1.jpg20160917_175559_zpsqhyeylxu.jpg20160917_175632_zpsszjyhyho.jpg20160917_175640_zpswjzp6fb3.jpg20160917_175746_zpsb0ktaxxo.jpg

 

Czas na przygotowanie elementów do podwieszenia przy tym samolocie i tylu pylonach zapełnienie ich to podstawa.

 

Odpowiednie dobranie uzbrojenia tak by można było potwierdzić taką konfigurację to ważna sprawa, przeszukałem sporą ilość fotek Ukraińskich Su-25 i znalazłem konfoigurację która pasuje mi do tego samolotu a co ważne była w użyciu.

 

- zbiorniki PTB 1150 x 2

- B-17L x 2

- UB-8M1 x 4

Nie wykluczam także zainstalowania piątego pylonu na skrzydła i podwieszenia tam R-60R - podobno dość często bywają podwieszane.

 

20160917_180003_zpspihm1w4j.jpg

 

Teraz czas na nogi.

 

20160917_180135_zpsenglhc1l.jpg

 

Muszę przyznać że to pierwszy model Trumpka z tak ładnie wykonanymi goleniami metalowymi.

Na koniec pasowanie oszklenia i czas wysyłać model nna lakiernię.

 

20160917_180236_zpsdcyidhnh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlis, UB-32 wyglądają inaczej są mniejsze a zasobnik ma na przedzie wysuniętych pięć rur.

Co do wyglądu faktycznie mogłyby być lepsze ale takie trumpek dał w ramkach i takie pozostaną można by poszukać czegoś z żywicy lub innych zestawów ale szkoda mi na to i kasy i czasu.

 

Postaram się je ładnie pokakieorwać i to mi wystarczy.

 

UB-32

 

414665b76852dc5a5999d47d6c62620a_zpsu9xooesd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak to ze mną jest pałam nie pochamowanym wstrętem do elementów żywicznych choć tu faktycznie plusem jest to że nie trzeba ich dopasowywać do reszty elementów.

Zerknę dziś do Hannasts'a może coś mają to zamówię o ile będzie to wyglądać znacząco lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje jest jeszcze zestaw Trumpka uzbrojenia ale w ramkach jest dokładnie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.