Skocz do zawartości

Kfz.13 S-Model 1:72


zakurzony

Rekomendowane odpowiedzi

I ostatni z modeli niegdyś zrobionych, obecnie sfotografowanych. Wybór S-Model zamiast First to Fight podyktowany przede wszystkim bardziej realistyczną grubością ścianek. Od siebie dodałem próbę odwzorowania wnętrza plus drobiazgi z zewnątrz (szperacz, kierunkowskazy etc).

 

Znów niestety mam wrażenie, że nie podołałem kolorystyce fotografii - tym razem na zdjęciu za mało niebieskiego w tym szarym. Tym niemniej prezentuję

 

P1090808_zpszlfeaur6.jpg

 

P1090807_zpsw41udbo0.jpg

 

P1090806_zpsjmfhnifz.jpg

 

P1090805_zpsolr8ncvs.jpg

 

P1090810_zpsnlp5ppln.jpg

 

P1090812_zpsdkzhorbe.jpg

 

P1090804_zpsguv3ehvt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny mikrus, dobrze zrobiony .

Ja ESCI/Italeri bym odradzał - sam postanowiłem że nie kupię żadnego ich modelu... no chyba ze zrobią coś nowego i w przyzwoitej jakości . Te modele sięgają chyba lat siedemdziesiątych... wtedy może i były "niezłe", ale obecnie od Chińczyków, czy Niemców odstają o lata świetlne... nie mówiąc już o takim Flyhowk'u... ale to inna dyscyplina .

Jak walczyłem z Elefantem z Italeri, to nie byłem pewien, czy oni w ogóle widzieli plany tego pojazdu .

Reflektor szlifowałeś, kupowałeś, czy jeszcze inna technika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda co do oceny form Esci - elementy grubociosane i niewymiarowe, absurdalnie umieszczone wpusty etc (acz potrafią zaskoczyć niezłym detalem). Mają jednak jedną niezaprzeczalną zaletę, a mianowicie dotyczą modeli, których nadal nikt inny nie produkuje. Zacząłem juz Dodge'a 3/4 ton, a w planach M3A1 Scout Car. (Szczegolnie dziwi brak tego drugiego w jakiejkolwiek innej ofercie w 72 . A takich Sd.Kfz. 251 multum )

Zakładam dużo szlifowania, wkładu własnego, blach ze zbliżonych modeli oraz mnóstwo przekleństw, i jakos pójdzie

A reflektory - po mało zadawalających próbach z CA i Micro Krystal - kupiłem zestaw "szkieł" z Elfa i bardzo sobie chwale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż bardzo cenię swojego Scout Cara, bo przyniósł mi masę nagród, to nie podjął bym się budowy tego modelu jeszcze raz. Postanowie dotyczące Italeri nadal jest we mnie mocne, mam wprawdzie Panther z ESCI, ale nie przewiduje bym go kiedyś zrobił... taki stary, nietrafione zakup .

Ja lampy robię z Micro, jak dla mnie jest ok, tylko trzeba położyć kilka warstw. Przy JSU-152 nawet gogle panerniakow nim zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.