Skocz do zawartości

Wespe z ACE (1:72)


SławekK

Rekomendowane odpowiedzi

Do kolekcji z Grille i Hummlem, chciałem mieć i Wespe... no i kupiłem model ACE:

Wespe-04_zpsxju6pefg.jpg

Model ciężki do pracy... jak to ACE... nie mam zdjęć przed malowaniem... a szkoda bo trochę w tym modelu zrobiłem...

W zasadzie cały przedział bojowy zrobiony od nowa, duża ingerencja w działo (lufa RB), poprawiałem wahacze (czy jak się to nazywa), no i wymieniłem narzędzia i detale zewnętrzne.

Wespe-01_zpsocjuq8vm.jpg

Nie obyło się bez cieniowania płyt pancerza... malowanie znalezione w sieci, ale potwierdzone .

Wespe-03_zpsulvvrvss.jpg

Wespe-02_zpsv9hn7mgw.jpg

Po malowaniu i brudzeniu wyszło to tak:

Wespe-12_zpsvhwuredq.jpg

Wespe-06_zpsbko4woic.jpg

Wespe-09_zps8bs7rfvz.jpg

Załoga to figurki z Caesar Miniatrures, żywiczne skrzynki, beczki, itp... pociski i łuski tradycyjnie robiłem sam, znów pociski niescalone .

Wespe-08_zpscgbxq17a.jpg

Wespe-07_zpsdqfoutkj.jpg

Model wykonany w roku 2014, malowany jeszcze szwankującym aerografem...

Wespe-05_zpss9difmb6.jpg

Na koniec kilka nowych zdjęć .

APRScan0190_zpsfserbcux.jpg

APRScan0182_zpskdelkqtr.jpg

APRScan0172_zpsys2uzfme.jpg

APRScan0174_zpsvoczw8pc.jpg

APRScan0166_zpsmcbzd7e5.jpg

APRScan0186_zpsgaeoykpg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąski oryginalne, ale ładnie się ułożyły .

Jak się okazało po fakcie, problem nie tkwił w serki ale w sprężarce... po wymianie obu elementów malowanie znów stało się przyjemne... brudzenie było konieczne. Modelu ACE nie polecam... ale bardzo nie ma konkurencji... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecę sucharem: dać radę z ACEm to robota dla prawdziwego asa ale rzeczywiście udało sie fajnie ukryć nieciekawy rodowód modelu i zrobić z niego dobrą pracę.

Przy okazji pytanie - czy ktoś porównywał Wespe Ace z modelem Esci ostatnio wznowionym przez Italke? (Znowu ta Esci, ale mam ten model w zasięgu i zastanawiam sie, czy w ogóle warto do niego sie zbliżać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem u źródeł, czyli na:

http://henk.fox3000.com/index2.htm

Model ESCI w przepaku Italeri wygląda tak:

http://henk.fox3000.com/italeri/7061/09.jpg

Moim zdaniem już lepiej pomęczyć się z ACE... ale ja mam uczulenie na Italkę .

Na tej stronie jest większość (jak nie wszystkie ) model w '72, warto więc zajrzeć przed zakupem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest malutki, więc może za dużo razy dołożyłem do niego gąbkę .

Jestem z niego zadowolony, ale na konkursach furory nie zrobił... za to ładnie uzupełnia moją kolekcję niemieckich dział samobieżnych.

Wespe to moim zdaniem klasycznie ładny pojazd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.