Skocz do zawartości

Suzuki GSX 1100S Katana 1:12 Tamiya


WojtosDK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! To mój pierwszy warsztat więc się przedstawię. Mam na imię Wojtek, 22 lata, student. Temat modelarstwa przewija się u mnie z różnymi zainteresowaniami od dzieciństwa. Mój ostatni model skleiłem jakieś 5 lat temu i wolę go nie pokazywać :p

Przyszła zima, naczytałem się WASZEGO forum i naszła mnie ochota na sklejenie jakiegoś motocykla. Wybrałem jednoślad ponieważ interesuje się dwoma kółkami (posiadam i jeżdżę moto) i mało ich na forum.(tego modelu nie znalazłem na forum)

Oglądałem pracę innych i wątpię żebym zbliżył się do poziomu niektórych MODELARZY, ale najważniejsze żebym czerpał przyjemność ze sklejania i to mi wystarczy, choć nie ukrywam że satysfakcja też by się przydała

Wybrałem sobie taki oto modelik i zakupiłem do niego trochę chemii (oczywiście ten model pilotażowy i mam w planach następne)

gLzPs6.jpg

 

dodam, że liczę na WASZE rady, które pomogą mi zrobić taki model żeby nie było wstydem postawić go na półkę Jutro wrzucę coś z prac nad nim. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na szpachlówkę na zdjęciu, od razu Ci poradzę, żeby np. połówki baku szpachlować klejem CA bo każda szpachlówka będzie się zapadać pod lakierem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na szpachlówkę na zdjęciu, od razu Ci poradzę, żeby np. połówki baku szpachlować klejem CA bo każda szpachlówka b się zapadać pod lakierem.

 

Potwierdzam to w 100% bo doznałem tego na swoim modelu , szpachlowałem 4 razy a i tak wyszło ścierwo ....

Będę zaglądał i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam PAnowie! Widzę, że ktoś się zainteresował to dobrze bo pomoc będzie mi potrzebna Cieszę się że tyle osób interesuje się motocyklami i mogę już zapewnić BĘDZIE ICH WIĘCEJ Wiem, że sporo ludzi przegląda forum i wstydzi się pokazywać swoje modele/warsztaty kiedy naogląda się tych perfekcyjnych modeli niektórych kolegów, więc postanowiłem wrzucić swój warsztat żeby pokazać, że są też normalni ludzie hehe ;D

Narazie skleiłem blok silnika, tłumiki, filtr powietrza, połówki baku i muszę tu przyznać, że ta szpachla mojego zaufania nie wzbudziła i zaleję to łączenie CA. Pierwszy raz używam jakiejkolwiek szpachli więc będę musiał to prysnąć jakimś kolorem i zobaczyć czy dobrze to szlifuję wogóle Wybrałem taki model dla tego że jeden z tańszych i mogę na nim poćwiczyć, może nie za ładny, ale jak dłużej się przyjżeć to ma to coś w sobie

JohXpi.jpg

 

Na zdjęciu jakoś krzywo wygląda prawy tłumik, ale to przez perspektywe ;D Pierwszy raz sklejam model Tamiyi i może dużego doświadczenia nie mam, ale różnicę np. do Revella w jakości odlewu widać gołym okiem nawet dla laika.

 

eDQ2s7.jpg

Chromy chyba są w porządku więc nie będę ich zmywał tylko zastanawiam się jak na nie kalke położyć?? Mogę na ten fabryczny chrom kłaść chemie pod kalkę?

 

 

Witam będę zaglądał ;] A malujesz areo czy pędzlami?

Areo mam jakieś chińskie tanie, ale da się tym malować ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Żeby nie było, że nic się nie dzieje Coś tam grzebie przy nim, ale nie za bardzo miałem czas na moją Katane ostatnio. Zastanawiam się na jaki kolor ją pomalować. Myślałem nad białym ale może jakiś dwukolorowy zrobić hmm... zobaczymy! Na razie Suzi złożona na sucho wygląda tak:

9koU8r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

ah ciężko mi idzie to malowanie... na razie tyle części udało mi się złożyć, zdj takie prosto z pudełka jutro prześle lepsze poszczególnych elementów

UBXxEJ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zwany model prosto z pudła. . .

Dobrze idzie

haha tak jest prosto z pudła idzie może i dobrze, ale ciężko... byle do świąt się wyrobić ;)

 

Zdjęcie ramy i baku, oczywiście jeszcze będą poprawki m.in. kranik paliwa trzeba pomalować i ta czarna płytka z elementami pomalowanymi na aluminium do poprawy, bo tylko jeden element jest aluminiowy na niej, a ja z rozpędu jakoś zamaskowałem wszystko ;)

 

oRDyA2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Browarek ;)

 

Następne części kompletny tłumik i silnik nad którym będę musiał jeszcze trochę przysiąść, ale ogólnie nawet fajnie wyszedł

 

0o4Lvj.jpg

wCGvqp.jpg

wTcFiE.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek bardzo ładny.
Dzięk, ale jeszcze muszę go skończyć

 

Tutaj wszystko złożone na sucho do wykończenia zostały jeszcze gaźniki i chyba od nowa będę czasze malował bo słabo zamaskowałem i nie wyszło idealnie :/ na zdj nie widać, ale na żywo ja widzę i nie mogę na to patrzeć XD

i mam pytanie jak zamaskować najlepiej pokrywę silnika? tak żebym mógł idealne kółko namalować na niej?? widziałem jak ktoś używał takiego szablonu do rysowania kółek o różnych średnicach, ale nie posiadam czegoś takiego.

 

c6f06fc8d46dc82eb1af86010bd4d193_zps44jasjdy.jpg

 

fe2fddc4dea2d25085619ae173337466_zpsm27uhab9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakie kółko ci chodzi.Ja do maskowania pod kółka używam taśmy tamiya.Wycinam cyrklem z dwoma ostrzami w odcinku taśmy odpowiedniej średnicy kółko maskuję i maluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że koledze chodziło o szablon kreślarski:

 

40f2bc794283ba0026d47209048c

 

Dostaniesz to w większości sklepów z przyborami szkolnymi lub artystycznymi. W ostateczności na allegro po hasłem "szablon kreślarski koła" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że koledze chodziło o szablon kreślarski:

 

40f2bc794283ba0026d47209048c

 

Dostaniesz to w większości sklepów z przyborami szkolnymi lub artystycznymi. W ostateczności na allegro po hasłem "szablon kreślarski koła" ;)

 

o to właśnie mi chodziło, dzięki muszę to kupić ;)

Zacząłem ogarniać kierownice i lagi, z którymi będzie chyba najwięcej zabawy

 

607c4cba-4b04-4c63-ac78-0b8f6c232fb8_zpseicpmpoo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam po dłuższej przerwie ...model się robi... Silnik już w ramie, opony na felgach i tarcze przymocowane, teraz z kalkami się bawię, ale blisko końca już

mPolN3.jpg

D9vbHm.jpg

plK8ngBzj

poehPElJj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kalki ładnie siadły pierwszy raz tak dobrze położyłem kalki sorry za jakość zdjęć(robione zwykłym tel.), ale akurat teraz nie mam aparatu będą lepsze później!!!

9RHhe4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.