Skocz do zawartości

Fw 190 D9 JV44 Tamiya 1:48 + Eduard


Timi

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzuciłem na warsztat ale zero odzewu, więc może na galerie ktoś spojrzy

Model znany z projektu grupowego na PWMie

Tutaj wszytskie zdjecia z budowy i galeria

Model ma dużo błędów o których wiem i postarałem sie poprawić i takich których nie potrafiłem poprawić, oraz takich o których nie wiem ale koledzy pewno wypomną .

Za pomoc przy budowie dziękuje caughtinthemiddle, Kubie Plewce, Ickowi, Marcinowi C, GIANTOWI, oraz chłopką z modelarni

No to zdjęcia i pożywka do krytyki :P

 

DSCF8300.jpg

 

DSCF8309.jpg

 

DSCF8307.jpg

 

DSCF8306.jpg

 

DSCF8305.jpg

 

DSCF8302.jpg

 

DSCF8301.jpg

 

DSCF8310.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łooo, elegancki modelik! Czeka taki na mnie (już rok) na szafie, tyle że w 72. Uwielbiam czerwony kolor na modelach - po zwashowaniu zawsze super wygląda. Świetne malowanie - farby pięknie leżą. Gratuluję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy nie wynikają ze złego radzenia chłopaków tylko z tego ze model był relaksowy i takich rzeczy jak za mały kołpak i kółko ogonowe nie jestem w stanie poprawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timi,

Brawo za odwagę, te czerwone Dory są bardzo dokładnie zdetalowane i znane jest położenie praktycznie każdej plamki i odprysku. Dlatego się nie biorę za ten temat a moje trzy czerwone Foki czekają na swoja kolej i raczej jeszcze poczekają. Dobrze że masz świadomość z popełnionych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaje..no ten tego fajny Mógłby ktoś przytoczyć mi historie tego samolotu podczas II wś? cały dywizjon tak wyglądał czy tylko jeden konkretny??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były Dory z osłony Me-262. Były nie tylko czerwone, ale też niebieskie i chyba żółte, dlatego nazywano je dywizjonem papug :-))Chodziło oczywiście o to ,żeby ich flak nie dziurawił przez pomyłkę :-))

Pozdrawiam

A model świetny.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam -chyba białe paski na osłonach goleni są nie w tych miejscach co być powinny .Mati gdybyś zamknął podwozie nie pokryją sie z paskami na skrzydłach ,poza tym chyba brakuje ich na osłonach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Bardzo ładna 'foka' zwłaszcza podoba mi się malowanie kamuflażu na kadłubie

 

Mam jednak dwie uwagi :

Czy we wnękach podwozia nie podpyliło Ci trochę czerwonej farby?

No i czy nie brakuje...anteny

 

Ale ogólnie model cieszy oko

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu zdjęć i po konsultacji z Maćkiem stwierdziliśmy że samolot na zdjęciach jest dość konkretnie rozkradziony więc odpuściłem.

Nie wiem jak moglem napryskać czerwonej farby do wnęk jak najpierw malowałem czerwonym a potem malowałem wnęki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były Dory z osłony Me-262. Były nie tylko czerwone, ale też niebieskie i chyba żółte, dlatego nazywano je dywizjonem papug :-))Chodziło oczywiście o to ,żeby ich flak nie dziurawił przez pomyłkę :-))

Pozdrawiam

A model świetny.

Nie było ani niebieskich, ani żółtych ani czarnych były tylko 4 czrwone z JV-44. Papageistafel to nazwa całkowicie błędna, przez wiele lat jednak pokutująca w literaturze. Prawidłowa nazwa JV-44 to Vurgerstafel.

Zły Spiton zły, nie czyta dostarczonych materiałów

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marwaw , pewnie masz racje, ale to trochę mało prawdopodobne,żeby mieli tylko 4 dory do osłony całego JG 44. Oczywiście moje źródła są błędne, ale to fajnie brzmi -Papageistafel :-))). Czytałem opis śmierci Nowotnego, nie pamiętam gdzie i tam właśnie ktoś popełnił ów fałsz :-))

I życzę szczęścia w nowym ROKU !!!!! :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.