Skocz do zawartości

KTO Rosomak M1M 1:35 IBG


kartoniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po dość długim czasie udało mi się skleić model KTO Rosomak M1M z IBG w skali 1:35. Model od polowy malowany aero, jednocześnie pierwszy model malowany aerografem. Pojazd budował się praktycznie sam, sklejalność jak dla mnie super, do budowy użyłem dodatków w postaci kół żywicznych Michelin, kamer KDN, anteny, opancerzenia włazu tzw "czapka", przecinaki do kabli od Flachy oraz zestaw lin dedykowanych z eduarda. Jak na załączonych foto użyłem figurek z zestawu ToroModel również "sympatyczna" sklejalnośc i wykonanie. Polecam gorąco w/w dodatki, kalkomanie użyłem z pudełka plus malowanie na klapie silnika i wierzy. Model jest dosyć wiernie odwzorowanym modelem pojazdu którym kierował na misji kolega z obecnej jednostki, malowanie jest oznaczeniem 2-ej drużyny/2-go plutonu/2-ej kompanii 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa z VIII zmiany PKW Afganistan, farby użyte do modelu to Pactra i Vallejo oraz suche cienie z Tamiy. Pierwszy raz miałem doczynienia z takim gabarytem modelu, osobiście jestem zadowolony z efektu końcowego chociaż mogło by być lepiej. Prosił o wasze opinie oraz rady na przyszłość. Zapraszam do galerii, fotki niestety wykonane telefonem.

 

602d3570a57a0528.jpg

707b9a8ab0a00767m.jpg375f902fa0a68808m.jpg0c8fad3ab4860c61m.jpg366744b2927324afm.jpg819ee0192368db72m.jpg

2008b20cf6dd397bm.jpga0bb5473857e5a47m.jpgb946f9c13e86c519m.jpgc50412dfd8fed9fbm.jpgcc54794c68e9a1acm.jpgd3c0e1f9247cd177m.jpg

3f13af8ada14e26dm.jpg3eefede6f0339984m.jpgfe0447802f22f885m.jpged354af860eca59cm.jpge55c6f8aa6d47a42m.jpged43725e4e07cfb9m.jpg

 

Jutro postaram się wrzucić jeszcze kilka fotek z warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne czy fotki robione są telefonem czy normalnym aparatem. Ważne jest oświetlenie. Spróbuj je zrobić przy naturalnym świetle ew. doświetl jeszcze żarówkami i na jednolitym tle, np. białym kartonie. Efekt będzie zdecydowanie lepszy. Bo na tych praktycznie nic nie widać a lina holownicza wyszla ci biała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, prezentacja czegokolwiek na forach internetowych, to tak naprawdę sztuka robienia zdjęć. Jednym wychodzi to lepiej, innym gorzej, ale trzeba przynajmniej dać sobie szansę i ustawić jednolite tło (wystarczy biały lub czarny brystol w formacie A3) i jasne dzienne światło pod oknem (o to teraz najtrudniej). Szczęśliwi są posiadacze namiotów bezcieniowych, ale nie o tym teraz... O ile w warsztacie robi się czasem fotki na szybko, tak do galerii końcowej MUSISZ się przyłożyć... Tak jak pisano wcześniej - czekam na nowe zdjęcia, bo na tych widać przyzwoicie sklejony model, ale cały odbiór psuje wszechobecna ciemność... I nie wklejaj w galerii miniaturek, tylko zdjęcia w pełnej rozdzielczości. Z niecierpliwością czekam na lepsze zdjęcia, bo widać, że model wart uwagi..!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z tym że są przyklejone do pojazdu i obawiam się skutków po ich "odklejeniu". Wuzeta jeszcze jakoś wygląda troche czarny ma zbyt łagodne kształty natomiast co do pustynnego jestem świadom tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te metalowe elementy będą pełnić w pewnym sensie dystansery pod gablotkę z plexi która jest w zamówieniu, co do lin to opierałem się o oryginalne zdjęcia KTO z Afganistanu i tam właśnie w bardzo zbliżony sposób lewitują. Powodem jest to że są one dosyć grube i mocno zplecione co czyni je sztywnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja...

1) Zdjęcia - za drugim razem o wiele lepsze - widać postęp Następne będą jeszcze lepsze - pamiętaj tylko, żeby dać im szansę... Nie śpiesz się z galerią, tylko czekaj na odpowiednie warunki, żeby zdjęcia wyszły udane... I zakup brystol, żeby w tle nie było widać poskładanych kartek

2) Model

Zbudowany i pomalowany czysto - bez zacieków czy farfocli po kleju - za co duży plus. Jaki kolor farby użyłeś jako główną bazę..?

Nie pokusiłeś się o klasycznego washa i suchy pędzel, a jedynie cieniowanie suchymi pastelami... Ja bym pastele zostawił na sam koniec, bo brakuje mi trochę podkreślenia wgłębień washem i wypukłości suchym pędzlem... We wnętrzu też chyba odpuściłeś te tematy...

Na przedniej ścianie wanny dodałeś wizjery kamer - dałeś wypukły element, ale zapomniałeś o ramce...

Liny mogą lewitować - zgadza się, ale mimo wszystko musisz je tak nagiąć, żeby środek ciężkości spadał w dół, a nie ciągnął linę w górę... Każdy drut można formować... spróbuj podgiąć je lekko ku dołowi.

Plus za siatki bo są czyste i równe...

Niestety w modelu większość lamp ma jamki skurczowe, wymagające wyrównania - widać to bardzo szczególnie na czerwonej lampie z tyłu przy schodkach...

Plus za przerobienie rolek przedniej wyciągarki...

Po lewej stronie od dołu światła przez bok masz widoczną szczelinę...

Co do kół to tutaj jak kto lubi - mogą być silnie zakurzone, mogą delikatnie, mogą być ubłocone, a na zdjęciach widać też tylko wypłowiałą gumę...

Ogromny plus za wykonanie wozu w rzeczywistym oznakowaniu i konfiguracji (jeśli masz fotki oryginału, to umieść w wątku).

Reasumując - model całkiem przyzwoity...

3) Figurki

Produkty ToroModel zazwyczaj trzymają poziom. Choć te pozy średnio mi się podobają, bo nadają się tylko do statycznej dioramki fragmentu bazy... Niestety złożone ok. ale malowanie Ci nie wyszło... Kamo pomińmy milczeniem... Czy przyklejenie figurek do modelu to dobry pomysł..?

4) Podstawka

Grunt - może być, Bigbagi - przyzwoite, ale trochę za grube... Można było na dioramce umieścić ich "połówki" bo zajmują tyle miejsca, co główny aktor...

Ramka drewniana - ok., ale metalowe okucia następnym razem do środka...

Reasumując - praca ma swoje plusy i minusy... Następny rosiek będzie zapewne lepszy, bo poznałeś już materię, a i wiedza się poszerzyła.

Czekam na warsztat kolejnej maszyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się ogólnie podoba choć jedna rzecz w moim odczuciu do poprawy. Brak kurzu na bierzniku opon. Zobacz w warsztacie Flachy o czym mowa.

Co do kół to tutaj jak kto lubi - mogą być silnie zakurzone, mogą delikatnie, mogą być ubłocone, a na zdjęciach widać też czasami tylko wypłowiałą gumę... Ja osobiście nie jestem zwolennikiem przesadnego taplania kół w błocie czy pigmencie... W tej materii każdy z nas ma subiektywne odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i marudzę, ale żadne ze zdjęć nie jest dostępne i w Google chrome, ani w Mozilla Firefox.

A nie ukrywam, ze chciałbym porównać z moim "pudełkowym", prawie gotowym "Żółtym".

Prawie bo czekam na kalki z "Anglii"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i marudzę, ale żadne ze zdjęć nie jest dostępne i w Google chrome, ani w Mozilla Firefox.

A nie ukrywam, ze chciałbym porównać z moim "pudełkowym", prawie gotowym "Żółtym".

Prawie bo czekam na kalki z "Anglii"

To nie przeglądarka, kolega ma problem z Fotosikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i marudzę, ale żadne ze zdjęć nie jest dostępne i w Google chrome, ani w Mozilla Firefox.

A nie ukrywam, ze chciałbym porównać z moim "pudełkowym", prawie gotowym "Żółtym".

Prawie bo czekam na kalki z "Anglii"

A są już dostępne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model, podoba mi się. I siatki jak w moim "bezpłciowa", ale o wiele lepiej wykonana niż moja, chyba tak musi to być i to nie jest negatywne. O ile dobrze liczę, to jest 3 gotowy 1/35 'Rosomak"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model, podoba mi się. I siatki jak w moim "bezpłciowa", ale o wiele lepiej wykonana niż moja, chyba tak musi to być i to nie jest negatywne. O ile dobrze liczę, to jest 3 gotowy 1/35 'Rosomak"

Jak rozumieć "bezpłciowa" bo nie wiem co masz na myśli, są już kalki z Anglii dostępne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model, podoba mi się. I siatki jak w moim "bezpłciowa", ale o wiele lepiej wykonana niż moja, chyba tak musi to być i to nie jest negatywne. O ile dobrze liczę, to jest 3 gotowy 1/35 'Rosomak"

Chyba drugi na modelworku nie licząc Twojego, a na blogach znalazłem jeszcze parę innych głownie pudełkowców oznakowanych kalkami TORO więc merytoryczne klapy... mimo, że niektóre przyjemnie złożone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Bezpłciowe"

Ja w swoim próbowałem wyróżnić mocowanie czyli tkaninę przy pomocy której są mocowane, nie umiałem i ciągle wychodzi wrażenie "plastiku", próbowałem "satynować" przy pomocy chustki higienicznej, malowania z talkiem nadal wychodzi mi plastik, dlatego czekam na pomysły innych aby podpatrzeć do swojego.

 

Nie miałem na myśli nic negatywnego, jak uraziłem to przepraszam.

 

A co do kalek to wczoraj pytałem, odpowiedź, że "idą" do próbnego wydruku "i zobaczymy" ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet tego tak nie odebrałem, jako obraza. Zastanawiało mnie co masz na myśli. Najlepiej było by zrobić ramy z drutu i mocowania włókienne z bibuły.

 

Chłopaki - dajcie spokój z tymi siatkami... Przy porządnie wykonanym i poprawionym modelu te siatki naprawdę są przyzwoite...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.