Skocz do zawartości

Scania Longline Blue Griffin - Relacja z Budowy


MiloszKr

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu wzieła mnie ochota na Scanię Longline w wykonaniu Svempy. Wiem że sam malunek będzie wielkim wyzwaniem jak i wykonanie całego wnętrza. Postanowiłem stworzyć taki model bo dostałem inspiracji po obejrzeniu zdjęć z NT 2005. Niestety narazie Scania 10x4 stoi bo nie mam do niej części. Ktoś daje plamy z załatwieniem modeli ale to już nie warzne.

Do stworzenia tej Scani użyczą mi części z rozebranej Mileniumki do podzespołów pierwszych(dosłownie), jak i podzespoły od innej Scani.

Mój Ojcieć na samą myśl że tworze ten model powiedziął "YES YES My Lord"

 

trucktuningshow0423vx.jpg

 

scaniar580blaulindner01090501h.jpg

 

scaniarivlongline064nc1ip.jpg

 

blugrif3.jpg

 

blugrif4.jpg

 

blugrif6.jpg

 

blugrif7.jpg

 

nordictrophynordictrophy0162dp.jpg

 

nordictrophynordictrophy0170tt.jpg

 

mvc527f3te.jpg

 

mvc528f4kg.jpg

 

Pierwsze fotki z prac:

 

dscn09802sb.jpg

 

dscn09827dp.jpg

 

dscn09844vc.jpg

 

dscn10008nn.jpg

 

dscn10026jc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widzę Milosz że biuerzesz sie za dość ambitny projekt Powiedz mi, czy wymiary kabiny i całego ciągnika wziołeś ot tak z głowy, czy masz jakieś konkretny schemat z danymi Co do malunków to napewno dasz sobie radę, wytniesz szablony i po kłopocie

Acha, zauważyłem że boczna ściana z tyłu jest u Ciebie zbyt prosta, a powinna iść lekkim łukiem.

Ps

Życzę powodzonka w budowie i czekam na jej efekt końcowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaje****a ta ciężarówa jak zrobisz taka sama jak na zdjeciach to przyjade i zloze Ci chold :D

 

Post zostanie zachowany, jako dowód przy ewentualnych składaniach pokłonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Tornado. Posiadam odpowiednią dokumentację zdjeciową jak i wymiarową do modelu Longline. To albo policzysz długośc kabiny T od przodu nosa do tylnej ściany albo do zwykłej kaibiny R dodasz sobie 1300mm. Wynik wyszedł prosty i racjonalny.

 

Co do sciany bocznej to na zdjeciu wydaje się jak by była prosta ale w realu jest deczko zaokrąglona.

 

Co do malunków to te prześcia kolorwe będa napewno od szablonów a jak będzie z samym orłem(gryfem) okaże się.

 

Shadow Fox trzymam Cię za słowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Wruciłem niedawno do prac nad modelem. W między czasie pracowałem jeszcze nad innym też Truckiem ale chilowo tamten poszedł na pułeczke.

 

dscn7171nd7.jpg

dscn7172kj6.jpg

dscn7173ew7.jpg

dscn7174ve8.jpg

dscn7180sf4.jpg

dscn7181he1.jpg

dscn7205ze9.jpg

dscn7206np7.jpg

dscn7207is2.jpg

 

Efekty z prac nad modelem widać na fotkach. Mozna sobie poruwnać z orginalnymi zdjęciami umieszczonymi na górze. Duzo pracy zostało zrobione ale jeszcze dużo mnie czeka. Najgorsze są odwzorowywania lini i przetłoczeń ale myśle że dam sobie z tym rade.

Pozdriawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po blisko 5 godzinach spędzonych nad kabiną i 4 szpachlowaniach i 3 razach poprowadzenia zle linii która biegnie wzdłurz dachu, w końcu za 4 razem się udało zrobić to na prawym boku. Lewy bok idzie pod szpachlę i jeszcze raz tworzenie linie. Będzie zabwawa z lewym bokiem ale co tam. Wink

A oto fotki:

 

dscn7251rq1.jpg

dscn7252zd5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po bardzo długim szlifowaniu środkowej części dachu i jednego szpachlowania tego miejsca dach wygląda tak jak na tej fotce. Napewno jedno jeszcze szpachlowanie delikatne się sprzyda no ale cóz chcieć mieć coś dobrego trzeba się starać i walczyć z przeciwnościami losu.

Dość zamulania zdjećie.:

 

dscn7276je7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub sądząc z moich obliczeń jedno delikatne spzachlowanie wystarczy by załatac drobne otworki z wcześniejszej warstwy szpachli i wszystko wyruwnać na poziom i gładkość. Może Ci się wydać ale z szpachli i dużo cierpliwości mogę cuda wyprawiac bo to całkiem fajny materiał w obrubce plastycznej.

Dach jeszcze jest nieskończony bo brakuje 2 lini podziałowych na końcu dachu ale i one będa zrobione.

 

Dość tego zamulania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też zależy od tego jak się przygotowywuje dany element pod lakierowanie i jaki etap obróbki przechodził plastik.

 

Ja zaczynam od Pilnika sciernego 100 potem 180 potem 200 przechodze nastepnie do papieru 500 potem 700 potem 1000 a na koniec papiery wodne 1200-1600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dawno Nic się niedziało w tym temacie. Ostatnio jakoś wruciła mi chęć do tego modelu jak miałem dość siedzenia non stop nad kokpitem do SCani 10x4.

Rozpisywać niema sięco zabardzo jeśli ktoś śledził uważnie tą relacje z budowy zauwarzy odrazu zmiany.

Fotki:

dscn8775vy8.jpg

dscn8776xq0.jpg

dscn8786rj0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pod szpachli na dachu zaczyna wychodzić dach Longline. Jeszcze jest troszku pracy poprawek i niedociągnięć ale nad tym będę pracował. Coraz rzadziej dłubie przynich- Praca Dyplomowa i przygotowania do matury odbierają wolny czas na model. Koniec zamulania fotki:

 

dscn8878hc2.jpg

dscn8880fw8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.