Skocz do zawartości

Scania Longline Blue Griffin - Relacja z Budowy


MiloszKr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zucony podkład na kabine.. Dopiero teraz widać gdzie są jeszcze jakieś braki ubytki i niedociągnięcia. Czeka kolejne kilka dni pracy.

 

dscn8951qo9.jpg

dscn8950nn8.jpg

 

Z efektu jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba!

 

Sam bym się szarpnął na Longline'kę, ale to myślę zbyt trudny model. Nie chciałbym sobie spieprzyć dwóch scanii:)

 

 

Pozdrawiam,

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Po małej przerwie spowodowanej nadrabianiem strat w szkole i pisaniem pracy dyplomowej powruciłem na chwilke czasu do modelu.

 

Kiedyś tam w pewnim miejscu została zatracona cześciowo pewna linia odzielajaca częśc boczną od dachu W tej chwli z jednej strony została odnowiona i wyprowadzona no nowo.

Fotki:

To przed procesem obrubkowym:

dscn9133dz3.jpg

dscn9134qh9.jpg

 

A tutaj juz wyprowadzona z jednej stronny:

dscn9156af6.jpg

A tak wygląda to w orginale:

blugrif7ds1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czego piszesz prace dyplomowa:>?

 

Temat pracy mam " Nowoczesne zawieszenia pneumatyczne pojazdów cięzarowych, autobusów i naczep"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czego piszesz prace dyplomowa:>?

 

Temat pracy mam " Nowoczesne zawieszenia pneumatyczne pojazdów cięzarowych, autobusów i naczep"

 

Nawet masz fajny temat a na jakim kierunku jesteś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Pszczółka i kozi84.

 

Nie niestudjuje budowy maszyn. Poprostu jestem na ostatnim roku szkoły wieczorowej o Kierunku Mechanik Pojazdów Ciężarówych o podbudowe pojazdy specjalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Pszczółka i kozi84.

 

Nie niestudjuje budowy maszyn. Poprostu jestem na ostatnim roku szkoły wieczorowej o Kierunku Mechanik Pojazdów Ciężarówych o podbudowe pojazdy specjalne.

 

Gratuluje wybranego kierunku przyda ci sie to w trasie albo w pracy gdzie będziesz pracował lub w serwisie tak trzymaj dalej moze kiedyś przyjade do ciebie na warsztat naprawic samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niom i powiedzmy że dach jest sakończony w sensie dopracowywania bocznych ścian dachu. Widać wszystko na zdjęciach napewno jak bede pracował nad nim to czegoś sie jeszcze w nim dopatrze i poprawie. Zaklejone na dachu jest tylko poto ze tam jest do poprawy więc po co nakładać farbe jak i tak zaraz bym ją zdarł.

Fortki:

 

dscn9173yc7.jpg

dscn9174ja2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz jeszcze popracować nad dolnymi krawędziami bo są ciut poszarpane, ale to pewnie wyrównasz przy przyklejonym dachu do kabiny a tak to nawet nieźle wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta Święta ale obżerać też się zabardzo niemożna W chwilach drobnych napadów wenny i nudów skończyłem dach. Jutro prysne na niego podkład i okaże się jak jeszcze wiele jest w nim do zrobienia. A tak to pracuje nad bocznymi ścianami.

 

dscn9200ka7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Prace nad modelem nie są wstrzymane. Pracuje wciąż nad elementami blach kabiny ale pokaże je już w postaci finalnej.

Kto wie może i będzie też wersja odlewu żywicznego. A na razie musicie być cierpliwi.

 

Wujek Svempa dał mi dużo rad i wskazówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.