Skocz do zawartości

Polski Fiat 508/III Furgon z IBG (1:72)


SławekK

Rekomendowane odpowiedzi

No to wracam do prezentacji swoich modeli, tym razem coś podwójnie polskiego: Fiat 508/III Furgon z IBG.

Na początek zdjęcie nie moje - Pana Joachima Makowskiego z Bytomia w 2015 roku - gdzie zresztą model został wyróżniony .

Bytom-Fiat508_zpsayoq59zb.jpg

Nie mam zdjęć sprzed malowania, więc jedynie opiszę co dorabiałem .

Fiat-01_zpstvgbdipr.jpg

Fiat-02_zpsxipr7zwp.jpg

Na pewno komorę silnikową, ale wyszła ciemno, a do tego przez podniesioną klapę niewiele widać.

Fiat-03_zpsbxtih6bi.jpg

Fiat-04_zpsmtqktzdy.jpg

Kabina jest wyposażona, ale i w oryginale była dość skromna .

Fiat-05_zpsxlyjabxy.jpg

Fiat-06_zpso0w9zsmt.jpg

Poprawiłem uchwyty do narzędzi, stelaże na pace, dodałem wycieraczki i klamki, ponieważ pojazd jest popsuty, stąd korba .

Fiat-07_zpshpmseyp7.jpg

Fiat-08_zpsnl0rk37y.jpg

Gdzieś na Śląsku odrestaurowano ten pojazd, a na sieci był filmik, więc podpatrywałem na nim co i jak .

Fiat508-05_zpsmyrh5kks.jpg

Fiat508-07_zpsws1pfpne.jpg

Figurki są z białego metalu od Mirage Hobby - kupiłem je przypadkowo - były w paczce z załogą Lee... zestaw musiałem kupić drugi raz, ale nie żałuję, bo te fajnie się prezentują .

Fiat508-08_zpsuxxdhbxv.jpg

Pojazd jest z Manewrów Wołyńskich, a gdzieś przeczytałem, że "wrogie oddziały" rozróżniano po różnokolorowych opaskach na rękawach - ta załoga należy do "czerwonych" .

Fiat508-10_zpsn5uocai4.jpg

Fiat508-14_zpsy8vbf7pe.jpg

Model też kupiony dość przypadkowo, ale nie żałuję! Sam model jest w mojej ocenie dobry, teraz są nawet do niego blachy z Parta (nie dla tej wersji, ale to bez znaczenia). Jest mały, ale warto któregoś z Fiatów kupić i skleić!!!!

Model generalnie bardzo doceniany na konkursach, ale proszę i o ocenę na forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeginasz z tymi obiciami ;)

I po co te dziwaczne badyle/korzenie ? - widziałeś coś takiego w naturze ? Mnie przypomina kawałki imbiru i pietruszki ;)

Gratuluję wyróżnień .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym że model przeciętny. Z rzeczy które mi się nie widza to obicia, które w zasadzie w tej skali bym sobie chyba darował. Do tego elementy o których wspominał Marcin. Do tego brak śladów po kołach i zakurzonych w odpowiedni sposób opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdą twoją prace jaką tu widziałem psujesz tymi "obiciami" które pokrywają bezsensownie niemal każda możliwą powierzchnie. Wygląda to wręcz jakbyś zdmuchiwał/strzepywał czarną farbę z pędzla na cały model, zupełnie losowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym zastanowieniu muszę wam przyznać rację, że z obiciami przesadzam...

Przydała się chwila refleksji... same robienie odprysków jest dość ciekawe... ale w umiarze . W '72 powinno mieć to jeszcze większy umiar...

Z tymi modelami już nic nie zrobię, ale będzie to nauczka na przyszłość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.