Skocz do zawartości

Jak zamontować butlę do kompresora?


Forest

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać

Prze Szacownego Zgromadzenia! Mam ja do Was takie małe pytanko. Od jakiś dwóch lat jestem Właścicielem takiego oto kompresorka:

http://allegro.pl/idealny-kompresor-do-aerografu-as18-2-modelarski-i6427483375.html

Wszystko pięknie-ładnie, ale niestety brak mu zbiornika wyrównawczego, co potrafi zaboleć Moglibyście podpowiedzieć mi, jakim sposobem zamontować w nim takowy? Ew. podesłać linka do odpowiedniego wątku, jeśli takowy już istnieje, a ja nie znalazłem

 

Podziękować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej rzadko ktoś przerabia chińczyki, ale z reguły butla idzie między sprężarkę i manometr. Tak więc patrząc na ten kompresor pewnie trzeba zdjąć manometr z regulatorem, podłączyć butlę (z gaśnicy naprzykład) i na wyjściu znów wstawić regulator. Pewnie też będzie potrzebny elektrozawór który będzie włączać i wyłączać sprężarkę przy odpowiednim ciśnieniu. Schemat nie będzie się wiele różnić od tego:

 

https://majsterkowo.pl/kompresor-do-aerografu/

 

Osobiście uważam, że zabawa nie warta świeczki, lepiej sprzedać ten kompresor za grosze i zrobić lodówkowiec od podstaw, skoro już chcesz się bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na dobrej drodze aby dorobić butlę do mojego MAR-3000, ale zdążył się spalić.

Według mnie sprawa jest prosta. Odkręcasz reduktor, wstawiasz trójnik. Przykręcasz reduktor i butlę. Wyłącznik ciśnieniowy jest już w kompresorze na ok. 4,0 bar, więc jest zbędny. Butla musi mieć jednak zawór bezpieczeństwa. Ja zrobiłem go sam, ale samoróbek tego typu nie będę na forum prezentował.

Z tego co słyszałem, to butle-opryskiwacze ogrodnicze mają już w sobie zawór bezpieczeństwa, tylko nie wiem na jakie ciśnienie ustawione. Musi być więcej niż 4 bary, żeby najpierw zadziałał wyłącznik na kompresorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tak:

  • o1cZILum.jpg
  • HhQSpkhm.jpg.

Liczymy:

  1. Koszt samego kompresora — ponad 200zł.
  2. Koszt zdobycia i dostosowania starej gaśnicy — około 3 roboczogodziny i 50zł na zaspawanie otworów w mosiężnej głowicy.
  3. Koszt drewniancyh nóżek — około 2 roborzogodziny i 140 zł za wycinanie laserem.
    Nie dogadałem się z wycinającym. Napisał w email 35zł za komplet. Ja się bardzo ucieszyłem, a potem dowiedziałem się, że ponieważ to były 4 powtarzające się „zestawy” to jest 4×35zł.
  4. Koszt niebieskich wężyków, nylonowego trójnika i trzech króćców mosiężnych — około 60zł.
  5. Zawór bezpieczeństwa raczej niepotrzebny bo prędzej rozerwie wężyki niż gaśnicę.
  6. Brak zaworu odwadniającego. Nie wiem jaki syf się zbiera w gaśnicy i ma wpływ na membranę, oraz zawory kompresora.

Czyli całkowity koszt kompresora z przeróbką wyniósł ponad 450zł. Dzisiaj AS-186 możesz kupić za 320 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeśli wszystko zlecamy to wychodzi najdrożsa opcja. Jeśli ktoś ma możliwości to jedynie koszty części, czyli tanioszka.

Zawór bezpieczeństqa jest właśnie po to aby nic nie rozerwało.

Zawór odwadniający po to aby wilgoć wyłapywał. Często montowany na wyjściu aby nie dawał wilgoci z powietrzem na aero. Zbiera się też natomiast wilgoć w zbiorniku (tu gaśnicy) i powoduje korozje wewnątrz zbiornika. Można zastosować jakiś spust lub co jakiś czas wylać małą ilość, która się zebrała.

Ja zabezpieczyłem wnętrze zbiornika i przez 2 lata spokój z korozją a spust spełnia swoje zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze nie zawodzą

Kjp_a_man, właśnie o taką konstrukcję, jak twoja, się mi rozchodziło Na szczęście, myślę, ze uda mi się pozbyć większości tych kosztów, poza niezbędnymi, w końcu kompresorek już mam

Dzisiaj AS-186 możesz kupić za 320 zł.

Wiem, nawet taniej

http://sklep.skleptechniczny.pl/kompresor-aerografu-z-butla-3l-oryginal-as-186,3,19958,18404

Ale mi chodzi o to, by wykorzystać to, co mam, chcę jeszcze jakąś "lepsiejszą" psikawkę kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.