Skocz do zawartości

samsung galaxy KRAB 155mm 1/35


Flachenty

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde aż się wierzyć nie chce że przy obecnej technologii druku 3d nikt nie zrobił konwersji... Ponoć coś skinner z forum zaczął ale glucho jak w ruskim pociągu pancernym. Chyba namówię kolegę od stara/ptsa Stakov :) Stakov jest robota !!! :)

 

Ładny Krabik Ci Grzesiek wyszedł :) Zapodaj warsztat :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, ale swoim "warsztatem" 🤣 nie chciałbym zaśmiecać wartościowego forum, W moim przypadku wszystko było wycinane ręcznie nożyczkami do paznokci (żona do tej pory nie wie gdzie one są) z puszek po piwie i obrzeży blaszek, które zostały mi po innych modelach i piłowanie hipsu pilniczkiem do paznokci, który też jej gdzieś zaginął 🙃 , więc nie wiem czy ktoś na forum byłby zainteresowany..  Ma niedoskonałości, ale zrobiłem go nie na wystawę tylko dla siebie z opadowych materiałów  i jestem zadowolony, że dałem radę chociaż miałem duże wątpliwości. Poza tym jest świetna relacja z budowy @Flachenty, która może być bardzo dobrym przewodnikiem dla każdego kto chciałby sobie sam Kraba zrobić.

PS

Mam zamiar zrobić sobie Raka, więc może wtedy  ...  chociaż wolałbym podglądać innych 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, GrzegorzAleksander napisał:

Dziękuję, ale swoim "warsztatem" 🤣 nie chciałbym zaśmiecać wartościowego forum, W moim przypadku wszystko było wycinane ręcznie nożyczkami do paznokci (żona do tej pory nie wie gdzie one są) z puszek po piwie i obrzeży blaszek, które zostały mi po innych modelach i piłowanie hipsu pilniczkiem do paznokci, który też jej gdzieś zaginął 🙃 , więc nie wiem czy ktoś na forum byłby zainteresowany..  Ma niedoskonałości, ale zrobiłem go nie na wystawę tylko dla siebie z opadowych materiałów  i jestem zadowolony, że dałem radę chociaż miałem duże wątpliwości. Poza tym jest świetna relacja z budowy @Flachenty, która może być bardzo dobrym przewodnikiem dla każdego kto chciałby sobie sam Kraba zrobić.

PS

Mam zamiar zrobić sobie Raka, więc może wtedy  ...  chociaż wolałbym podglądać innych 😁

Wielkie gratulacje!!! Też mam w planach KRABA, Co do cięcia HIPSu to już wyrosłem z  nożyczek do paznokci. 300 PLN  (koszt jednego dobrego modelu), precyzja i wygoda. 

 

 

S24a0307448cc4d6f93f41822e7ec76135.webp

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile tym naciąłeś , dwie , trzy listewki ?

11 minut temu, robertmodelarz napisał:

 Co do cięcia HIPSu to już wyrosłem z  nożyczek do paznokci. 300 PLN  (koszt jednego dobrego modelu), precyzja i wygoda. 

 

 

S24a0307448cc4d6f93f41822e7ec76135.webp

No jak ktoś dużo tnie to ma sens, ale tu chyba tylko natniesz na długość tej żyletki, niech zrobią produkt że się da pasek z minimum 10 cm uciąć lajtowo to wtedy ma sens, a tak to pozostaje ostry nożyk i linijka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, robertmodelarz napisał:

Wielkie gratulacje!!! Też mam w planach KRABA, Co do cięcia HIPSu to już wyrosłem z  nożyczek do paznokci. 300 PLN  (koszt jednego dobrego modelu), precyzja i wygoda. 

 

 

S24a0307448cc4d6f93f41822e7ec76135.webp

 

Bardzo dziękuję za gratulacje.

Tym powyżej chyba nie da się ciąć miedzianych blaszek i puszek po piwie, a do tego te nożyczki do paznokci żony mi służą - dają radę, bo podobno jakieś firmowe miała😁

PS

Żeby nie było to do hipsu używam nożyka do tapet lub nożyc chyba krawieckich (tutaj się przyznałem, że przywłaszczyłem). Z profesjonalnych narzędzi mam tylko stację lutowniczą i trochę umiejętności, więc przynajmniej z koszyczkiem nie było jakichś specjalnych trudności, chociaż drut był wyciągnięty z kabla elektrycznego i słabo się lutował.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
W dniu 26.05.2024 o 14:13, robertmodelarz napisał:

Wielkie gratulacje!!! Też mam w planach KRABA, Co do cięcia HIPSu to już wyrosłem z  nożyczek do paznokci. 300 PLN  (koszt jednego dobrego modelu), precyzja i wygoda. 

 

 

S24a0307448cc4d6f93f41822e7ec76135.webp

Cienkopis do płyt. Drewniania,plastikowa miarka i olfa i wsio. Mam jedynie matę do cięcia tej firmy. Zaporowa cenam Przecież pseudo machine do cięcia arkuszy można diy sam zrobić. Bez narażania się na koszta. Jak by kupować wszystko,co najlepsze w modelingu akcesoriach-bankructwo gwarantowane.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MayonesEXG7 napisał:

Jak by kupować wszystko,co najlepsze w modelingu akcesoriach-bankructwo gwarantowane.

A kto bogatemu zabroni? :mrgreen:

Ale na poważnie to mi się zdarzało już kupić wypasione instrumenty po zakupie których albo wracałem do swoich starych prymitywnych narzędzi albo używałem ich raz na ruski rok. Wam się takie wpadki nie zdarzały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie zaginarkę za 1k ktoś kupi. Niczego nie bronie. Przy tych cenach obecnie,to mi szkoda kasy pchać w takie rzeczy. Ja korzystam z tego co mam, co mogę wykorzystać względem rękodzięla i umiejętności wykorzystywania. Ja tam wole olfe i prymitywne narzędzia wydają się prostsze, mało miejsca zajmuja..mam mała muzyczno-modelarski pokoik, więc minimalizuje na stanowisku,schowkach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie to choć nie tanie umożliwia wycinanie powtarzalnych części z precyzyjnym zachowaniem kątów. 

Oczywiście jest to też możliwe i przy pomocy metalowej ekierki/linijki.  Przewagą tego urządzenia jest wygoda i bezpieczeństwo  w użytkowaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Fajne urządzenie, ale musi być zapewne jakaś alternatywa podobnych urządzeń w dobrych cenach. Jak ktoś się przyzwyczaił,na tym co jest..a czegoś nie ma to dziabie,ile się da na czymś pod ręką .  Kto co lubi,kto ma jakie potrzeby.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MayonesEXG7 napisał:

Fajne urządzenie, ale musi być zapewne jakaś alternatywa podobnych urządzeń w dobrych cenach. Jak ktoś się przyzwyczaił,na tym co jest..a czegoś nie ma to dziabie,ile się da na czymś pod ręką .  Kto co lubi,kto ma jakie potrzeby.

Tańszą alternatywą jest produkt Green Stuff . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozglądam za narzędziami. Robię na tym.co jest. Mogłem kiedyś kupić mini imadło,bo dawanie części do lutowania na patafixie,to guma do rzucia ciepła się robi. Kombinować coś trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
4 godziny temu, Bartosz Ciesielski napisał:

Tańszą alternatywą jest produkt Green Stuff . 

https://www.greenstuffworld.com/en/hobby-cutting-tools/2005-mitre-cutter-tool.html

Tańsze i ekologiczne na pewno, ale sposób konstrukcji i materiał z czasem użytkowania będzie powodował luzy i zdecydowanie zmniejszał dokładność cięcia.

Mitre Cutter Tool | Cutting tools and accesories

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, n_lukasz napisał:

Tańsza alternatywa: gilotyna do listewek

Piszą fachowcy, że z tą precyzją cięcia to średnio jest.

https://www.kfs-miniatures.com/master-cut-strip-cutter-amati/

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.