Skocz do zawartości

Mercedes Actros Black Edition by JarekS


Gość JarekS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

To mój drugi model Trucka, a całą relację z budowy można zobaczyć tutaj.

Pracę nad Actrosem trwały 4 miesiące, jednak dość często były przerywane.

Kilka elementów jest dorobionych przeze mnie - orurowanie dolne oraz pałąk górnych reflektorów. Kalkomanie "Actros" pochodzą z innego modelu (nie Black Edition). Do malowania zużyłem kilka puszek farb w sprayu Dupli Color (czarny błyszczący i mat, efekt chromu, jasny szary) oraz tamiya spray (ciemny szary). Pozostałe kolory to już zwykłe humbrole, malowane pędzęlkiem.

Oczywiście pewnych błędów nie uniknąłem, gdyż moje doświadczenie modelarskie nie jest jeszcze zbyt duże, a model też nie należał do łatwych.

Niemniej jednak, zapraszam do komentowania.

 

IMG_0356.jpg

 

IMG_0359.jpg

 

IMG_0391.jpg

 

IMG_0376.jpg

 

IMG_0373.jpg

 

IMG_0375.jpg

 

IMG_0372.jpg

 

IMG_0366.jpg

 

IMG_0367.jpg

 

IMG_0363.jpg

 

IMG_0402.jpg

 

IMG_0404.jpg

 

IMG_0406.jpg

 

Kolorystyka wnętrza (fotka z okresu budowy):

 

IMG_0065.jpg

 

 

Przypomnę też fotkę podwozia z okreu budowy:

 

IMG_0164.jpg

 

Razem z naczepą:

IMG_0187b.jpg

 

IMG_0196b.jpg

 

IMG_0193b.jpg

 

IMG_0195b.jpg

 

IMG_0202b.jpg

 

IMG_0201b.jpg

 

IMG_0200b.jpg

 

IMG_0181b.jpg

 

IMG_0183b.jpg

 

IMG_0197d.jpg

 

IMG_0186b.jpg

 

IMG_0191b.jpg

 

IMG_2200b.jpg

 

 

Pozdrowienia.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

sorry za OT ale widzę kolego że jesteś z Rybola ja mieszkam koło Wodzisławia, aha i jeszcze jedno pytanko czym malowałeś zbiorniki paliwa i te inne w kolorze alachromu

Eeee, to rzut beretem z Rybola do Wodzia

Wszystkie chromy są robione sprayem "Dupli Color Efekt Chromu" (z OBI), ale na przyszłość będę się musiał zastanowić nad innym, bo z tego nie jestem zadowolony (nie utwardza się).

Dzięki za opinie.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatka wygląda odpustowo takie wiejski tjuning, szkoda że nie zrobiłeś imitacji żarówek [np niebieski kolorek ksenonu ] reszta baaardzomi się podoba, malowanie nawet niezłe , wnętrze nawet nawet czysto pomalowane, silnik w ciekawiej formie umalowany , pozdro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatka wygląda odpustowo takie wiejski tjuning

Hmmmm. Może i odpustowo wygląda, ale to oryginalna siatka z modelu, tylko pomalowana przeze mnie (w pudle jest czarna). Zresztą prawdziwy Actros też ma taką:

 

BlackActros.jpg

 

Chyba, że masz na myśli coś innego...

 

szkoda że nie zrobiłeś imitacji żarówek [np niebieski kolorek ksenonu ]

Nie wiem, czy oryginał ma ksenony, z tego co wiem, to napewno mają nowe Volva. Z tym, że napewno nie niebieski, bo żarówka ksenonowa nie jest niebieska (wyłączona), tylko przezroczysta. Tylko świeci w różnych odcieniach niebieskiego, w zależności od temperatury (?).

Ale dzięki za uwagę, przy następnym modelu zastanowię się nad imitacją żarówek.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dal mnie to siatka nadaje uroku temu modelu, a z kolei każda żarówka tylko to psuje. Modele jakie robimy są pokazowe a nie zabwaki dla dzieci z kupą bajerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko wyraziłem swoją własną opinię na temat siatki... Sam w sobie model [Actros] jest ciekawy więc nie mówcie że nie wyróżnia się na ulicy ... , pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model mi się szalenie podoba. Musze to jeszcze raz stwierdzić: JarekS - wykonałeś kawał dobrej roboty

Tą fotką kokpitu zdradziłeś jednak minimalne wycieki farby na liniach podziału tapicerki , ale wiem, że w środku i tak tego nie widać. Dlatego oceniam ten model naprawdę bardzo wysoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą fotką kokpitu zdradziłeś jednak minimalne wycieki farby na liniach podziału tapicerki

Tak, to prawda i nie kryję tego, że popełniam błędy

Jeśli chodzi o podzał kokpitu na część jasną i ciemną, problem był w tym, że malowane to było sprayami, a w tych feralnych miejscach, niężko było dobrze zakleić taśmą maskującą, bo to często "mikroskopijne" powierzchnie. Oczywiście przyznaję jednocześnie, że to też wynika z niezbyt jeszcze dużego doświadczenia, co z kolei bardziej widać na wyciekach "wstawek" w innych kolorach, malowanych pędzelkami.

Mogłem się jeszcze pobawić z kokpitem i próbować to zamalować pędzelkiem, ale robiłem wsześniej próby i okazało się, że te spraye nie dają już takiego samego koloru. A zwykłej farbki nie moglem dopasować, więc sobie podarowałem.

 

Ale, ponieważ sklejam dla siebie, jednocześnie ucząc się sztuki modelarstwa, więc mi to specjalnie nie przeszkadza, zresztą, podchodzę do tego tak samo, bo

wiem, że w środku i tak tego nie widać.

 

Dzięki za wszystkie oceny.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tyle mogę Ci oferowac za ten model Naprawdę perfekcyjna robota i ten kolorek

 

P.S.

Widzę że nasze okolice rosną w siłę w modelarstwie i na tym forum

 

pozdro ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolego że się postarałeś nad tym modelem ale zapomniałeś o jednym detalu. Ponieważ kable sprzęgowe i elektryczne mają w innym miejscu przyłącze zamocowane. I troszku napis actros na bocznych spoylerach mi nie pasuje.

 

Po za tym jest bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable sprzęgowe i elektryczne mają w innym miejscu przyłącze zamocowane.

Nie znalazłem fot Actrosa Black Edition z tyłu kabiny (w czasie budowy), więc zrobiłem według instrukcji sklejania modelu...

 

I troszku napis actros na bocznych spoylerach mi nie pasuje.

To już jest kwestia gustu, wiem, że jednym się to będzie podobać, innym nie. Mnie się podoba, bo taką miałem wizję tego modelu

 

 

mogł bys jeszcze wzucic fotke jak prezetuje sie actros przy twoim 1 modelu

Mówisz, masz

 

IMG_0409.jpg

 

IMG_0411.jpg

 

Nie mam w tej chwili lepszej jakości zdjęć i prędko miał nie będę... :(

Do naczepy oczywiście będzie kiedyś inny ciągnik, a sama naczepa zapewne przejdzie jeszcze tuning. Actros będzie z beczką, nad którą teraz pracuję.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat takiej fotki nie mam. Będę mógł ją zrobić dopiero w przyszły weekend, ponieważ jak jest światło dzienne, ja jestem poza domem. A z lampą błyskową czy oświetleniem sztucznym, bęzie dużo gorszy efekt. Ale postaram się zrobić za tydzień i wstawię.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie - śliczność. Czysty, błyszczący, czarny - po prostu Black Edition

Tak trzymać! No i w porównaniu do pierwszego modelu - ogromny skok jakościowy - utrzymuj taką tendencję wzrostową! ^2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.